Antwort Jak vzniklo jméno Věra? Weitere Antworten – Odkud pochází jméno Věra

Jak vzniklo jméno Věra?
Ženské křestní jméno Věra (také Viera) je slovanského původu. Je odvozeno od slova "víra". Stejný je i význam jména. Může se jednat také o osamostatněnou zkráceninu jména Věroslava.Jméno Věra nemá mužský protějšek. Bývá spojováno se jmény Věroslava a Věroslav. Domácky se jméno užívá jako Věrka, Věrča, Věrunka, Věruna, Věruška, Věruš aj. Jméno se jako Viera vyskytuje i na Slovensku.Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Jak se říká Veronika : Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Kolik je v Česku Věra

Věra
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 107 388
Pořadí podle četnosti 24.

Co znamená jméno Věrka : Jedná o jméno slovanského původu, odvozeno od slova „víra“. Často používané jsou i zdrobněliny jako Věruška, Věruna, Věruš a Věrka. Nositelek tohoto dříve velmi oblíbeného jména bylo v roce 2016 dle dostupných statistik v ČR 129 139 a v četnosti používání zaujímalo 24. místo.

V České republice je celkem 107 388 lidí se jménem Věra.

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Jaké jméno pro holčičku

Nejoblíbenější jména pro holku

  • Eliška.
  • Anna.
  • Adéla.
  • Tereza.
  • Sofie.
  • Viktorie.
  • Ema.
  • Karolína.

DAVID 201 9. MATYÁŠ 1 809 9. LUCIE 144 10. VERONIKA 1 431 10.Veronika

Veroníka
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 1
Pořadí podle četnosti 17 615.


Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Jaké je nejčastější jméno v České republice : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kolik je ver v ČR : Na konci roku 2022 bylo v populaci Česka celkem 1,75 mil.

Kolik lidí má jméno Věra

Jméno Věra má 107388 lidí, je na 24. místě a věkový průměr je 64 let.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Co znamená jméno Věra : Ženské křestní jméno Věra (také Viera) je slovanského původu. Je odvozeno od slova „víra”. Stejný je i význam jména. Může se jednat také o osamostatněnou zkráceninu jména Věroslava.