Antwort Co to je cikorka? Weitere Antworten – Jak chutna cikorka

Co to je cikorka?
Cikorka neobsahuje kofein, a proto je vhodná i pro děti, těhotné a kojící matky. Po pražení mají kořeny čekanky velmi lahodnou chuť a vůni podobnou kávě.Melta vzniká smísením sušeného kořene čekanky (dříve také cikorky), upražené bulvy cukrové řepy a obilovin (žita a ječmene). Svou chutí a zabarvením připomíná kávu, a proto je považována za kávovinu bez kofeinu.Čekanka obecná (Cichorium intybus, cikorka) je vytrvalá léčivá bylina, dorůstá výšky 100cm s typickými blankytně modrými květy (kvete od května do podzimu), kterou najdeme u cest, na loukách, okrajích silnic v České a Slovenské republice, ale i v evropské části Ruska, na Kavkazu, Altaji a západní Sibiři.

Proč pít meltu : Melta je totiž díky obsahu čekankového kořene zdrojem inulinu. Tento polysacharid má nízkou energetickou hodnotu a je vhodný i pro diabetiky, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje střevní mikroflóru a podporuje správné trávení. Studie navíc ukazují, že jeho konzumace je vhodnou prevencí proti rakovině tlustého střeva.

Co obsahuje Cekankova káva

Přestože čekanková káva není vyrobena z kávových zrn, má výbornou chuť a je bez kofeinu. Čekanka obsahuje zinek, hořčík, mangan, vápník, kyselinu železo-listovou a draslík, jakož i vitaminy A, B6, C, E a K. Čekanka, vysoký zdroj inulinu ze zázračné přírody. Z jejího sušeného kořenu se vyrábí čekanková káva.

Proč pít Caro : Šálek horkého cereálního nápoje společně s mlékem dodá tělu potřebný vápník a látky prospívající správnému trávení. Přírodní složení bez kofeinu a přidaného cukru řadí Nestlé Caro Originál mezi plnohodnotné součásti zdravého jídelníčku celé rodiny.

Krátce se povaří, nechá 3 minuty ustát a pak se přecedí. Pro udržení dobrých chuťových vlastností nedoporučujeme nechávat sedlinu v odvaru, ani kávovinu ohřívat. Takto připravený nápoj lze pít po celý den, teplý i studený, neobsahuje kofein. Lze vypít 5 – 10 šálků denně.

Co je Caro Caro je rozpustný nápoj vyráběný firmou Nestlé. Je velmi podobný Meltě, neobsahuje však cukrovou řepu. Je kompletně vyroben z pražených obilovin a čekanky.

Co se dělá z čekanky

Z čekanky salátové připravíte vynikající salát, který podpoří chuť k jídlu, zrychlí trávení a zlepší tvorbu krve. Působí rovněž protizánětlivě, pomáhá od zácpy. Poznáte ji podle jasně bleděmodrých lístků, které po utrhnutí ale rychle vadnou. Můžete si je ale usušit a připravit z ní čaj.Čekanka obecná (Cichorium intybus) je rostlina patřící do čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Je to vytrvalá až jeden metr vysoká bylina s tuhým stonkem. Kvete od července do října, přičemž její květy jsou 3–4 cm široké, obvykle jasně modré, mohou se ale objevit odchylky ve zbarvení, a to od bílé až po bledě růžovou.Krátce se povaří, nechá 3 minuty ustát a pak se přecedí. Pro udržení dobrých chuťových vlastností nedoporučujeme nechávat sedlinu v odvaru, ani kávovinu ohřívat. Takto připravený nápoj lze pít po celý den, teplý i studený, neobsahuje kofein. Lze vypít 5 – 10 šálků denně.

Co je Caro Caro je rozpustný nápoj vyráběný firmou Nestlé. Je velmi podobný Meltě, neobsahuje však cukrovou řepu. Je kompletně vyroben z pražených obilovin a čekanky.

Jak chutna Cekankova káva : Její kořen se po umytí může přidat do salátů. Má výraznou hořkou chuť a podpoří činnost jater. Pražený kořen se po rozemletí využívá jako náhražka kávy.

Jak se dělá Cekankova káva : Příprava čekankové kávy je jednoduchá. Stačí smíchat lžičku mleté čekanky s vroucí vodou a nechat nápoj několik minut louhovat.

Jak často můžu pít Caro

Caro je nápoj vhodný pro každého člena rodiny a velmi oblíbený je i u dětí. Vychutnat si jej můžete kdykoliv během dne. Z jednoho balení si můžete připravit až 100 lahodných šálků.

Caro ocení zejména lidé vyznávající zdravý životní styl, protože má čistě přírodní složení a neobsahuje žádný přidaný cukr. Nápoj je vhodný také pro děti a těhotné ženy, protože neobsahuje kofein. Při redukční dietě Caro nedoslazujte nebo použijte nízkokalorické sladidlo (nejlépe stévii).Lze vypít 5 – 10 šálků denně. Nápoj můžeme také připravit v klasickém kávovaru pro přípravu překapávané kávy.

Co je Zdravejsi Melta nebo Caro : nejméně cukru měla topinamburová Melta Top od Kávovin. žádné přídatné látky ani problémy v deklaraci se neukázaly ani u vzorku Nestlé Caro. nízký obsah cukru měla i Vitakáva od Kávovin.