Antwort Kolik stojí dovolena v Jordánsku? Weitere Antworten – Jak dlouho trvá let do Jordánska

Kolik stojí dovolena v Jordánsku?
Nejrychlejší let Česká republika–Jordánsko trvá 6hod 25min (Praha Letiště Václav Havel–Amman Queen Alia Intl). Do destinace Jordánsko nabízí lety 6 leteckých společností, včetně Lufthansa, Austrian Airlines a Aegean Airlines.Ceny potravin: Ceny potravin v Jordánsku jsou stejné nebo lehce vyšší než v ČR. Za litr mléka zaplatíte 36 Kč, za bochník chleba asi 10 Kč, za kilo pomerančů 30 Kč. Kilo kuřecích prsou stojí přibližně 140 Kč. Cigarety jsou srovnatelné nebo i levnější než u nás a za krabičku Marlboro dáte zhruba 80 Kč.Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě. Jaro je také ideální pro návštěvu rezervace Dana, která je v plném rozkvětu.

Na co si dát pozor v Jordánsku : Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod.
  • V noci nevycházejte sami!
  • Nestopujte.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.

Kolik stojí vízum do jordánská

Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.

Jak je draho v Jordánsku : V Jordánsku je asi podobně draho jako u nás (něco dražší, něco levnější), počítejte tedy, že za týden utratíte stejnou částku jako doma (pokud necestujete s plnou penzí).

Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.

V Jordánsku se platí jordánským dinárem (1 JOD = 31 CZK, kurz k 08/2023), na většině míst se pak dá platit i kartou, ale nelze na to rozhodně spoléhat (například na trhu), proto je vždy dobré mít v zásobě nějakou hotovost.

Jaké moře je v Jordánsku

Jordánsko – domov překrásných pláží

V této zemi totiž panují ideální podmínky pro slunění a koupání, neboť Jordánsko omývají teplé vody Rudého moře. Na hranicích s Izraelem navíc najdete nejníže položené jezero – Mrtvé moře, které je proslulé svými léčebnými účinky.Do Petry pojedete autobusem asi 2 hodiny, kde začíná 2-3 hodinová prohlídka s průvodcem. Do Petry vstupujeme pěšky. Vede k ní Siq, úzká klikatá soutěska o délce přes 1 kilometr. Navštívíte Velkou pokladnici (Al-Khazneh Farun), Římské divadlo, Královské hrobky (Duhová hrobka je nutností pro fotografy).Cena vstupného

Vstupné na jeden den stojí 50 jordánských dinárů, tedy 1 500 Kč. Za dva dny pobytu zaplatíte 55 jordánských dinárů, tedy zhruba 1 630 Kč.

Čeští občané mohou na území Jordánska vstoupit pouze s platným vízem (aktuální poplatek k 08/2023 za vízum činí 40,- JOD). Vízum lze obdržet například na jordánském velvyslanectví ve Vídni či na hraničních přechodech/vstupech do Jordánska včetně letiště Queen Alia International Airport v Ammánu a letiště v Aqabě.

Co si koupit v Jordánsku : Co v Jordánsku koupit

Pro Jordánsko jsou typické zejména nejrůznější gastronomické produkty, jako jsou sladkosti, čokoláda, ořechy, koření, olivový olej a také přírodní kosmetika (například mýdlo z olivového oleje nebo kosmetika z Mrtvého moře) a dále keramika s mozaikovým vzorem, oblečení, koberce nebo šperky.

Kde je nejčistší moře na světě : Pokud hledáte to nejlepší místo pro dovolenou u moře, jsou jimi z hlediska kvality vody ostrovy Kypr a Malta. Průzračně čistá voda je tady téměř všude (99,1 % a 98,9 %). Daří se také Řecku (97 %) nebo Chorvatsku (94 %), kde ale kvalita vody mírně klesá.

Jak se mluví v Jordánsku

Naprostá většina obyvatel v Jordánsku jsou Arabové s muslimským vyznáním. Jen 4 % obyvatel se hlásí ke křesťanské menšině. Arabština je oficiálním jazykem v běžném i úředním styku. Jordánsko bylo do roku 1946 pod nadvládou Britů, proto se dnes bez problémů domluvíte anglicky.

Leden až březen je ideální. Jen v noci v poušti bude třeba na nule (jsou tam teplé deky a ještě vám přidají), ale to ostatní si užijete. Z Petry jsme odjížděli pozdě odpoledne do Wadi Rum.Karibik, Antigua a Barbuda, Aruba, Brazílie, Cookovy ostrovy, Ekvádor, Fiji, Francouzská Polynésie, Galapágy, Grenada, Havajské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Maledivy, Malta, Mauricius, Seychely, Tahiti, Tanzánie, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, Zanzibar.

Kde je Nejspinavejsi moře : Na pomyslném žebříčku nejčistší vody vede Kypr, následují Rakousko, Řecko nebo Malta. Podle evropské agentury se kvalita vod v Evropě rok od roku zlepšuje. Úplný ideál ale turisté nenajdou.