Antwort Co je to alias domeny? Weitere Antworten – Co to je alias adresa

Co je to alias domeny?
Alias slouží k vytvoření alternativní e-mailové adresy k již existující schránce na doméně. Zasláním e-mailu na alias dojde k přesměrování na přiřazenou schránku.Změňte váš primární alias

 1. Přejděte na Správa přihlašování do účtu Microsoft. Pokud k tomu budete vyzváni, přihlaste se k účtu Microsoft.
 2. V části Aliasy účtu vyberte Nastavit jako primární vedle e-mailové adresy, kterou chcete použít jako primární alias.

Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.

Jak zjistit nazev domény : Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.

Co to je alias

Alias je latinské slovo znamenající „jinak, jinak zvaný, vlastně“.

Jak si zalozit email s vlastni domenou : Máte-li svou doménu, tak máte dvě možnosti, jak k ní udělat e-mailové adresy: U poskytovatele vašeho webhostingu. Pokud máte na doméně i webové stránky, tak většina poskytovatelů webhostingu, tam kde máte web uložen, dává možnost si k webu založit e-mailové schránky s vaší doménou.

Chcete-li provozovat více webů na různých doménách z jednoho hostingu, můžete využít aliasy. V tomto případě si koupíte hosting k jedné doméně a další domény si u nás jen zaparkujete. Jednotlivé weby si zprovozníte na hostované doméně či jejích subdoménách a parkované domény si nastavíte jako aliasy.

Rychlé nasměrování

 1. Přihlaste se do zákaznické administrace.
 2. Zvolte záložku Domény.
 3. V levém menu zvolte Nastavení DNS záznamů služby.
 4. Zvolte službu (nebo služby), na které chcete doménu (nebo subdomény) nasměrovat. Doménu můžete nasměrovat na nejvýš jednu libovolnou službu.
 5. Klikněte na tlačítko nastavit.

Co je to doménový alias

Doménový alias znamená, že více domén směřuje na stejný webhosting, tedy na totožný server. Totéž platí nejen v případě prezentace, ale i e-mailové pošty. Doménový alias směřuje vždy na jednu hlavní doménu a nemá tak svůj vlastní prostor. Alias zobrazuje stejnou prezentaci jako hlavní doména, ale pod pozměněným názvem.5 pravidel, jak vybrat název domény

 1. POJMENUJTE WEB STRUČNĚ, LEČ VÝSTIŽNĚ
 2. MĚJTE NA ZŘETELI ÚČEL PROJEKTU.
 3. VOLTE NADČASOVOU VARIANTU.
 4. NESNAŽTE SE O SVĚTOVOST ZA KAŽDOU CENU.
 5. OBSAZENOU DOMÉNU MŮŽETE ODKOUPIT.

Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Název domény je neměnný. Je ovšem možné zaregistrovat novou doménu. Starou si pak můžete platit dát, případně ji nechat propadnout. Máte-li k doméně, kterou už nepotřebujete, i hosting, je možné data a e-maily převést na doménu novou.

Jak vytvořit alias Gmail : Pokud chcete vybrat jinou adresu, postupujte takto:

 1. Otevřete Gmail na počítači.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko Zobrazit všechna nastavení.
 3. Klikněte na kartu Účty a import nebo Účty.
 4. V sekci „Odesílat poštu jako“ klikněte u své e-mailové adresy na Upravit údaje.
 5. Klikněte na Zadejte odlišnou adresu pro odpověď.

Kolik stojí doména na email : Klasické domény

Doména Registrace Převod
eu 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH 273.46 Kč s DPH 226 Kč bez DPH
org 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH 399.3 Kč s DPH 330 Kč bez DPH
ae 3920.4 Kč s DPH 3240 Kč bez DPH 2571.25 Kč s DPH 2125 Kč bez DPH
as 3025 Kč s DPH 2500 Kč bez DPH Cena na vyžádání

Jak si zaregistrovat doménu

Jak zaregistrovat doménu v 5 krocích

 1. vyberete si název domény.
 2. zvolíte si registrátora (ideálně toho, u koho máte nebo budete mít webhosting – viz dále)
 3. ověříte dostupnost domény přes centrální registr domén (WHOIS)
 4. zadáte všechny potřebné údaje (to je vlastní registrace domény)
 5. pronajmete si ji na 1, 2, 3, 5, 10 let.


Nameserver jinak také DNS (Domain Name Server) je základním pomocníkem při směrování domén. Na nameserveru jsou uloženy potřebné DNS záznamy (např. A záznam, CNAME, MX záznam atp.), díky kterým se na doméně zobrazí vybraná webová stránka, nebo zpráva dorazí ke správnému poskytovateli emailového řešení.Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.

Jak si udělat vlastní doménu : zaregistrovat doménu, na které má jeho web fungovat. Není to nic složitého, prostě vyplníš registrační formulář u některého z pověřených registrátorů domén. Aby zvolená doména byla opravdu tvoje, je potřeba, aby ji už neměl zaregistrovanou někdo jiný. A taky za ni musíš zaplatit.