Antwort Na co se dělí dechove nastroje? Weitere Antworten – Na co se dělí dechové nástroje

Na co se dělí dechove nastroje?
Dechové hudební nástroje můžeme rozdělit na dřevěné nástroje a žesťové nástroje. Žesťové nástroje nazývané též plechové, nebo žestě se nejčastěji vyrábí z mosaze. Jedná se o nástroj kde zvuk vzniká rozechvěním sloupce vzduchu v nástroji foukáním přes nátrubek nástroje.Žesťové dechové nástroje

 • Trombony.
 • Trubky.
 • Tuby.
 • Lesní rohy.
 • Křídlovky.
 • Pozouny.
 • Barytony.
 • Tenory.

Tyto široké skupiny jsou následující:

 • Strunné hudební nástroje, tedy např. smyčce jako housle, dále kytara, ale i klavír.
 • Dechové hudební nástroje, např.
 • Blanozvučné hudební nástroje, převážně bicí.
 • Samozvučné hudební nástroje, např.
 • Ostatní, které pro vytváření nebo dotváření tónu využívají elektronickou cestu.

Na které dechové nástroje se nasazuje nátrubek : zobcová flétna, příčná flétna, klarinet. ŽESŤOVÉ – jsou vyráběny z plechu. Zvuk vzniká rozechvěním sloupce vzduchu pomocí rtů, proto se musí na hudební nástroj nasadit nátrubek. Příladem je například trubka, tuba, pozoun.

Co patří do Orffovy nástroje

Tzv. Orffovy nástroje zvláštním způsobem podporují cíle Musik für Kinder. Jsou to zvonkohry, xylofony, metalofony a mnohé malé bicí nástroje, které spolu se zobcovými flétnami a smyčcovými nástroji doprovázejí dětský zpěv a tanec. Jsou to nástroje používané již ve středověku, nejsou moderní, ani staromódní.

Co patří mezi Orffovy nástroje : Orffovy nástroje – hudební nástroj pro každého

Mezi perkusní nástroje se řadí bubínky různých velikostí, ozvučné paličky, triangly, shakery, tamburíny, xylofony nebo třeba rumbakoule. Nejdůležitější myšlenkou Orffových nástrojů je, že zapojit se může skutečně každé dítě.

Patří sem zpravidla basový buben, malý buben, přechody, kotle, činely (hi-hat, crash, ride, china), a často další. Basový buben je velký buben ovládaný nohou, k němuž je uchycen pedál. Šlapáním na pedál dochází k rozkmitání paličky, která do blány bubnu udeří a vytvoří tak zvuk.

Velké hudební nástroje, jako je harfa, kontrabas nebo bicí, pro své rozměry nemohou být přepraveny na palubě letadla. Takto velké hudební nástroje musí být odloženy do podpalubí. Musí být umístěny v tvrdém pouzdru, na pouzdro je nutné nalepit nálepku FRAGILE neboli křehké.

Jak se dělí hudební nástroje

Hudební nástroje dělíme do 3 hlavních skupin: strunné dechové bicíVarhany (někdy označované za „královský nástroj“, v mnoha dalších jazycích je název odvozen z latinského organum '(hudební) nástroj') jsou největší a mechanicky nejsložitější hudební nástroj, respektive jsou strojem užívaným v hudbě (varhanní stroj).Rozlišují se dále na ty s hmatníkem (kytary, mandolíny, banja, ukulele), na ty bez hmatníku (harfa, lyra) a na ty s klaviaturou (cemballo, spinet). ⊳ ostatní strunné nástroje reprezentují například baskytary, mandolíny, banja, lyry, harfy, resonátory.

Hudební nástroj je zařízení (nástroj) k vydávání tónů a zvuků používaných v hudbě. Každá kultura má své hudební nástroje, které k ní patří, často i jako výtvarné unikáty (varhany Johanna Gottfrieda Silbermanna, housle Antonia Stradivariho apod.)

Kdo vymyslel Orffovy nástroje : Carl Heinrich Maria Orff (10. července 1895, Mnichov – 29. března 1982, Mnichov) byl německý skladatel expresivní hudby a pedagog, po kterém je pojmenován instrumentář tzv. Orffových nástrojů pro výuku hudební výchovy.

Co to jsou Orffovy nástroje : Tzv. Orffovy nástroje zvláštním způsobem podporují cíle Musik für Kinder. Jsou to zvonkohry, xylofony, metalofony a mnohé malé bicí nástroje, které spolu se zobcovými flétnami a smyčcovými nástroji doprovázejí dětský zpěv a tanec. Jsou to nástroje používané již ve středověku, nejsou moderní, ani staromódní.

Co je to žesťový nástroj

Žesťový nástroj (někdy též plechový nástroj, nebo též hovorově jen žestě, či plechy) je dechový hudební nástroj (aerofon) obvykle vyrobený z mosazného plechu. Tón vzniká pomocí rtů hráče v nátrubku (náustku) nasazeném na nástroj a je následně zesílen rozechvěním sloupce vzduchu.

V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.Varhany (někdy označované za „královský nástroj“, v mnoha dalších jazycích je název odvozen z latinského organum '(hudební) nástroj') jsou největší a mechanicky nejsložitější hudební nástroj, respektive jsou strojem užívaným v hudbě (varhanní stroj).

Jak fungují strunné nástroje : a) Strunné smyčcové – zvuk je v tomto případě generován pohybem smyčce přes struny nástroje. Tím dochází k tření strun, které se následně rozkmitají a rozvibrují tělo nástroje. Řadíme sem housle, violy, violoncella, kontrabasy. b) Strunné drnkací – struny těchto nástrojů se rozechvívají prsty nebo trsátkem.