Antwort Proč mi nejdou otevřít Stažené soubory? Weitere Antworten – Jak otevřít stažené soubory

Proč mi nejdou otevřít Stažené soubory?

 1. Na počítači otevřete Chrome.
 2. Vpravo nahoře klikněte na ikonu možností Stažené soubory. Soubor otevřete tak, že kliknete na jeho název. Soubor se otevře ve výchozí aplikaci nastavené v počítači pro daný typ souboru. Pokud chcete stažený soubor odstranit z historie, napravo od souboru klikněte na Odstranit. .

Program (i výchozí), ve kterém se mají soubory určitého typu otevírat, ale můžete změnit. V nabídce Start klikněte na Nastavení. Klikněte na Aplikace > Výchozí aplikace. Klikněte na aplikaci, kterou chcete změnit, a pak vyberte aplikaci v seznamu.Pokud se vám soubor nedaří otevřít, může to mít několik důvodů: Nemáte oprávnění otevřít soubor. Jste přihlášeni k účtu Google, který nemá k souboru přístup. Nemáte v telefonu nainstalovanou správnou aplikaci.

Jak změnit výchozí složku pro stažené soubory : Otevřete Průzkumníka souborů pomocí klávesové zkratky Windows + E. Klikněte pravým tlačítkem myši na složku Stažené soubory a vyberte možnost Vlastnosti. V rozhraní Vlastnosti stahování přejděte na kartu Umístění a kliknutím na tlačítko Přesunout vyberte novou cestu pro uložení všech stažených souborů.

Jak otevřit soubor

Otevření souboru ve formátu OpenDocument Text ve Wordu

 1. Klikněte na kartu Soubor.
 2. Klikněte na tlačítko Otevřít.
 3. Klikněte na Procházet.
 4. Pokud chcete zobrazit jenom soubory uložené ve formátu OpenDocument, klikněte na seznam typů souborů vedle pole Název souboru a potom klikněte na OpenDocument Text.

Jak nastavit otevírání souborů v Chrome : Otevřete nastavení Chrome a přejděte na Ochrana soukromí a zabezpečení. Potom v části Ochrana soukromí přejděte na Nastavení webu. Najděte část Dokumenty PDF (je ve skupině nastavení Další nastavení obsahu) a zapněte přepínač Namísto automatického otevírání souborů PDF v Chromu je stahovat.

Změna výchozích programů v Windows

 1. Vyberte Start > Nastavení > aplikace > výchozí aplikace.
 2. Pokud chcete změnit výchozí aplikaci, můžete udělat některou z těchto akcí: Nastavení výchozího typu souboru nebo typu odkazu.


Zobrazení skrytých souborů a složek ve Windows

 1. Z hlavního panelu otevřete Průzkumník souborů.
 2. Vyberte Zobrazení > Možnosti > Změnit možnosti složky a hledání.
 3. Vyberte kartu Zobrazení a v části Upřesnit nastavení, vyberteZobrazovat skryté soubory, složky a jednotky a pak vyberte OK.

Jak obnovit složku stažené soubory

Přejděte do složky, která tento soubor nebo složku předtím obsahovala, klikněte na ni pravým tlačítkem a pak vyberte Obnovit předchozí verze. Pokud složka byla na nejvyšší úrovni jednotky, například C:\, klikněte na tuto jednotku pravým tlačítkem a pak vyberte Obnovit předchozí verze.Přejmenování souboru v Průzkumník souborů nebo OneDrivu

 1. Otevřete Průzkumník souborů nebo OneDrive.
 2. Klikněte pravým tlačítkem na soubor a vyberte Přejmenovat.
 3. Zadejte nový název souboru a stiskněte Enter.

Rozbalení souborů

 1. V zařízení Android otevřete aplikaci Files od Googlu .
 2. Přejděte do složky, která obsahuje soubor ZIP k rozbalení.
 3. Vyberte soubor ZIP.
 4. Zobrazí se vyskakovací okno s obsahem daného souboru.
 5. Klepněte na Rozbalit.
 6. Zobrazí se náhled rozbalovaných souborů.
 7. Klepněte na Hotovo.


Uživatelé operačního systému Windows nebo Android s příslušnými právy si mohou nainstalovat aplikaci Winmail. dat Reader a soubor přílohy otevřít v něm.

Jak obnovit otevřené stránky v Chrome : Pokud kartu nebo okno zavřete omylem, můžete ho znovu otevřít pomocí klávesové zkratky:

 1. Windows a Linux: Ctrl + Shift + t.
 2. Mac: ⌘ + Shift + t.

Jak změnit otevírání souboru Android : Změna výchozího prohlížeče

Klepněte na Aplikace. V sekci Obecné klepněte na Výchozí aplikace nebo Vybrat výchozí aplikace. Klepněte na Prohlížeč. Vyberte prohlížeč, který chcete používat.

Jak nastavit otevírání souboru v Chrome

Otevřete nastavení Chrome a přejděte na Ochrana soukromí a zabezpečení. Potom v části Ochrana soukromí přejděte na Nastavení webu. Najděte část Dokumenty PDF (je ve skupině nastavení Další nastavení obsahu) a zapněte přepínač Namísto automatického otevírání souborů PDF v Chromu je stahovat.

Windows 10

Přejděte na volbu Možnosti a vyberte možnost Změnit možnosti složky a hledání. Vyberte kartu Zobrazení. V oblasti Upřesnit nastavení vyberte možnost Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky. Vyberte možnost OK.Z hlavního panelu otevřete aplikaci Průzkumník souborů. Vyberte Zobrazení> Zobrazit > Skryté položky.

Jak obnovit vymazané soubory z koše : Když omylem smažete soubor, obvykle se přesune do koše. Ve Windowsu však existuje bezpečnostní funkce, která vám dává druhou šanci zvrátiť tuto akci. Otevřete koš a prohlédněte si jeho obsah. Najděte soubory, které chcete obnovit, klikněte na ně pravým tlačítkem a vyberte možnost “Obnovit”.