Antwort Kolik je jmen Milan? Weitere Antworten – Kolik je v Česku jmen Milan

Kolik je jmen Milan?

Milan
Četnost v Česku 107 458
Pořadí podle četnosti 23.
Podle údajů z roku 2016
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Milan na webu kdejsme.cz
Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Mužské křestní jméno Milan se k nám dostalo z jižní Evropy. Jde o poměrně mladé jméno, které vzniklo z přídavného jména "milý" nebo "milovaný". Význam jména je tak jednoznačný, odpovídá znění jména. Novější jméno jihoslovanského původu, které je utvořeno od přídavného jména "milý, milovaný".

Kolik jmen je v Česku : Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.

Kdy má narozeniny Milan

AC Milán
Přezdívka „Rossoneri (Červenočerní), Il Diavolo“
Země Itálie
Město Milán
Založen 16. prosince 1899 (Milan Foot-Ball and Cricket Club)

Jak se říká Milanovi : My říkáme Milanovi Mildo, Mili a Mišáku.

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

Jak říkat jméno Milan

Domácky se jméno užívá jako Milánek, Milča, Míla, Milouš apod. Jméno Milan se zdaleka nevyskytuje pouze v češtině.Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Vychovava ji sama, a ja vlastne taky, hodne ji hlidam. My říkáme Milanovi Mildo, Mili a Mišáku.

Kdo má narozeniny 29 ledna : 29. ledna slaví narozeniny

  • Otakar Petřina (MARPO) 39 let.
  • Adam Lambert. 42 let.
  • Romain Rolland. 78 let.
  • Anna-Marie Donkor. 27 let.
  • Dominik Hašek. 59 let.
  • Pavel Liška. 53 let.
  • Alex Brandt. 45 let.
  • Zdeněk Chlopčík. 67 let.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Kolik je jmen Vaclav

Podle údajů ministerstva vnitra žije v České republice přes 132 700 Václavů, před deseti lety jich bylo o 20 000 víc. Jméno prvního českého světce a patrona země dostávají také ženy. Václava se jich jmenuje na 6 600.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Čím se proslavil Milan : Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala (Teatro alla Scala) a fotbalových klubů AC Milán a Inter Milán. Je zde také velká gotická katedrála a řada dalších památek. Město se nachází v nížině v západní části Lombardie a protékají jím jenom malé řeky (Lambro, Olona, Seveso), většinou pod zemí.