Antwort Kolik lidí v ČR má jméno Sára? Weitere Antworten – Kolik je jmen Sára v ČR

Kolik lidí v ČR má jméno Sára?

Sára
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 13 110
Pořadí podle četnosti 142.

Jméno Sára má 13110 lidí, je na 142.Domácky se jméno užívá jako Sári, Sárča, Sárka, Sárina, Sárinka, Sáruš, Sáruška, Sáruše aj. Jméno Sára najdeme i ve slovenštině nebo v maďarštině.

Co to znamená Sára : Ženské křestní jméno Sára pochází z hebrejštiny. Jméno se z hebrejštiny vykládá jako "kněžna" nebo "vznešená žena", "urozená paní". Toto prastaré jméno nalezneme již v Bibli.

Jak se Sklonuje jméno Sára

Skloňování ženského křestního jména

Pád Otázka Tvar
1. pád Kdo, co Sarah
2. pád Koho, čeho Sary (Sarah)
3. pád Komu, čemu Saře (Sarah)
4. pád Koho, co Saru (Sarah)

Jaké je nejméně používané jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Sára (hebrejsky שָׂרָה‎, arabsky سارة‎) byla podle Bible a Koránu manželkou Abraháma a matkou Izáka. Její jméno bylo původně Sáraj (hebrejsky שָׂרַי, Saraj, ve významu „Má kněžna“), v českých překladech Bible přepisováno též jako Sarai. Přejmenování bylo součástí smlouvy s Hospodinem před početím Izáka.

zdrobněliny. V běžném hovoru také často slýcháme oslovení jako Šári, Štěpi, Tomi, Viki apod. Jsou to tvary domáckých jmen vzniklé původně jako zkrácená podoba zdrobnělin utvořených příponou ‑inka, ‑ička nebo ‑ík, ‑íček: Šárinka –⁠⁠⁠ Šári, Stázička/Stázin(k)a –⁠⁠⁠ Stázi, Tomík/Tomíček –⁠⁠⁠ Tomi.

Jak se píše Sáry

Odpověď: Domácké podoby rodných jmen, které jsou předmětem Vašeho dotazu, se neskloňují, jde vlastně o pádové tvary, alternativní formy 5. pádu vzniklé nejčastěji zkrácením zdrobnělin na -inka: Šárinko – Šári.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Kim-Jong Sexy Glorious Beast Divine Dick Father Lovely Iron Man Even Unique Poh Un Winn Charlie Ghora Khaos Mehan Hansa Kimmy Humbero Uno Master Over Dance Shake Bouti Bepop Rocksteady Shredder Kung Ulf Road House Gilgamesh Flap Guy Theo Arse Hole Im Yoda Funky Boy Slam Duck Chuck Jorma Jukka Pekka Ryan Super Air Ooy …

Sara Sandeva se narodila ve Skopje v dnešní Severní Makedonii. Když jí byly dva roky, přestěhovala se svými rodiči Slobodankou a Antoniem Sandevovými do Česka. Má mladšího bratra Tea a s rodinou žije v Praze.

Jak napsat Šári nebo Sáry : Vlivem analogie s typy, které mají ‑i‑ ve zdrobňující příponě (Stázička/Stázinka –⁠⁠⁠ Stázi, Tomík/Tomíček –⁠⁠⁠ Tomi), obvykle píšeme měkké i u všech domáckých podob zakončených na ‑i: Luki, Viki, Šári, Věri apod. Právě živé a frekventované zdrobněliny s ‑i‑ v příponě jsou pro psaní Luki, Šári atd.

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka : Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura. Z kluků lidé nejčastěji zvolili Jakuba. Druhé místo obsadil Jan, třetí Tomáš, za ním se umístil Matyáš a na pátém místě skončil Adam. V první dvacítce se objevil také Matěj, Dominik, Tobiáš nebo Marek.

Jaký je nejdelší slovo v Česku

V češtině se obecně za nejdelší slovo považuje "nejneobhospodařovávatelnějšími". Ústav pro jazyk český ovšem upozorňuje, že mohou vzniknout i delší složeniny, jako například "nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšími". To jsou však jazykové konstrukty, které se nepoužívají.

Nyní tvoří pár s herečkou Sarou Sandevou. Patřil mezi podporovatele hnutí ANO 2011, nicméně jeho jméno časem z webových stránek hnutí (konkrétně ze sekce Podporují nás) zmizelo. Když se ho na to novináři v červnu 2019 ptali, odpověděl: „Zmizel jsem, ale to už je dlouho, přes rok určitě. Myslím, že důvody jsou zřejmé.

David Prachař
Narození 15. ledna 1959 (65 let) Praha Československo
Alma mater Akademie múzických umění v Praze
Choť Linda Rybová Dana Batulková (do 2003)
Děti Jakub Prachař Mariana Prachařová Rozálie Prachařová Josefína Prachařová František Prachař

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.