Antwort Jak Zaheslovat dokument v PDF? Weitere Antworten – Jak Zaheslovat Soubor v PDF

Jak Zaheslovat dokument v PDF?
V sadě nástrojů funkce Ochrana souborů PDF v levém podokně vyberte možnost Šifrovat pomocí hesla. Vyberte možnost Soubor > Ochrana pomocí hesla. V rozevírací nabídce Další možnosti vyberte možnost Šifrovat pomocí hesla (macOS).Přejděte do části Kontrola dokumentu > Chránit > Chránit. V oblasti Zabezpečení můžete vybrat, jestli se má heslo zadat při otevření dokumentu, při úpravě dokumentu nebo při obou činnostech. Opětovným zadáním heslo potvrďte.Pokud vlastníte soubor PDF a zapomněli jste heslo povolení používané k omezení určitých funkcí v souboru PDF, řiďte se postupem níže, abyste učinili soubor PDF editovatelným vytištěním kopie. Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. V dialogovém okně Tisk zvolte jako tiskárnu možnost Adobe PDF a vyberte možnost Tisk.

Jak šifrovat soubory : Jak zašifrovat soubor

 1. Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo složku (nebo je stiskněte a podržte) a vyberte Vlastnosti.
 2. Vyberte tlačítko Upřesnit a zaškrtněte políčko Šifrovat obsah a zabezpečit tak data.
 3. Výběrem tlačítka OK zavřete dialogové okno Upřesnit atributy, vyberte Použít a pak vyberte OK.

Jak Zaheslovat dokument ve Wordu

Otevřete dokument, který chcete chránit heslem. Vyberte Soubor > Informace. Vyberte Zamknout dokument > Šifrovat pomocí hesla.

Jak Zaheslovat tabulku : Zamčení excelového souboru

 1. Vyberte Soubor > Informace.
 2. Vyberte pole Zamknout sešit a zvolte Šifrovat pomocí hesla.
 3. Do pole Heslo zadejte heslo a pak vyberte OK.
 4. Potvrďte heslo v poli Znovu zadat heslo a pak vyberte OK.

Klikněte na kartu Soubor. zvolte Možnosti >Centrum zabezpečení > Nastavení Centra zabezpečení. Na kartě Zabezpečení e-mailu zaškrtněte v části Šifrovaný e-mail políčko Zašifrovat obsah a přílohy odesílaných zpráv.

Domácí režim:

 1. Klepněte na záložku Skenování.
 2. Vyberte Typ dokumentu a Velikost skenování.
 3. Klikněte na Skenování.
 4. Naskenovaný obrázek se zobrazí v prohlížeči snímků. Potvrďte a upravte (v případě potřeby) naskenovaný obrázek.
 5. Klikněte na Odeslat e-mail.
 6. Zobrazí se dialogové okno Odeslat e-mail .

Jak vytisknout v PDF

Otevřete PDF v aplikaci Adobe Acrobat nebo Acrobat Reader. Vyberte nabídku ikony tří čar (Windows) nebo nabídku Upravit (macOS) a poté vyberte možnost Vrátit zpět, znovu provést a další > Pořídit snímek. Ohraničte pomocí rámečku oblast, kterou chcete vytisknout. Vyberte ikonu tiskárny na horním globálním panelu.Tisk do souboru PDF (Windows)

V aplikaci v systému Windows otevřete soubor. Zvolte nabídku ikony tří čar Nabídka > Tisk. V dialogovém okně Tisk vyberte jako tiskárnu možnost Adobe PDF. Nastavení tiskárny Adobe PDF se dá upravit zvolením tlačítka Vlastnosti (nebo Předvolby).Jak tedy zamknout složku Ve Windows 10 i 11 k tomu lze využít 2 základní způsoby – použít můžete buď šifrovací funkci, kterou má Windows běžně integrovanou, nebo můžete zkusit některý program na zaheslování složky (velmi populární je například nástroj WinRAR).

Pokud chcetekopírovat , vyberte složky a soubory ve zdroji , klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Kopírovat nebostisknutím ctrl + C zkopírujte. Pokud chcete souborpřesunout, vyberte složky a soubory ve zdroji, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Vyjmout nebostiskněte Ctrl+X a vyjmete je.

Jak dát Soubor PDF do Wordu : Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. V horní nabídce panelu nástrojů vyberte možnost Převod. Na panelu Převod vyberte jako formát exportu možnost Microsoft® Word a poté vyberte možnost Převést do formátu DOCX. V zobrazeném dialogovém okně Uložit jako vyberte umístění, kam chcete soubor uložit a klikněte na tlačítko Uložit.

Jak vložit obsah PDF do Wordu : Pro propojení PDF dokumentu ve Wordu:

 1. klikněte ve Wordu na místo, kam chcete propojené PDF vložit a v hlavní liště přejděte do kategorie Vložení,
 2. v této kategorii vyhledejte v poli Text tlačítko Objekt,
 3. ve vyskakovacím okně klikněte na záložku Vytvořit ze souboru a vyberte PDF dokument, který chcete s Wordem propojit,

Jak Zaheslovat soubor Windows 11

Zip (komprimace) souborů

Do vyhledávacího pole na hlavním panelu zadejte průzkumník souborů a v seznamu výsledků pak vyberte odpovídající položku. Klikněte pravým tlačítkem na soubor, který chcete zkomprimovat a pak vyberte Odeslat > Komprimovaná složka (metoda ZIP).

Naštěstí naprostá většina nástrojů pro práci s archivy ve formátu ZIP, včetně zdarma dostupného programu 7-zip techniku AES-256 podporuje. Pokud chcete v programu 7-zip zašifrovat soubory v archivu, pak v dialogovém okně Přidat do archivu zadejte heslo a vyberte jako metodu šifrování AES-256.Odeslání dokumentu ve formě přílohy

Klikněte na Soubor > Sdílet > E-mail a zvolte jednu z těchto možností: Poslat jako přílohu: Otevře e-mailovou zprávu s připojenou kopií souboru v původním formátu souboru. Odeslat jako soubor PDF: Otevře e-mailovou zprávu s připojenou kopií souboru ve formátu PDF.

Jak naskenovat dokument do počítače : Jak naskenovat dokument do počítače Návod k tomu, jak skenovat do PC, je velice jednoduchý. Stačí odkrýt víko skeneru a požadovaný dokument přiložit písmem dolů na plochu skeneru. V rámci kompatibilní počítačové aplikace či za použití tlačítka, umístěného přímo na těle skeneru, zahájíte skenování.