Antwort Co znamená Standa? Weitere Antworten – Jak říkat Stanislava

Co znamená Standa?
Domácky se jméno užívá jako Stánička, Stánina, Stáninka, Stáňa, Stáňka, Stanka, Standa, Staša, Staška, také Slávka, Slávečka apod. Jméno je oblíbené také u našich slovenských sousedů nebo v balkánských zemích.Stanislav je mužské křestní jméno slovanského původu, odvozené od slova stan, tj. „pevnost“ („stanoviště“, „tábor“). Význam jména se vykládá jako „upevni slávu“, „získávající slávu vytrvalostí“.Domáckými variacemi jména jsou Stáňa, Standa, Standík, Staník, Staníček, Stanoušek apod. Jméno Stanislav nezná pouze čeština, ale užívá ho také slovenština, ruština, bulharština nebo srbochorvatština. Anglickou podobou jména je Stanislaus, německou verzí je Stanislaw.

Kolik je Stanislavu v České republice : Jméno Stanislav má 61889 lidí, je na 46. místě a věkový průměr je 55 let.

Jak říkat dorotě

Domácky se jméno užívá ve variacích Dora, Dorka, Dorča, Dorotka, Dorinka apod. Jméno se užívá i v angličtině jako Dorothy nebo Dorothea.

Jak říkat Šarlotě : Jméno Šarlota se vyskytuje také v archaické podobě Charlota. Významově a původem je příbuzné se jmény Karla, Karolína či Karel. Domáckými mutacemi jména jsou Šarlot, Šarlotka, Šarla, Šarlina, Šarlinka, také Lotka, Loty aj.

Stanislaus, Stas jsou nejlepší překlady "Stanislav“ do angličtina. Ukázka přeložené věty: Pamatuješ na toho hocha Stanislava, s kterým měla schůzku

Stanislava slaví svátek dne 09.06. Stanislava, Stánička či Staňka − klasické české jméno má mnoho variací, všechny jsou příjemné. Jméno dokáže pohladit už jenom svým zněním, nositelka jména dokáže rozradostnit už jenom svoji přítomností. Ženské křestní jméno Stanislava má mužskou alternativu ve jménu Stanislav.

Jaké je nejméně používané jméno v ČR

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.Domácí podoby: Andělka, Andělína, Andělínka, Andy, Lina, Angie, Anďa. Andělská tvář, ale chování vpravdě ďábelské, něhu a soucit od ní rozhodně nečekejte.

Anděla slaví svátek dne 11.03.

Setkat se můžeme i s ženskou mutací Andělína. Domáckou podobou jména Anděla mohou být verze přebrané z jiných jazyků, například Andy, Angelina či Angelika, zdrobněle se pak užívá i Andělka. Zvláště známé je jméno jako Angela v anglicky mluvících zemích.

Co znamená jméno Karla : Ženská podoba mužského jména Karel. Stejně jako on pochází z německého "karl", potažmo latinského Carolus a znamená svobodný muž nebo chlap. V českém kalendáři se vyskytuje ještě v dalších mutacích, a sice Karolína a Šarlota.

Kdy má svátek Šárka : Šárka je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 30. června.

Jak se řekne anglicky srab

srab

Hlavní překlady
Čeština Angličtina
srab coward
chicken


Slovenské pojmenování šeříku orgován vzniklo z maďarského výrazu pro označení šeříku orgona, které do maďarštiny a podobně i například do bulharštiny mělo proniknout z turečtiny. Lidově se též (mylně pro podobnost) nazývá střemcha.Kalendář svátků – Listopad

Datum Jméno
11. 11. Martin
12. 11. Benedikt
13. 11. Tibor
14. 11. Sáva

Kdy má svátek Dušana : Dušan slaví svátek dne 09.04.

Mužské křestní jméno Dušan se vyskytuje i v ženské podobě Dušana. Významově příbuzná jsou slovanská jména Duchoslav nebo Dušislav, také jméno Spiridon. Domáckými variantami jména jsou Duša, Dušek nebo zdrobněle Dušánek.