Antwort Odkud pochází jméno Jiří? Weitere Antworten – Z jaké země pochází jméno Jiří

Odkud pochází jméno Jiří?

Jiří
Svátek 24. dubna
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 296 090

Jméno Jiří má i ženskou variantu v podobě jména Jiřina. Nejužívanější domácí mutací jména je Jirka, jméno se však domácky užívá také jako Jiřík, Jiříček, Jířa, Jirouš ap.Význam jména Jiří se odvozuje z řeckého slova géorgos, tedy rolník či pěstitel.

Kolik je v Česku můžu Smennem Jiří : V České republice je celkem 296 090 lidí se jménem Jiří. Jméno Jiří je 1.

Jak rikat Jirkovy

Jíro, Jurášku, Jiříčku, Jiříku, Jirko, Juro, Jiřino, Jiřinku. Jiří, Jiříku, Jirko, Juro, Jurášku.

Jak se říká Jiří : Jméno Jiří má i ženskou variantu v podobě jména Jiřina. Nejužívanější domácí mutací jména je Jirka, jméno se však domácky užívá také jako Jiřík, Jiříček, Jířa, Jirouš ap.

Vůbec nejoblíbenější jméno, v současnosti však méně volené. Další možné podoby: Jirka, Jíra, Jirča, Jířa, Jiřan, Jiřík, Jiříček, Jirak, Jiránek, Jurka, Juříček.

Co znamená jméno Jiří – původ a význam

jméno Jiří jmeniny 24. dubna
Četnost jména v ČR (2016) 296090
Pořadí podle četnosti 1
Ženská varianta jména Jiřina
Jiří v cizích jazycích George (angličtina), Georges (francouzština), Juraj (chorvatština, slovenština), Giorgio (italština), Jorge (španělština)

Jak říkat Jiřímu

Nejužívanější domácí mutací jména je Jirka, jméno se však domácky užívá také jako Jiřík, Jiříček, Jířa, Jirouš ap. Na Slovensku je jméno známé jako Juraj, v Polsku jako Jerzy, v Maďarsku jako György.Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Odvozeniny a varianty. Jméno Jiří má i ženskou variantu v podobě jména Jiřina. Nejužívanější domácí mutací jména je Jirka, jméno se však domácky užívá také jako Jiřík, Jiříček, Jířa, Jirouš ap. Na Slovensku je jméno známé jako Juraj, v Polsku jako Jerzy, v Maďarsku jako György.

Jiří {vlastní jméno}

George {vl. jm.}

Kdy má narozeniny Jirka : Kdy má v kalendáři svátek Jiří

dne v letech
24. dubna 1951-2024

24. 4. 2024

Kdy má svátek Jirka : Kdy má v kalendáři svátek Jiří

dne v letech
24. dubna 1951-2024

24. 4. 2024

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch bývá uváděno jako nejdelší jméno obce na světě, potažmo jako nejdelší jméno železniční stanice. Zároveň je zapsáno v Guinnessově knize rekordů 2002 jako nejdelší platné doménové jméno.Jméno Jiří má 296090 lidí, je na 1. místě a věkový průměr je 50 let.

Kdy se píše Ovi a ovy : Pokud přivlastňujeme něco, co je rodu ženského, píšeme vždy koncovku -ovy. Jestliže přivlastňujeme něco, co je rodu mužského neživotného, píšeme koncovku -ovy. Pokud přivlastňujeme něco, co patří k rodu mužskému životnému, musíme napsat v přivlastňovacím přídavném jménu koncovku -ovi.