Antwort Odkud pochazi jméno Melánie? Weitere Antworten – Odkud pochází jméno Melánie

Odkud pochazi jméno Melánie?
454. Jméno má řecký původ, slovo „melania“, znamená tmavá neboli tajemná. Českou nositelkou tohoto jména, byla Melanie Vančurová.Jméno Melanie má 777 lidí, je na 454. místě a věkový průměr je 29 let.My ji měly ve škole🙂 jméno se krásně skloňuje🙂 říkalo se jí: Mel, Meli, Melaní, Melis, Melin, Melinko, Melčo… Já se právě hrozně bála toho, jak jí pak budou říkat a jestli to prostě není až moc neobvyklé.

Kdy má svátek matheo : Podle českého občanského kalendáře má toto jméno svátek 24. února, podle církevního kalendáře 14. května.

Co znamená jméno Melánie

Řecký původ jména

Jméno z řeckého melania – "černá, tmavá". V posledních letech oblíbenější jméno. Další možné podoby: Mel, Mel(k)a, Melin(k)a, Melan(k)a, Meluš(ka).

Co znamená jméno Méďa : Meda je ženské křestní jméno. V jazycích severoamerických indiánů znamená věštkyně. Někdy se bere jako zdrobnělina jména Medea. Meda může být odvozeno z řeckého slova medomai – „myslet, plánovat“.

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

podoby: Ela, Elka, Elča, Eli, Elenice, Eluška, Eliška ap. Slov., špan., ital Elena, niz Elena, Elina, angl. Ellen Elena, Ellyn, Elli(e), Ella, něm. Elena, Ellen, Elea, Ella, maď.

Jak rikat jmenu Matěj

Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá. Španělská verze zní Mateo, italská Matteo, francouzská Mathias.Mužské křestní jméno Matěj (také Matej) má původ v hebrejštině. Vyvinulo se z hebrejského jména Mattytja, resp. spojení "Mattyth Jáh(u)", které se překládá jako "dar Boží", "Hospodinův dar", "dar od Boha". Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj.Vendelín je mužské křestní jméno německého původu – obvykle se považuje za odvozeninu ze slova Wende, což je označení pro Polabského Slovana, nebo obdobu jména Václav. Vendelín se může vykládat jako zdrobnělina jména Vendelmar, což může znamenat Vandal. Podle českého kalendáře má svátek 20. října.

Původ a význam jména

Ženské křestní jméno Markéta má orientální původ. Pochází až ze staroindického slova „mandžárí” s významem „perla” nebo „pupen”. Slovo přejala řečtina jako „margarites”, odtud latina jako „margarita”. Významem jména Markéta je tak „perla”.

Kolik je v ČR jmen Méďa :

Meda
Původ
Jméno v Česku
Četnost v Česku 160
Pořadí podle četnosti 8 554.

Kolik je jmen Méďa : Jméno Meda má 160 lidí, je na 855. místě a věkový průměr je 7 let.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.Jméno Ella má 3148 lidí, je na 264. místě a věkový průměr je 8 let.

Jak říkat Eva : Domácími podobami jména jsou Evča, Evka, Evička, Evuška, Evulka, Evinka, Evina aj. Jméno Eva se užívá i ve slovenštině, italštině nebo španělštině. Anglickou verzí jména je Eve.