Antwort Kolik příjmení Svoboda a Svobodová je v Česku? Weitere Antworten – Kolik lidí v ČR má příjmení svoboda

Kolik příjmení Svoboda a Svobodová je v Česku?
Příjmení Svoboda patří mezi nejčastější u nás, dnes jej nosí 51642 osob."Pokud se podíváme na přesné počty, tak u ženské varianty příjmení, jde o téměř 35 tisíc lidí a u mužské varianty 34 tisíc lidí. Rozdíl oproti dalším příjmením je poměrně velký. Druhá nejčastější dvojice příjmení je Svobodová/Svoboda, kde ty počty jsou téměř o 10 tisíc nižší."Příjmení | Svoboda: 25218 | KdeJsme.cz | Četnost příjmení nebo jména v České republice.

Kolik je v Česku lidí s příjmením : Podívejte se, jak je na tom to vaše. Podle nejčerstvějších dat mají Češi 284 603 různých příjmení.

Kolik je v ČR lidí s příjmením Novák

Nejčastějším příjmením v České republice je Novák, Nováková. Jmenuje se tak více než 68,8 tis. obyvatel České republiky. Na druhé místo se řadí Svoboda, Svobodová a následují Novotní, Dvořákovi a Černí.

Jaké je nejčastější příjmení v ČR : Seznam nejčetnějších příjmení v Česku

Mužská příjmení
Pořadí Příjmení Počet
1. Novák 33 881
2. Svoboda 25 218
3. Novotný 24 276

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Nejčastějším příjmením v České republice, pokud budeme posuzovat příjmení začínající na A až D, tak s přehledem vede Dvořák (22 233) a Dvořáková (23 113). Za nimi následují Černá (18 386) a Černý (17 734).

Kolik je Horymírů v Česku

Horymír
Původ slovanský nebo keltský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 160
Pořadí podle četnosti 855.

Nejdelší příjmení, které je zapsáno v České knize rekordů, je se 17 písmeny Červenokostelecký. O dlouhá příjmení ale u nás nouze rozhodně není. Většinou jsou složeny z několika slov. Vzpomeňme namátkou Straširybka, Skočdopole, Rádsetoulal, Vítámvás, Hrejsemnou, Nejezchleba, Nehněvajsa, Osolsobě či Ontověděl.K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Jaké jméno je nejméně používané : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Kolik je Adolfu : Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Jaké je nejčastější mužské jméno v České republice

Pořadí prvních dvou chlapeckých jmen je Jakubem a Janem obsazováno již mnoho let, přičemž Jakub je nejoblíbenějším jménem již od roku 2011. Třetí pozici obsadil Matyáš. Mezi dívkami se opět potvrdila dlouhodobá oblíbenost Elišky, která je na prvním místě od roku 2012.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Kolik je Jáchymů v ČR : V České republice je celkem 199 lidí s příjmením Jáchym. Příjmení Jáchym je 8 491. nejčastější příjmení (každý 51 612.