Antwort Kolik oleje do převodovky Trabant? Weitere Antworten – Jaký olej se dává do převodovky

Kolik oleje do převodovky Trabant?
Pro synchronizované převodovky se používají takřka výhradně oleje API GL-4, pro hypoidní převodovky API GL-5. Nepoužívejte oleje API GL-5 namísto olejů API GL-4 a naopak, můžete tak poškodit synchronizaci, respektive hypoidní převody.Řízení bylo hřebenové, samozřejmě bez jakékoli asistence. Tudory měřily na délku 3.555 mm (o zhruba 18 centimetrů více než kulatí předchůdci), byly 1.504 mm široké a 1.437 mm vysoké a zachovaly si velmi nízkou hmotnost 615 kg. Maximální rychlost dosahovala hodnoty 105 km/h.

Čtyřmístný dvoudveřový vůz typu sedan (601 Limousine) a kombi (601 Universal)
Motor: Dvoudobý vzduchem chlazený dvouválec
Objem: 595 cm3
Výkon: 17kW – 23k (19kW – 26k od 1974)
Rozměry karoserie (d x š x v) 3555x1504x1437 mm (kombi 3560x1510x1467 mm)

Jak se říkalo trabantu : Lidově se Trabantu říkalo různě např. Pryskyřičník pádivý, Bakeliťák nebo rozzuřený vysavač a taky BMV(bakelitové motorové vozidlo).

Kolik litrů oleje do převodovky

Bývá ho zpravidla mezi 1-2 litry. Olej nalévám tak dlouho, dokud nezačne pomalu vytékat přes tento otvor. Mírně větší množství oleje v manuálních převodovkách není na škodu.

Kolik oleje do převodovky vaří : Dobrý den, objem olejové náplně v převodové skříni T-20 je cca 1,2 litru. Použijte prosím převodový olej PP 90H. Nalévací a zároveň kontrolní zátka je v horní části převodovky hned pod řadící kulisou, vypouštěcí šroub najdete na spodní polovině převodové skříně.

Výpis automobilů

Automobil Rok Spotřeba
Trabant / 601 1989 6,81 l/100km


Legendární trabanty se vyráběly v saské fabrice VEB Sachsenring Automobilwerke ve Cvikově (Zwickau) od listopadu 1957 do jara 1991. Vyrobilo se jich více než tři miliony.

Z jakého materiálu je Trabant

Jméno Trabant vzniklo v roce 1957, když lid ve východním Německu "oslavoval" úspěchy Sovětského svazu v kosmu, a proto nový typ automobilu pojmenoval překladem slova družice. Po celou dobu výroby měl Trabant 601 povrchové díly karosérie z duroplastu, což je slisovaná směs textilního odpadu s pryskyřicí.Hladina oleje se udává (u vozu Favorit, Felicia) 4 mm od spodní hrany plastového ozubeného kolečka náhonu tachometru, ale lanko i s ozubením se často při demontáži vysune z bowdenu. Proto je lépe vycházet z hladiny oleje v převodovce.Zhorší se dynamika ve vozidlech s automatickou převodovkou; Trhání autem při přeřazování rychlostí; Opožděné přeřazování rychlostí; Automatická převodovka podřazuje nebo řadí vyšší rychlost, když to nemá dělat.

Zcela stejně jako v samotném motoru, olej v automatické převodovce se časem a službou opotřebovává. Přepálený a zanešený olej může v převodovce způsobit problémy, kvůli kterým váš automat může při jízdě škytat, kopat a špatně řadit.

Kde se vyrabi trabant : V továrně v německém Zwickau se vystřídalo hned několik automobilek, ale našinec ji zná především jako místo, kde se rodily legendární Trabanty, které postavily na kola většinu střední a východní Evropy.

Kolik žere dodávka : Oficiální kombinovaná spotřeba tohoto vozu je 6,1 litru na sto kilometrů.

Proč trabanty smrdí

U oxidů dusíku a uhlíku, což jsou dvě hlavní kategorie emisí, je prý trabant hluboko pod konvenčními vozy. Na hraně jsou trabantisté leda s uhlovodíky, které tvoří známý modrý smradlavý dým, zvláště když se vytáhne sytič.

První Trabant vyjel z továrny ve východoněmeckém Zwickau 7. listopadu 1957, jen krátce po vypuštění sovětského Sputniku. V sousední NDR i u nás se pro mnohé stal splněným snem po vlastním autě. Vyrobilo se jich přes 3 miliony.Výměnu oleje v automatické převodovce by mělo být pravidelně provedeno po ujetí každých 30 – 60 000 km – Po ujetí těchto kilometrů je olej v automatické převodovce již značně opotřebovaný ztrácí viskozitu a nečistoty v něm můžou začít ovlivňovat plynulé řazení.

Kolik litrů oleje je v převodovce : Přes kontrolní (nalévací) šroub, umístěným zpravidla na obalu převodovky vpředu a ve výšce poloosy (diferenciálu), naliji olej. Bývá ho zpravidla mezi 1-2 litry. Olej nalévám tak dlouho, dokud nezačne pomalu vytékat přes tento otvor.