Antwort Jak nastavit alias? Weitere Antworten – Jak vytvořit alias

Jak nastavit alias?
Vytvoření aliasu

 1. V administraci Email Profi rozklikněte organizaci dle domény, u které hodláte nastavovat alias.
 2. V menu se přepněte na Aliasy.
 3. Klikněte vpravo nahoře na tlačítko Vytvořit nový alias.

Doménový alias znamená, že více domén směřuje na stejný webhosting, tedy na totožný server. Totéž platí nejen v případě prezentace, ale i e-mailové pošty. Doménový alias směřuje vždy na jednu hlavní doménu a nemá tak svůj vlastní prostor. Alias zobrazuje stejnou prezentaci jako hlavní doména, ale pod pozměněným názvem.Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně“.

Co je e mailový alias : E-mailový alias je alternativní e-mailová adresa. Je jako přezdívka, která pomáhá udržovat vaši skutečnou adresu soukromou. Po nastavení primární adresy iCloud Mailu můžete vytvořit až tři aliasy @icloud.com.

Jak si zaregistrovat doménu

Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích

 1. vyberete si název domény.
 2. zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
 3. ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
 4. zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
 5. pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.

Co je to Domain : Internetová doména (doménové jméno) je v informatice označení jednoznačného jména (identifikátoru) počítače nebo počítačové sítě, které jsou připojené do Internetu. Příkladem doménového jména je zápis cs.wikipedia.org .

V sekci „Odesílat poštu jako“ klikněte na možnost Přidat jinou e-mailovou adresu. V okně, které se otevře, zadejte jméno, které chcete, aby příjemci viděli. Zadejte alias e-mailové adresy, který jste nastavili pro přeposílání e-mailů. Zkontrolujte zaškrtnutí položky „Považovat za alias“ a klikněte na volbu Další krok.

Klasické domény

Doména Registrace
cz 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH Registrace
sk * 278.3 Kč s DPH 230 Kč bez DPH Registrace
com 314.6 Kč s DPH 260 Kč bez DPH Registrace
net 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH Registrace

Jak dlouho platí doména

Běžná praxe je, že si doménu registrujete na jeden rok. Před skončením lhůty vám pak registrátor pošle připomínku s fakturou na další období – pokud zaplatíte, vše se automaticky prodlouží. Pokud ne, bude doména po uplynutí ochranné doby volná a může si ji registrovat kdokoliv.Nameserver jinak také DNS (Domain Name Server) je základním pomocníkem při směrování domén. Na nameserveru jsou uloženy potřebné DNS záznamy (např. A záznam, CNAME, MX záznam atp.), díky kterým se na doméně zobrazí vybraná webová stránka, nebo zpráva dorazí ke správnému poskytovateli emailového řešení.DNS je zkratkou anglického slovního spojení Domain Name System a představuje protokol, který zajišťuje překlad názvů domén webových stránek z nepřehledné (číselné) podoby využívané stroji na tzv. „doménové jméno“ – tedy název, který vidíte v prohlížeči a který zadáváte, když chcete na stránku vstoupit.

Jak si změnit jméno

 1. Otevřete Gmail na počítači.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko. Zobrazit všechna nastavení.
 3. Klikněte na kartu Účty a import nebo Účty.
 4. V sekci Odesílat poštu jako klikněte na Upravit údaje.
 5. Zadejte jméno, které se má zobrazovat v odeslaných zprávách.
 6. Dole klikněte na Uložit změny.

Jak si změnit jméno na Google : Na webu account.google.com postupujte takto:

 1. Klikněte na Osobní údaje.
 2. Vpravo od svého jména klikněte na. .
 3. Vedle položky Přezdívka klikněte na Upravit. .

Jak dlouho trvá registrace domény : Po uhrazení pro forma faktury je doména automaticky zaslána k registraci na centrální registr a během několika hodin (zpravidla 24 hodin) je doména ve WHOIS databázi viditelná jako zaregistrovaná. Doménu není možné zaregistrovat na základě kopie z bankovního účtu s detailem příkazu k úhradě.

Jak vytvořit doménu zdarma

Jak vytvořit web zdarma

 1. ​Zaregistrujte se zdarma do editoru webových stránek. Zvolte si, jaký druh webu chcete vytvořit.
 2. ​Přizpůsobte si šablonu nebo si nechte web vytvořit.
 3. Přetáhněte si tisíce designových funkcí.
 4. ​Připravte se na podnikání.
 5. Webové stránky zveřejněte.
 6. Přilákejte na web návštěvníky.


CZ domén je ochranná lhůta celých 60 dní a je rozdělena na dvě fáze. Prvních 30 dní je doména funkční (je v zóně CZ), Dalších 30 dní doména již nefunguje (CZ. NIC ji negeneruje do zóny).Registrace domény je proces, díky kterému získáte vlastní adresu. Nikdo jiný ji tak nebude moci užívat. Adresa bude pro ostatní zablokovaná po celou dobu, kdy za ni budete platit registrační poplatek. Pokud se ale jednou rozhodnete webové stránky zrušit, bude vaše doménové jméno opět k mání.

Jak nastavit DNS server : V pravém sloupci klikneme na název připojení. Zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) a zvolíme Vlastnosti. Označíme možnost Použít následující adresy serverů DNS a do aktivních polí Upřednostňovaný server DNS a Alternativní server DNS nyní vyplníme IP adresy vybraných serverů DNS.