Antwort Kam s obaly od léků? Weitere Antworten – Kam vyhodit obaly od léků

Kam s obaly od léků?
Prošlé léky patří do lékárny, stejně jako použité injekční stříkačky. Ty totiž patří do kategorie infekčních odpadů. Prázdné obaly od léků můžete třídit podle materiálu: platíčko od pilulek je kombinovaným obalem a proto patří do směsného komunálního odpadu, plastová tuba do plastu a skleněná do skla.Do kontejneru na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté pet lahve, kelímky od jogurtů, obaly od CD disků a vše, co je vyrobené z plastu.PILINY – v malém množství lze čisté piliny kompostovat nebo dát do kontejnerů na bioodpad. Jinak směsný odpad. PLAST – žlutý kontejner na plasty (mimo PVC).

Kam dát staré nádobí : Nádobí, které je potažené vrstvou, jako je například teflon, nebo je kovové, je zapotřebí odvézt do sběrného dvora nebo odložit do velkokapacitních kontejnerů. V případě, že je nádobí stále funkční, zkuste obvolat různé charity nebo azylové domy, zda o něj nebudou mít zájem.

Kam patří obal od zubní pasty

Ačkoliv je na první pohled plastová, do žlutého kontejneru nepatří. Tuba od zubní pasty bývá totiž na své vnitřní straně potažena hliníkovou folií. Její místo je tak ve směsném odpadu.

Kam vyhodit obal od šamponu : Sprchové gely, šampony, tělová mléka nebo krémy na ruce najdete nejčastěji v plastových obalech, takže víte, co dělat – po vypotřebování je hoďte do žlutého kontejneru na plast. Parfémy se skleněnými flakonky vyhoďte do skla, s víčkem zacházejte podle jeho materiálu (kov, plast).

Zatímco víčko od dětské kapsičky lze vyhodit do popelnice na plasty, obal bohužel musí skončit ve směsném odpadu. Pod plastovým povrchem se totiž skrývá hliníková vrstva. V zahraničí se již tyto obaly recyklují, v Čechách to však zatím není možné.

Sáčky od potravin, jako jsou například brambůrky, sušenky, ale třeba i koření, nejčastěji patří do směsného odpadu. Jednoduchou pomůckou při jejich třídění vám může být vnitřní strana obalu – je-li stříbrná, znamená to, že je materiál potažen hliníkem. Proto mu nenáleží místo mezi plasty.

Kam vyhodit starou pánvičku

Snad každý už někdy řešil otázku, kam vyhodit připálené teflonové pánve (nejen od oblíbeného kapra) nebo třeba kam vyhodit varnou konvici, která může být také z velké části kovová. Tyto a další podobné předměty je nejlepší odevzdat do sběrného dvora.Suť, kam spadá beton, cihly, střešní krytiny, obkladačky, umyvadla, WC mísy apod., by měla být před likvidací zabalená (ideálně v pytlích). Patří do sběrného dvora, další možností je přistavení kontejneru nebo svěření specializované firmě.Skleněné obaly od krémů nebo make-upů patří do skla. Deodoranty a antiperspiranty mohou být v plastu nebo ve skle, kde není co řešit. Varianty s kuličkou patří do plastu. Pokud jsou v hliníkovém obalu, letí do kontejneru na kovy, musí však být zcela prázdné!

A taky víčka od jogurtů (těch prej ale musí být hodně – ideálně ve větší kuličce). Přesně tyhle drobnosti, kterých se ale za týden nebo dva může nahromadit pěkná kupička, jsou ty typy obalů, který patří do starýho železa. Teda ne-e. Patří do kontejneru na třídění kovů.

Kam vyhodit Nadobu od deodorantů : DEODORANTY – v plastových obalech do kontejneru na plasty. Ve skleněných do zeleného kontejneru na sklo. Aerosol do směsného odpadu.

Kam vyhodit obal od Domestos : Máte doma zbytky kosmetiky, kterou již nevyužijete Vytřete jejich obsah či slijte obal do pytlíčku. Jeli ho menší množství, vyhoďte pytlík do směsného odpadu, ve větším množství jej odvezte na sběrný dvůr. Prázdné plastové obaly pak vytřiďte do plastů.

Kam s obalem od spreje

Nádoby od sprejů, šlehaček a pod. znovu nelze bohužel plnit, podle obsahu patří do nebezpečného nebo směsného komunálního odpadu.

Čistý alobal, jako jsou víčka od jogurtů, vnitřní obal od čokolády nebo alobalové zbytky ze zabaleného jídla můžeme zmáčknout a vytřídit do kovů. Nejlépe vložený do hliníkové plechovky. Špinavý alobal z grilování bez velkých zbytků jídla můžeme vytřídit do kovů také.Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.

Kam se hází krabice od mléka : Kam co patří

PATŘÍ NEPATŘÍ
NÁPOJOVÝ KARTON krabice od mléka a mléčných výrobků, džusů i vína (tento odpad patří do kontejneru na plasty) obaly od vajíček, kartonové krabice
TEXTIL suché a čisté oblečení, obuv, roztrhané látky