Antwort Jak poznat že je spatne turbo? Weitere Antworten – Jak se pozná že odešlo turbo

Jak poznat že je spatne turbo?
Pouhým zrakem lze identifikovat, že turbodmychadlo dosloužilo. Jestliže uslyšíte nepříjemné zvuky, pískání nebo i jiný nezvyklý hluk, je důležité odhalit příčinu. Po vyjmutí turba je turbo značně opotřebované, což pozná i naprostý laik. V tom případě je potřeba hledat turbodmychadlo nové.Turbodmychadlo také může začít přisávat olej do sání, případně začnou turbíny třít o plochu skříně. Pozorný řidič by měl takové nezvyklé zvukové projevy rozeznat. Obzvláště, jsou-li doprovázeny kolísáním otáček při volnoběhu nebo sníženým výkonem motoru.Typickým projevem této závady je náhlá ztráta výkonu (zpravidla při akceleraci), pokles otáček a „spadnutí“ motoru do nouzového režimu. To sice odstraníte vypnutím klíčku zapalování, ale tato závada se náhodně opakuje a může být v silničním provozu příčinou velmi kritických situací.

Jak poznat špatnou regulaci turba : Odhalit zásadní nedostatky v regulaci turba můžete i bez diagnostiky. Stačí se rozjet na 3 rychlostní stupeň do mírného kopce na plný plyn od 1500 do 4500 otáček. Turbo musí mít plynulý náběh od spodu a plný tah by měl být cítit kolem 2000 otáček.

Kdy měnit turbo

Obecně má na životnost turbodmychadla vliv několik faktorů. Turbu například nesvědčí krátké trasy, nebo časté studené starty. Pokud však dopřáváte vozu standardní údržbu, mělo by turbo vydržet víc než 200 tisíc kilometrů. Problémy s turbem nejsou většinou náhlé, ale projevují se postupně – hlavně zvukem.

Kolik stojí oprava turba : Cena repase turba z koncernového vozu je zpravidla mezi 7.000 Kč až 12.000 Kč. Opravdu záleží na konkrétním typu a také na rozsahu poškození.

Vůz ztratí výkon, a to obvykle za doprovodu rozsvícení kontrolky motoru, případě se rovnou aktivuje nouzový režim. Nemusí to být nutně turbo a pokud ano, tak nemusí být definitivně rozbité. Pokud po vypnutí motoru a opětovném nastartování vůz táhne jako předtím, tak je paleta možných závad větší a turbem to asi nebude.

Končící životnost řemenu se projevuje několika základními způsoby.

 1. Podivný zvuk od motoru. Jendou z indikací nadmíru opotřebovaného klínového řemene je pískavý zvuk od motoru.
 2. Zhoršená funkce klimatizace či posilovače řízení
 3. Přehřívání motoru.
 4. Praskliny a opotřebení na řemenu.

Jak dlouho se má chladit turbo

Honeywell, největší výrobce turbodmychadel na světě, říká, že postačí 30 sekund chlazení, aby teplota dmychadla klesla na únosnou mez. Tato doba se ale bude různit podle toho, jestli máte turbodmychadlo chlazené i chladicí kapalinou či nikoliv, jak starý je váš turbomotor a jak rychle či ostře jste jeli, mimo jiné.Před instalací turbodmychadla je třeba překontrolovat čistotu všech potrubí a také dostatečně zaolejovat ložiskovou skříň. Po nainstalování nového turba a prvním nastartování by se nemělo zapomínat na opětovnou kontrolu těsností všech spojů. V našem servisu trvá výměna turba 3 – 6 hodin podle konkrétního případu.Životnost turbodmýchadla je 170,000 km s kvalitním olejem a správnou údržbou automobilu. Po 170 tis. Km stačí vyměnit ložiska, těsnění a vyčištění a seřízení mechanismu. Základem je vždy správná údržba motoru a včasná výměna oleje, a to oleje kvalitního, který zajištuje mazání vysoce namáhaných dílů.

Pět tipů, jak si spolehlivě zničit turbomotor

 1. Zatěžujte motor, než se dostatečně zahřeje. Zatěžování nezahřátého motoru ubližuje všem agregátům, u těch přeplňovaných ale tato rada platí dvojnásob.
 2. Vypínejte motor bez řádného ochlazení
 3. Přetěžujte motor v nízkých otáčkách.
 4. Tankujte nekvalitní palivo.
 5. Zbrkle šlapejte na plyn.

Kolik stojí vymenit rozvody : Výměna stojí u běžných aut mezi sedmi až dvanácti tisíci korunami. V případě složitých šesti- a více válcových motorů v německých prémiových vozech přijde ale klidně na 40 až 50 tisíc korun (platí to např. pro třílitrové TDI v audi, které má rozvody na zadní straně motoru, a ten se tak musí vyndat).

Po kolika letech měnit rozvody : Interval výměny rozvodů

Výrobci předepisují u každého motoru zcela jiné intervaly pro výměny rozvodových dílů. Obecně ale platí, že řemeny dle výrobce vydrží 80 000 až 120 000 km a řetězy se vytahají po 200 000 km, výjimečně i dříve, třeba 70 000km.

Kolik kilometrů vydrží turbo

Obecně má na životnost turbodmychadla vliv několik faktorů. Turbu například nesvědčí krátké trasy, nebo časté studené starty. Pokud však dopřáváte vozu standardní údržbu, mělo by turbo vydržet víc než 200 tisíc kilometrů. Problémy s turbem nejsou většinou náhlé, ale projevují se postupně – hlavně zvukem.

Nastartovat a nechat běžet motor na volnoběžné otáčky několik minut a zároveň kontrolovat těsnost všech spojů. Po delší jízdě je vhodné po zastavení nechat běžet motor na volnoběh alespoň po dobu jedné minuty, předejdete tak předčasnému ukončení životnosti Vašeho turbodmychadla.Obecně má na životnost turbodmychadla vliv několik faktorů. Turbu například nesvědčí krátké trasy, nebo časté studené starty. Pokud však dopřáváte vozu standardní údržbu, mělo by turbo vydržet víc než 200 tisíc kilometrů. Problémy s turbem nejsou většinou náhlé, ale projevují se postupně – hlavně zvukem.

Jak poznat že je třeba vymenit rozvody : Končící životnost řemenu se projevuje několika základními způsoby.

 1. Podivný zvuk od motoru. Jendou z indikací nadmíru opotřebovaného klínového řemene je pískavý zvuk od motoru.
 2. Zhoršená funkce klimatizace či posilovače řízení
 3. Přehřívání motoru.
 4. Praskliny a opotřebení na řemenu.