Antwort Kdy má svátek svatý Jan Nepomucký? Weitere Antworten – Kdo má 16 května svátek

Kdy má svátek svatý Jan Nepomucký?
16. května má svátek Přemysl. Oblíbenost jmen Přemysl.Jan Nepomucký

Svatý Jan Nepomucký
Svátek 16. květen
Rodiče Velflín
Místo pohřbení Praha, Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha
Státní občanství České království

Seznamte se: 24. června má svátek Jan – Kudy z nudy.

Kdy je Svaty Jan : Svátek svatého Jána 24. června – Národní muzeum v přírodě

Kdo má 18 května svátek

Do konce roku zbývá 227 dní. Svátek má Nataša.

Kdo má 15 května svátek : U žen a dívek jménem Žofie či Sofie můžeme očekávat moudrost: právě takový význam totiž má řecké slovo sofia.

Jan Nepomucký je celosvětově nejznámnějším českým světcem. Je patronem mostů, rybářů, mlynářů, plavců a vůbec všech řemesel, která mají co do činění s vodou. Legenda říká, že král Václav IV. ho dal mučit a utopit v řece (1393), když nechtěl prozradit královnino zpovědní tajemství.

Státní svátky – prosinec 2021

Datum Jméno
03.12. Svatoslav
04.12. (Barbora)
04.12. Bára
05.12. Jitka

Jak rikat jmenu Jana

Domácími variacemi jména jsou Janička, Janinka, Jáňa, Janča, Jaňule, Jaňulka, Jája, Jájka, Janka, Januš, Januška, také Honzina aj. Jméno Jana se vyskytuje i ve slovenštině, holandštině a srbochorvatštině. Anglické mutace jména jsou Jane, Jean, Jeanne, Joan, Joanna, Jenny apod.24. června má svátek Jan. Oblíbenost jmen Jan.Nejužívanější domácí podobou jména je Honza, zdrobněle Honzík či Honzíček. Uplatňují se však i varianty Jenda, Jeník, Jeníček, Janek, také Jéňa, Jeňouš, Janík, Janeček aj. Jméno se užívá i v polštině, švédštině nebo ve slovenštině – jako Ján.

Dne 8. května se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem a zároveň je to Vzpomínkový den obětem druhé světové války. 8. května 1945 podepsalo nacistické Německo kapitulaci a v Evropě skončila druhá světová válka.

Co je za svátek 8 května : Dne 8. května se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem a zároveň je to Vzpomínkový den obětem druhé světové války. 8. května 1945 podepsalo nacistické Německo kapitulaci a v Evropě skončila druhá světová válka.

Co se stalo 16 května : 1945 – Prezident republiky Dr. Edvard Beneš se z londýnského exilu vrátil do Prahy. 1949 – Komunistický režim v Československu: Státní bezpečnost odhalila Prokešův puč a zatkla jeho organizátory. 1950 – Jeskyně Na Pomezí byla zpřístupněna veřejnosti.

Co udelal Jan Nepomucký

Jan Nepomucký je celosvětově nejznámnějším českým světcem. Je patronem mostů, rybářů, mlynářů, plavců a vůbec všech řemesel, která mají co do činění s vodou. Legenda říká, že král Václav IV. ho dal mučit a utopit v řece (1393), když nechtěl prozradit královnino zpovědní tajemství.

Postava sv. Jana Nepomuckého stojí v mírném kontrapostu s lehce pokrčenou pravou nohou. Světec v obou rukách drží krucifix, jehož břevna má u ramene. V levé ruce též drží další atribut – palmovou ratolest.4. prosince slaví svátek svatá Barbora, patronka horníků, sedláků, architektů, stavebních dělnických profesí, kuchařů, řezníků, ale i dělostřelců, zajatců a umírajících. Její přímluva vás ochrání před bouřkou, horečkou a morem.

Co se slaví 5 prosince : Každý rok se 5. prosince slaví Mezinárodní den dobrovolníků, který byl vyhlášen Organizací spojených národů v roce 1985. Cílem tohoto dne je ocenit práci dobrovolníků, poděkovat jim za jejich nasazení a motivovat další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit.