Antwort Z jaké země je jméno Daniel? Weitere Antworten – Z jaké země pochází jméno Daniel

Z jaké země je jméno Daniel?
Daniel je mužské jméno hebrejského původu. V hebrejštině výraz דָּנִיֵּאל‎ (Daníjel) znamená „Bůh je můj soudce“.ADÉLA 1 898 3. DANIEL 259 3. TOMÁŠ 2 560 3. ADÉLA 217 4.Ženské křestní jméno Daniela má hebrejský původ. Stejně jako mužská varianta Daniel pochází z hebrejského "Dáníél", které se dá přeložit jako "Bůh je můj soudce" nebo "souzena Bohem". Ženská podoba k Daniel. Význam jména je "Bůh je můj soudce".

Jak rikat Danielovi : Domácky se Daniel může nazývat právě jako Dan, také jako Daník, Danek, Dáda, Danouš, Daňula, Danda, Daneček, Danýsek nebo Danielek.

Kdy má narozeniny Daniel

Daniel slaví svátek dne 17.12. Jak napovídá význam jména Daniel, jeho nositel je odvážným mužem, který se nebojí lidského soudu a věří v sílu boží spravedlnosti. Daniel je starým hebrejským jménem, které vždy oplývalo moudrostí a nadáním. Mužské křestní jméno Daniel má svůj ženský protějšek ve jménu Daniela.

Kdo je to Daniel : Daniel (hebrejsky a aramejsky דַנִיֵּאל‎, „Bůh je můj soudce“) byl biblický starozákonní prorok a hlavní postava větší části stejnojmenné biblické knihy Daniel. Sama Bible považuje Daniela za jednoho z výjimečných mužů své doby. Ve verši 23 je popsán jako muž Bohu vzácný.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kdy má v kalendáři svátek Daniel

dne v letech
17. prosince 1957-2024

17. 12. 2023

Kdo to je Daniel

Daniel (hebrejsky a aramejsky דַנִיֵּאל‎, „Bůh je můj soudce“) byl biblický starozákonní prorok a hlavní postava větší části stejnojmenné biblické knihy Daniel. Sama Bible považuje Daniela za jednoho z výjimečných mužů své doby. Ve verši 23 je popsán jako muž Bohu vzácný.Daniel (hebrejsky a aramejsky דַנִיֵּאל‎, „Bůh je můj soudce“) byl biblický starozákonní prorok a hlavní postava větší části stejnojmenné biblické knihy Daniel. Sama Bible považuje Daniela za jednoho z výjimečných mužů své doby. Ve verši 23 je popsán jako muž Bohu vzácný.Daniel se mi líbí, ale zdrobnělina Daník, Danek nikoli. Jméno se mi líbí, ale jeho zdrobnělina Danek se mi hnusí.

V České republice je celkem 1 611 lidí s příjmením Daniel. Příjmení Daniel je 776. nejčastější příjmení (každý 6 375. obyvatel).

Jaké je nejméně používané jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Kdy má Daniel narozeniny : Daniel slaví svátek dne 17.12. Jak napovídá význam jména Daniel, jeho nositel je odvážným mužem, který se nebojí lidského soudu a věří v sílu boží spravedlnosti. Daniel je starým hebrejským jménem, které vždy oplývalo moudrostí a nadáním.

Jak se říká Daniele

Domáckými variantami jména jsou Dana, Dáňa, Danka, Danečka, Danička, Danilka, Danielka apod. Jméno Daniela je známé i ve slovenštině, také němčině, italštině nebo polštině. Francouzština užívá variantu Danielle, stejně tak i norština nebo dánština.

V České republice je celkem 1 611 lidí s příjmením Daniel. Příjmení Daniel je 776. nejčastější příjmení (každý 6 375. obyvatel).Daniel slaví svátek dne 17.12. Jak napovídá význam jména Daniel, jeho nositel je odvážným mužem, který se nebojí lidského soudu a věří v sílu boží spravedlnosti. Daniel je starým hebrejským jménem, které vždy oplývalo moudrostí a nadáním. Mužské křestní jméno Daniel má svůj ženský protějšek ve jménu Daniela.

Kolik je na světě Daniel : Jméno Daniel má 60935 lidí, je na 49.