Antwort Jakou podestýlku pro slepice? Weitere Antworten – Co dát slepicím do Popeliště

Jakou podestýlku pro slepice?
Pokud byste našli vápenný písek, nebo zbytky vápenné omítky, nebojte se ho do popeliště pro slepice přidat. Bude výborně fungovat jako směs s dřevěným popelem a slepice si z něj ještě vyzobou vápno, které potřebují na skořápky. A do popeliště můžete ještě přidat vyschlou prachovou zem.Obiloviny: Slepice milují obiloviny, jako je kukuřice, pšenice a oves. Můžete jim dát také některá zrníčka, jako je proso nebo krmná čočka, ovesné vločky. Zelenina a ovoce: Slepice jsou velkými příznivci zeleniny a ovoce. Můžete jim dát kousky mrkve, brokolice, jablka nebo hrušky.Štěrk. Každý výběh by měl mít pevný základ, který zajistí uvnitř výběhu bahna a vody co nejméně. Skvělou volbou je tak štěrk nebo i malé oblázky, nejsou špičate, a tak drůbeži nijak neublíží. Stačí tak pár kil aspoň dvě vrstvy na sobě rozházet volně na zem do výběhu a máte hotovo.

Kolik prostoru pro 10 slepic : Rozměry kurníku pro 10 slepic

Pokud hledáte kurník pro 10 slepic, pak pro Vás bude ideální prostor s podlahovou plochou 1,5-2,5 m2.

Co nedávat slepicím

Nikdy jim nedávejte citrusy a rebarboru a nevhodná jsou také zelená rajčata a cibule. Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky.

Co dát do vybehu pro slepice : Základem je zařídit, aby se ve výběhu nehromadila voda, můžete do něj umístit nějaké vyvýšené plochy odsazené od země. Pokud už je výběh zdevastovaný, můžete ho vyplnit nějakým přírodním materiálem (dřevěné peletky, štěpka, písek…), který pokryje povrch a slepičky si v něm budou moci hrabat.

>>> Pokud slepice na hřadu stojí, je nejvhodnější tvar bidýlka oválný naležato. >>> Pokud na něm ale převážně sedí v noci a spí (tak se děje v běžném domácím chovu), je ideálním průřezem hranol se zaoblenými (sraženými) hranami.

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Kolik m2 na jednu slepici

Velikost výběhu:

Minimální plochu pro výběh doporučujeme 4 metry čtvereční na jednu slepici, ale čím více, tím lépe, a to především z toho důvodu, že pokud je výběh malý, slepičky ho brzy celý prohrabou.Pokud plánujete chovat až 5 slepic, optimální rozměry kurníku by měly být v rozmezí 1-1,5 m2 podlahové plochy, v závislosti na uspořádání prostoru uvnitř kurníku. Nedoporučujeme volit kurník pro 5 slepic příliš malý, aby se slepičky nezmačkaly.Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.

Šrot pro slepice je krmná směs, která obsahuje různé druhy obilí, luštěnin, bílkovin, vitamínů a minerálů, které jsou potřebné pro zdraví a produkci vajec slepic. Šrot můžete koupit hotový, nebo si ho vyrobit sami doma.

Kolik octu do vody pro slepice : Dávkování se doporučuje 1 čajová lžička na litr vody. Vodu s octem nelijte do kovových pítek, protože by vám zkorodovaly.

Jak mají vypadat hřady pro slepice : Hřad by měla tvořit vodorovně připevněná hoblovaná lať o šířce 5,5 cm se sraženými hranami. Setkáváme se většinou s hřady o menší než potřebné šířce, hřady tvořenými z násad od košťat či větví nedostatečného průměru. To je velký problém. Hřad musí slepici umožnit stabilní usazení pro odpočinek a spánek.

Čím nikdy Nekrmit slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Pokud plánujete chovat až 5 slepic, optimální rozměry kurníku by měly být v rozmezí 1-1,5 m2 podlahové plochy, v závislosti na uspořádání prostoru uvnitř kurníku. Nedoporučujeme volit kurník pro 5 slepic příliš malý, aby se slepičky nezmačkaly.Rozměry kurníku pro 5 slepic

Pokud plánujete chov do 5 slepic, pak pro Vás bude ideální kurník s podlahovou plochou 1-1,5 m2, podle toho, jak je rozvržen prostor kurníku.

Kolik slepic na metr čtvereční : Přestože se v chovech většinou počítá se 3-4 slepicemi na 1 m², pokud chcete mít opravdu spokojené slepice, dopřejte tuto míru ideálně každé ze slepiček, aby se mohla pohybovat přirozeně a pohodlně.