Antwort Kolik lidí se jmenuje Matěj? Weitere Antworten – Kolik je v ČR Matěj

Kolik lidí se jmenuje Matěj?
-9. LUCIE 1 514 8. ONDŘEJ 207 8. MATĚJ 1 967 8.

Matěj
Četnost v Česku 38 519
Pořadí podle četnosti 73.
Průměrný věk 12 let
Podle údajů z roku 2016

V České republice je celkem 930 lidí s příjmením Matějů. Příjmení Matějů je 1 469. nejčastější příjmení (každý 11 043.

Kolik lidí v ČR se jmenuje Matyáš : V České republice je celkem 22 954 lidí se jménem Matyáš. Jméno Matyáš je 107. nejčastější jméno (každý 447. Pro informace o oblasti na mapu klikněte.

Jak říkat Matějovi

Vzniklo ze slovního spojení "Mattyth Jáh(u)", což znamená dar od Boha nebo Hospodinův dar. Za posledních 10 let u nás vzrostla jeho obliba trojnásobně. Domácí podoby: Máťa, Maťo, Maco, Macík, Matýsek, Mates, Matějek.

Jak oslovit Mateje : Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá.

Jméno Matyáš má 22954 lidí, je na 107.

Jméno Matěj má 38519 lidí, je na 73.

Kolik je v ČR jmen

Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj. Nositele jména dnes najdeme i v českém showbusinessu. Jako Matyáše pojmenoval svého syna rocker Pepa Vojtek a jeho tehdejší žena Libuška Vojtková. Matyáš je také jménem syna hokejisty Tomáše Plekance a jeho ženy – zpěvačky Lucie Vondráčkové.Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá.

Matyáš slaví svátek dne 24.02.

Mužské křestní jméno Matyáš nemá ženskou variantu. Významově je však shodné se jmény Matěj, Matej, Matouš, také Teodor, Jonatán nebo staročeským Božidar. Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj. Nositele jména dnes najdeme i v českém showbusinessu.

Jak se dá říkat Matějovi : Mužské křestní jméno Matyáš nemá ženskou variantu. Významově je však shodné se jmény Matěj, Matej, Matouš, také Teodor, Jonatán nebo staročeským Božidar. Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj. Nositele jména dnes najdeme i v českém showbusinessu.

Jak se může říkat Matějovi : Vzniklo ze slovního spojení "Mattyth Jáh(u)", což znamená dar od Boha nebo Hospodinův dar. Za posledních 10 let u nás vzrostla jeho obliba trojnásobně. Domácí podoby: Máťa, Maťo, Maco, Macík, Matýsek, Mates, Matějek.

Jak rikat Matyáš

Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj. Nositele jména dnes najdeme i v českém showbusinessu. Jako Matyáše pojmenoval svého syna rocker Pepa Vojtek a jeho tehdejší žena Libuška Vojtková. Matyáš je také jménem syna hokejisty Tomáše Plekance a jeho ženy – zpěvačky Lucie Vondráčkové.

Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá. Španělská verze zní Mateo, italská Matteo, francouzská Mathias.Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Kolik jmen je : A jak je na tom vaše jméno Podle nejčerstvějších dat mají Češi 69 537 různých křestních jmen.