Antwort Jak velkou klec má mít andulka? Weitere Antworten – Co je pro andulky jedovate

Jak velkou klec má mít andulka?
Jedovaté látky

 • Acokanthera – keřovitý stromek s dužnatými listy původem z jižní Afriky.
 • Akácie – trnitý keř/strom se žlutými květy.
 • Akát.
 • Amaryllis – nesprávný název pro Hvězdník (Hippeastrum)
 • Andělské trumpety (Durman)
 • Arisema triphyllum – rostlina z čeledi árónovitých.
 • Avokádo – nezralé ovoce a stopky.
 • Azalka.

Minimální rozměr voliéry pro chovný pár andulek určilo Durynsko na 3 x 1,5 x 2 metry (délka x šířka x výška). Velcí arové, včetně ary hyacintového, mají mít venkovní voliéru minimálně šest metrů dlouhou, tři metry širokou a dva a půl metru vysokou. Zázemí pro ně má mít minimální plochu dva metry čtvereční.Protože je andulka velmi akční a energický papoušek, který rád šplhá, létá a prozpěvuje, je nezbytné nezanedbat denní přísun potřebných minerálů, které získá z trav a čerstvého ovoce i zeleniny. Nejraději mají stébla čerstvé trávy, mladé pampeliškové listy, pochutnají si také na listech bezu nebo ptačince.

Jak vybrat klec pro andulku : Obecně se uvádí, že minimální rozměr klece by měl být pro jednoho papouška alespoň 46 x 46 x 56 cm. V ideálním případě je vhodné koupit klec klasického hranatého tvaru, která andulce umožní využít veškerý její prostor. K dostání jsou i různě tvarované klece, ty sice lépe vypadají, ale jsou méně praktické.

Jak spí andulky

Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.

Co dát Andulkam do klece : Do klece jsou vhodná bidýlka z (neošetřených!) ovocných stromů, která lze často obměňovat a zajistí tak další zábavu, protože papoušek může štípat zobákem dřevo, oždibovat kůru nebo oloupávat květy či pupeny.

Klec pro andulku

Klec by měla být prostorná a vždy by měla být vyšší než delší. Minimální rozměry klece pro 1 andulku jsou 50 × 30 × 50 cm, pro 2 andulky by měla klec mít rozměry 85 × 50 × 160 cm. Čím více andulek budete chovat, tím větší prostor budou potřebovat.

Průměrná délka života andulky je 13 let.

Co by měla mít andulka v kleci

Jaké vybavení do klece andulce pořídit Co by v kleci pro andulku nemělo chybět: Podestýlka – která dobře absorbuje a obsahuje i důležité minerály, například písek obohacený vápnem a mušlovým štěrkem pro podporu trávení. Větve a bidýlka s různým průměrem – vhodné jsou větvičky z ovocných stromů, břízy, buku či dubu.Na dno klece patří podestýlka, která usnadňuje čištění, stará se o lepší hygienu klece a zkvalitňuje život papouška. Vhodné jsou např. dřevěné peletky, dřevěné chipsy, kukuřičná podestýlka, ptačí písek (vyplatí se ale v menších klecích) nebo pískové podložky.Jak se pozná, že se andulka bojí Může se přikrčit v koutě klece, vytáhnout se tak, že vypadá hodně vysoká a hubená, nebo se třepotat po kleci. Když strach přejde a ona se zase cítí bezpečná, často načepýří peří a pořádně se otřese, než se zase usadí.

Dále dodržujte následující kroky:

 1. Kdykoliv budete v blízkosti klece, na andulku mluvte klidným hlasem.
 2. Pokládejte ruce do blízkosti klece a pomalu andulku zvykejte.
 3. Pomalu se přibližujte k andulce uvnitř klece.
 4. Trénujte sezení na prstu.
 5. V další části výcviku zkuste andulku sedící na prstě vytáhnout pohybem ruky z klece.

Jak casto piji andulky : Jednou denně vyměňte vodu, která by měla být nejlépe pitná (i když andulce nijak zvlášť neuškodí ani voda užitková).

Jak dlouho může být andulka bez jídla : Andulka či agapornis nevydrží bez potravy déle než 24 hodin. Žako nebo ara sice může hladovět pár dní, ale pak zeslábne a umírá i on. Pokud je váš papoušek zvyklý dostávat čerstvé větve stromů, nezralé klasy trav a obilí, ovoce, bobule, listy pampelišek a jiné přírodní pochoutky, může venku přežívat relativně dlouho.

Jakou podestýlku pro andulku

koupelnu nebo andulku rosit rozprašovačem. Podestýlka – aby se ptáci cítili, co nejlépe, je vhodné do klece umístit podestýlku (písek, bezprašnou podestýlku z kukuřičných vřeten nebo podestýlku ze dřeva). Dejte si však pozor na zrcátko.

Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.Křik je přirozený způsob komunikace papoušků. Nese se na velké vzdálenosti a umožňuje jim najít jeden druhého v hustých korunách stromů. Papoušek může křikem vítat východ slunce, varovat nás před domnělým nebezpečím, sdělovat svoji radost nebo nás informovat, ve kterém pokoji se nachází.

Jak casto spí andulky : Andulky totiž v průměru spí 10–12 hodin denně. Zároveň by ale měla být klec tam, kde bude mít dostatečný kontakt s lidmi a bude moct pozorovat dění ve svém okolí. Zavřete-li andulku do místnosti, kde obvykle nikdo není, určitě si na vaši přítomnost nezvykne a ochočení nebude možné.