Antwort Kolik je Viktoru v Cesku? Weitere Antworten – Kolik je v ČR viktorů

Kolik je Viktoru v Cesku?

Viktor
Další podoby Viktorin, Viktorín, Viktorián
Četnost v Česku 11 989
Pořadí podle četnosti 145.
Další statistika jmen v Česku

VIKTORIE 904 15. PETR 136 15. PETR 1 252 15.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Kolik je Honza v České republice : nejčastější jméno (každý 1 467 268. obyvatel).

Kolik je v ČR Vlkoslavů

Zadejte příjmení nebo jméno zjistěte jeho četnost

Obec s RP Počet Každý X-tý
Praha 1 1351691

Jak se říká Viktorovi : Takže u nás to byl ještě před narozením hlavně Vikýsek, Viktorek, Viky, Viký, Vikoušek, Vik, Vikča, Vikin…

Domácky se jméno užívá jako Viktorka, Viki, Vikina, Vikinka, Vikuš, Vikuška, Víťa, Vitunka, také Torka, Tora aj. Jméno se jako Viktória vyskytuje také ve slovenštině. Angličtina jméno zná jako Victoria nebo Victorine.

Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.

Jaké je nejméně používané jméno v Česku

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.Jméno Honza Naše jména Aktuální databáze křestních jmen a příjmení, jejich četnost, význam a původ , svátek. Jméno Honza má 7 lidí, je na 4380. místě a věkový průměr je 19 let.V České republice je celkem 272 135 lidí se jménem Petr.

Základem jména je latinské slovo "victor" s významem "vítěz". Jméno Viktor se tak překládá právě jako "vítěz" nebo "vítězný". Základem je podstatné jméno victoria, což znamená "vítězství".

Jak oslovit Viktora : Vik, Viki, Vikin(ek), To se mi líbí Citovat. Zmínit.

Kdy má narozeniny Viktorie : V den, kdy má princezna svátek a narozeniny (12. března a 14. července), se ve Švédsku oficiálně vyvěšuje vlajka. Viktorie je následnicí trůnu, ale nebyla jí hned od narození.

Jaké je nejpopulárnější jméno

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Nejdelší české příjmení je ženské, šestislovné a jde o kombinaci zřejmě španělského a českého příjmení: Martins Ferreira Pereira De Magalhaes Mandová. Nejdelší ženské jednoslovné příjmení má 25 znaků, mužské pak 24. Nejkratších, tedy dvoupísmenných příjmení, je celkem 67, mezi jinými Áč, Cé, Ok, Ng, Qi nebo Šé.Nejužívanější domácí podobou jména je Honza, zdrobněle Honzík či Honzíček. Uplatňují se však i varianty Jenda, Jeník, Jeníček, Janek, také Jéňa, Jeňouš, Janík, Janeček aj. Jméno se užívá i v polštině, švédštině nebo ve slovenštině – jako Ján.

Proč je Jan Honza : Pochází z hebrejského יוֹחָנָן, Jo-chanan (יו חנן), což znamená „Hospodin je milostivý“. V češtině se často setkáváme s jeho domácí podobou Honza, která je odvozená z německé zdrobněliny Hans (od Johannes) a vzácně je uznávána i v matričních zápisech.