Antwort Kolik lidí se jmenuje Viktorie? Weitere Antworten – Kolik je v ČR Viktorie

Kolik lidí se jmenuje Viktorie?
Jméno Viktorie má 13687 lidí, je na 140. místě a věkový průměr je 11 let.Domácky se jméno užívá jako Viktorka, Viki, Vikina, Vikinka, Vikuš, Vikuška, Víťa, Vitunka, také Torka, Tora aj. Jméno se jako Viktória vyskytuje také ve slovenštině. Angličtina jméno zná jako Victoria nebo Victorine.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Kolik je v ČR Lenka : 19. Jméno Lenka patří v Česku k nejběžnějším a v roce 2016 žilo nositelek 118 763 tohoto jména, přičemž nejoblíbenější pro novorozené dívky bylo od 50. do 90. let 20.

Z jaké země pochází jméno Viktorie

Vlastní dívčí jméno Viktorie pochází z latiny, kde victoria znamená „vítězství“. Tento význam je skryt nejen ve jménech Viktorie a Viktor, ale i v některých ryze českých jménech jako např. Václav apod. Viktorie je římská bohyně vítězství.

Kdy má narozeniny Viktorie : V den, kdy má princezna svátek a narozeniny (12. března a 14. července), se ve Švédsku oficiálně vyvěšuje vlajka. Viktorie je následnicí trůnu, ale nebyla jí hned od narození.

Viktor slaví svátek dne 28.07. Jméno Viktor zní tvrdě a je také jménem pro tvrdé muže. Nositel jména Viktor je rozeným vítězem, může se stát úspěšným v profesním i soukromém životě.

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Lenka má svátek 21. února a původ jména je buď domácká varianta jména Helena nebo o zkrácenou verzi jména Magdalena. Doma jim často říkáme: Lena, Leňa, Lenča, Lenička, Lenuš, Lenuška, Lenďa, Lendula, Lendulka, Lendule, Leňule, Lenuša, Leninka, Lenčička a Lenčinka a tak dále.Toto jméno pochází z hebrejštiny a překládá se jako "původem z Magdaly", tak by se pak překládalo i jméno Lenka. Jméno souvisí i s aramejským slovem "magdala" ve významu věž. Původem zkráceniny, domácké podoby jmen zakončených na -lena, nejčastěji Helena (Helenka), Magdaléna (Magdalénka), Apolena (Apolenka).

Viktor slaví svátek dne 28.07. Jméno Viktor zní tvrdě a je také jménem pro tvrdé muže. Nositel jména Viktor je rozeným vítězem, může se stát úspěšným v profesním i soukromém životě.

Kdo se narodil 103 : Zítra slaví narozeniny

  • Laura Pausini. 50 let.
  • Janet Jackson. 58 let.
  • Ondřej Vetchý 62 let.
  • Megan Fox. 38 let.
  • Pierce Brosnan. 71 let.
  • Jenovéfa Boková 32 let.
  • Oldřich Kaiser. 69 let.
  • Nancy Ajram. 41 let.

Kdo má svátek 1 1 : Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Z jaké země pochází jméno Viktor

Základem jména je latinské slovo "victor" s významem "vítěz". Jméno Viktor se tak překládá právě jako "vítěz" nebo "vítězný". Základem je podstatné jméno victoria, což znamená "vítězství".

Do konce roku zbývá 296 dní. Svátek má Viktorie.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.