Antwort Jak rikat Leona? Weitere Antworten – Jak říkat Leona

Jak rikat Leona?
Domácky se jméno užívá jako Lea, Leonka, Leuška, Leuš nebo Lenka. Slovenština a španělština jméno zná jako Leóna.Můžeš jí říkat Leontýnko, Leo, Leuško, Leonko, Týnko… Já mám Leontýnu doma a je to Týna, Týnka, Týnečka.Ženské křestní jméno Leona má stejně jako jeho mužský protějšek Leon řecký původ. Překládá se z řeckého slova "león" či latinského "leo" jako "lev" nebo "lvice". Význam jména pochází z řeckého león "lev", latinská forma je leo. Českou obdobou jména je Lev a Leoš.

Kdy má svátek Lea : Lea (jméno)

Léa
Svátek 22. března
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 9

Jak rikat Leosovi

Jméno se domácky užívá jako Leo, Leošek, Leonek, Leon, také Oška aj. Jméno se jako Leo nebo León vyskytuje i ve slovenštině.

Kolik je v ČR Leona :

Leona
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 5 575
Pořadí podle četnosti 108.

Jo a oslovují mě Silvo, Silvi, Silvinko, Silvuško (to jenom babička, od jiných lidí by mi to znělo divně).

Leontýna je ženské jméno pocházející z řečtiny a znamenající lev či lvův. Zdrobněliny od tohoto jména v češtině jsou Leontýnka, Leonka, Leuška, Lea, Týna nebo Týnka aj. Leontýna je protějšek mužského jména Leontýn.

Jak se skloňuje jméno Lea

Skloňování ženského křestního jména

Pád Otázka Tvar
1. pád Kdo, co Lea
2. pád Koho, čeho Ley
3. pád Komu, čemu Lee / Lei
4. pád Koho, co Leu

Zdrobněliny od tohoto jména v češtině jsou Leontýnka, Leonka, Leuška, Lea, Týna nebo Týnka aj. Leontýna je protějšek mužského jména Leontýn.Leoš Mareš (38) – Forbes odhadl jeho roční příjmy na 40 až 50 milionů korun. Slušně vydělávající moderátor, ale s chováním dítěte a občasnou maniodepresivitou.

FanClub Leoše Mareše

  1. [email protected].
  2. [email protected].
  3. [email protected].
  4. [email protected].

Kdy má svátek Leonka : Leona slaví svátek dne 22.03. Atraktivní jméno Leona je jménem pro lvici – ženu, která má odvahu a sílu pro uskutečnění svých snů. Žena jménem Leona může být materiálně založená, přesto dokáže ocenit i vnitřní krásu a bohatství člověka. Ženské křestní jméno Leona se vyskytuje také v podobě Leonie.

Jak správně oslovit : POZDRAV A ÚVOD

V oficiální oslovujeme adresáta buď vážený pane/paní a jméno, které rozhodně musí být v pátém pádě (vážený pane Novák je jednoznačně chyba). Pokud má daná osoba titul, je zdvořilé ji oslovovat titulem, tedy vážená paní doktorko nebo vážený pane inženýre, případně titulem pracovním – vážený pane řediteli.

Co je víc Phdr nebo Mgr

Pokud má vyučující více titulů, oslovujeme ho vždy tím významnějším a to v pořadí od nejdůležitějšího: profesor, docent, doktor, magistr nebo inženýr, bakalář.

Leontýna
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 1 576
Pořadí podle četnosti 354.

Jméno Leontýna má 1576 lidí, je na 354.

Co znamená jméno Leoš : Řecký původ jméno spojuje s antickým jménem Leon. Význam jména by pak pocházel ze slova "leo" – "lev". Druhá výkladová verze jméno Leoš odvozuje z německých jmen Leopold nebo Leonard. Dle jména Leopold by se vykládalo jako "smělý, statečný" ("leute" – "lidé", "bald" – "smělý, rychlý").