Antwort Kolik prostoru pro slepice? Weitere Antworten – Jak velký prostor pro 10 slepic

Kolik prostoru pro slepice?
Tak pojďme na to! Pokud hledáte kurník pro 10 slepic, pak pro Vás bude ideální prostor s podlahovou plochou 1,5-2,5 m2.Velikost výběhu:

Minimální plochu pro výběh doporučujeme 4 metry čtvereční na jednu slepici, ale čím více, tím lépe, a to především z toho důvodu, že pokud je výběh malý, slepičky ho brzy celý prohrabou.Pokud plánujete chovat až 5 slepic, optimální rozměry kurníku by měly být v rozmezí 1-1,5 m2 podlahové plochy, v závislosti na uspořádání prostoru uvnitř kurníku. Nedoporučujeme volit kurník pro 5 slepic příliš malý, aby se slepičky nezmačkaly.

Jak velký kurník pro 6 slepic : Když budou v kurníku slepičky jen přespávat, stačí 1 m2 na 6 slepic. Pokud v kurníku budou mít i vodu a potravu a budou v něm trávit celé dny při nepříznivém počasí, budete potřebovat 1 m2 na jednu slepici.

Jak vysoke oploceni pro slepice

Stručně lze napsat, že vhodná je výška od 1 do 2 metrů. Záleží na plemeni slepic, lehčí slepice snadněji přeletí, a tak potřebují vyšší plot.

Kolik můžu mít slepic : Většina městských chovatelů má slepičky pouze pro svou potřebu, tedy něco kolem 5 až 10 ks. Pokud ovšem bydlíte v paneláku nebo bytovce, na chov slepic opravdu zapomeňte. Težko byste hledali místo pro kurník, bez něj se totiž neobejte žádná slepice.

Slepice jsou tvor společenský a proto doporučujeme pořídit minimálně dvě, ideálně tři. Jedna slepice snese za rok cca 300 vajec. K tomu, aby slepice snášely, není třeba přítomnost kohouta. Nicméně, pokud vám to sousedé a okolnosti dovolí, je hejno pod vedením a ochranou kohouta klidnější.

Zátěž pro slepičky

Jako ideální velikost hejna se uvádí 15 až 25 slepic na jednoho kohouta. I tak bude mít kohout asi nějakou svoji oblíbenkyni, které bude možná dávat více zabrat, je potřeba na to dohlížet, aby vaše slepičky nezranil. Při páření si kohouti přidržují slepičku zobákem za hlavu a také nohama za tělo.

Jak velká dvirka pro slepice

Doporučené rozměry dvířek pro slepice jsou: výška – 40cm, šířka – 30cm, hmotnost dvířek by neměla být větší jak 2 kg a musí jít lehce otevírat na pantech.Obecně se v chovech na 1 m2 podlahové plochy počítá se 3-4 dospělými slepicemi. Pokud ale chcete, aby byly vaše slepičky opravdu spokojené, dopřejte jim ještě více místa – ideálně 1-2 m2 podlahové plochy pro jednu slepici.Běžné rozměry šířka x hloubka x výška jsou 30 x 40 x 45 cm. Některé zdroje uvádějí 35 x 40 x 40 cm. Samozřejmě záleží na velikosti plemene slepic, jak už jsme uvedli. Velká plemena slepic určitě ocení, když jim snáškové hnízdo zvětšíte a na šířce, hloubce i výšce přidáte zhruba 5-10 cm.

Vybavení kurníku

Každý kurník pro slepice by měl mít tuto základní výbavu: Hřady – bidýlka, na kterých slepice spí. Obyvkle mají podobu opřeného „žebříku", kdy první hřada je umístěna ve výšce cca 50 cm. Vhodné jsou dřevěné tyče o průměru 4-6 cm.

Kolik octa do vody pro slepice : Ocet lze použít přímo do vody v napáječce. Denně přidejte 1 ml octa na jednu slepičku. Ocet ve vodě nejen že pomůže jako prevence nejrůznějšího onemocnění vašich slepic, ale zajistí vodu i déle čerstvou a zamezí vzniku bakterií a řas ve vodě.

Kolik slepic na 1 kohouta : Ideální poměr slepic a kohoutů závisí na několika faktorech, jako jsou: Velikost a typ hejna: obecně platí, že čím větší je hejno, tím více kohoutů je potřeba. Pokud máte hejno o 20 slepicích, stačí vám dva kohouti. Pokud máte hejno o 10 slepicích, postačí vám jeden kohout.

Jakou teplotu vydrží slepice

Teplota v kurníku by určitě nikdy neměla klesnout k nule, hrozí pak namrznutí a znehodnocení vajec. Venku se slepičky naopak mohou pohybovat až do -10 °C, při nižších teplotách je už ale raději nechte zavřené.

na jaře byla průměrná snáška 9,8 vejce/den. Měsíčně vyprodukujeme zhruba 300 vajec s tím, že pro naši rodinu stačí zhruba 100 vajec, zbytek prodáme sousedům a uhradíme si tím náklady na krmivo a investici do kurníku. Pokud chcete vejce pouze pro vlastní spotřebu, tak vám bude stačit 5 – 6 slepic.Dřevěné prkno o šířce 10 cm a délce podle počtu slepic. Prkno by mělo být hladké a bez ostrých hran, aby nedošlo k poškození slepic. Prkno můžete také natřít ochranným nátěrem proti hnilobě a škůdcům. Dva dřevěné sloupky o délce 40 cm a průměru 5 cm.

Kolik slepic na jedno hnízdo : Všeobecně uznávaná norma je jedno snáškové hnízdo na 5 až 6 slepic. Na 15 slepic tedy potřebujete 3 snášková hnízda. Snášková hnízda by měla být pohodlná a snadno přístupná. Proto se snášková hnízda prodávají jako jednomístná, dvojmístná, trojmístná nebo i vícemístná.