Antwort Co chovat ve voliéře? Weitere Antworten – Co dát do voliéry

Co chovat ve voliéře?
Jako podestýlku stačí zvolit buď obyčejný písek, nebo můžete sehnat i pro ptáky lepší, ptačí písek. Někteří chovatelé používají noviny, je s nimi však spjaté riziko jejich roztrhání. Do voliéry se také hodí sépiová kost na obrušování drápků a zobáku. Ptáky je třeba řádně zabavit, aby vám zbytečně neničil voliéru.Komůrkový polykarbonát je materiál s vysokou odolností vůči mrazu a je tedy dobře vybaven pro roli tepelné izolace. Kromě dobrých mrazuvzdorných vlastností je polykarbonát velmi lehký, proti názoru odolný materiál, který příliš nezatíží vaší peněženku a je tak snadno dostupný.Vhodné větve: bříza, javor babyka, dub, smrk, borovice, větvě ovocných stromů (ujistěte se, že nejsou chemicky ošetřené).

Jaké ptáčky chovat doma : Mezi nenáročné a velmi běžné papoušky, které lze chovat jak ve venkovní voliéře, tak v bytě, se řadí především andulky, zebřičky a kanárci. Tyto opeřence lze pořídit jak ve zverimexu, tak přímo u chovatele.

Kdy můžu dát andulky ven

Máte-li klec v bytě, kde bývá kolem 20–22 °C, vysaďte ptactvo ven teprve ve chvíli, kdy i tamní teploty budou blízké 18–20 °C. Pokud máte ptactvo zazimované například v nevytápěné zimní zahradě nebo podobných prostorách, kde je teplota mnohem nižší, pak je můžete s klidným svědomím přenést ven mnohem dříve.

Čím natřít voliéru : Odpověď: Z našeho sotrimentu výrobků byl pro přímý styk s potravinami schválen dvousložkový epoxidový bílý email S2321/1000 Epolex email profi , který patří mezi nejtvrdší a chemicky i mechanicky nejodolnější nátěrové hmoty.

Kam voliéru umístit

Neměl by zde být hluk a také by sem nemělo celý den pražit sluníčko. Voliéru proto umístěte nejlépe do závětří a do polostínu na klidnější místo. Vaši opeření kamarádi by zde také měli mít ticho, ale zase by neměli být celý den osamocení.

Andulky chováme ve velké kleci nebo voliéře o minimální délce 1 – 1,5 m a výšce 80 cm. Jelikož andulky létají vodorovně, jsou pro ně kulaté klece nevhodné. Dno klece vyplňte pískem pro ptáky obohaceným vápnem nebo mušlovým štěrkem, který dobře absorbuje a dezinfikuje ptačí trus a obsahuje důležité minerály.

Co dát na dno klece

Na dno klece patří podestýlka, která usnadňuje čištění, stará se o lepší hygienu klece a zkvalitňuje život papouška. Vhodné jsou např. dřevěné peletky, dřevěné chipsy, kukuřičná podestýlka, ptačí písek (vyplatí se ale v menších klecích) nebo pískové podložky.Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.Nejste-li si jistí, zda ptáče, které jste našli, nějakou pomoc potřebuje, vždy volejte odborníky v záchranné stanici a situaci jim popište. Zbytečné zásahy do života zvířat totiž mnoho užitku nepřinesou a naopak nechat na zemi umírat živého tvora, jemuž by pomohl jednoduchý úkon, je smutné.

Ze všech ptáků má největší zobák v poměru k tělu tukan obrovský (Ramphastos toco).

Co je pro andulky jedovate : Pro andulky jsou některé pokojové rostliny jedovaté – např. tchynin jazyk, brambořík, anturie, dieffenbachie, kala či monstera. Pozor dejte také na rebarboru, krokus, rododendron, tis, oleandr, konvalinku nebo plod avokáda.

Co nesmí andulky : Z ovoce a zeleniny vybírejte např. banán, okurku, salát, meruňky, rybíz, jablko, mrkev, salát nebo hrozny. Pozor si ale u ovoce i zeleniny dejte na pecičky a jadérka, také se vyhněte fazolím, rebarboře, nedávejte jim ani stonky z rajčat nebo houby.

Jak Pridelat pletivo na voliéru

Plech použijte jako dno voliéry.

Desky můžete také použít k zajištění větší stability. Stačí je na záda a stěny voliéry přibít jako příčné vzpěry. A konečně přichází na řadu pozinkované pletivo na voliéry. To upevněte na přiíslušné stěny voliéry pomocí nastřelovací sponkovačky nebo vytvořte provizorní sponky z hřebíků.

Andulka je odolný a otužilý pták a je možné ji chovat venku celoročně v zahradní voliéře. Při nízkých teplotách je ale nutné voliéru zazimovat a potáhnout ji materiálem s dobrými termoizolačními vlastnostmi, který i dostatečně propouští světlo, vhodné jsou například polykarbonátové desky.Protože je andulka velmi akční a energický papoušek, který rád šplhá, létá a prozpěvuje, je nezbytné nezanedbat denní přísun potřebných minerálů, které získá z trav a čerstvého ovoce i zeleniny. Nejraději mají stébla čerstvé trávy, mladé pampeliškové listy, pochutnají si také na listech bezu nebo ptačince.

Co má mít papoušek v kleci : Do klecí pro velké papoušky a voliér můžete dát různá polínka, větší klacky nebo pařízky. Zrcátka pro andulky jsou zvláštní kapitolou. Pokud máte ale andulku jen jednu a chcete ji naučit mluvit a mít jí jako svého kontaktního kamaráda, doporučujeme se této hračce vyhnout.