Antwort Kolik lidí má jméno jachym? Weitere Antworten – Kolik je Jachymu v ČR

Kolik lidí má jméno jachym?
V České republice je celkem 199 lidí s příjmením Jáchym. Příjmení Jáchym je 8 491. nejčastější příjmení (každý 51 612.Domáckými podobami jména jsou Jáchymek, Jachouš, také Jáša nebo Jašek. Jméno Jáchym se užívá i na Slovensku. Anglická podoba jména je Joachim, stejně tak i německá, polská, příp. slovenská.

Nela
Původ latinský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 3 031
Pořadí podle četnosti 143.

Kolik lidí v Česku se jmenuje Jakub : ELIŠKA 2 485 2. JAN 289 2. JAKUB 3 115 2. NATÁLIE 236 3.

Jak se říká Jonášovi

Domáckými podobami jména jsou Jonda, Jóňa, Jonča, Jón, Joník, Jonouš nebo Jonášek. Jméno Jonáš užívá i slovenština.

Kdy má svátek Ondra : Ondřej slaví svátek dne 30.11. Ondřej je příjemným mužským jménem, které propůjčuje svému nositeli sílu a odvahu. Muž jménem Ondřej je mužem se vším všudy, mužnost mu byla vetkána přímo do jména a bude ho tak provázet po celý život. Mužské křestní jméno Ondřej má i ženský protějšek ve jménu Ondřejka.

Mužské křestní jméno Jonáš nemá ženskou variantu. Alternativou je i zkrácená verze Jonas. Domáckými podobami jména jsou Jonda, Jóňa, Jonča, Jón, Joník, Jonouš nebo Jonášek.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj. Jméno má mnoho cizojazyčných podob. Jde například o jména Stephen a Steven užívaná v angličtině, také Stephan či Stefan užívaná v němčině, italské Stefano, francouzské Etienne, portugalské Estefano nebo španělské Esteban (Estevan).

Jaké je nejméně používané jméno v ČR

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Adolf
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.
Podle údajů z roku 2016
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Adolf na webu kdejsme.cz


V České republice je celkem 1 860 lidí s příjmením Jonáš. Příjmení Jonáš je 652. nejčastější příjmení (každý 5 521. obyvatel).

Kdo to byl Jonáš : Jonáš (hebrejsky יוֹנָה‎, „holubice“) byl starozákonní prorok a hlavní postava stejnojmenné biblické knihy Jonáš. Je známý především svým příběhem o útěku před Bohem a ikonickou scénou v břiše velryby.

Co je za svátek 301 : leden je 30. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 335 dní (336 v přestupném roce). Svátek má Robin.

Jak říkat Ondřejovi

Doma mu říkáme Ondra, Ondrášek, Ondráš, Onďas, Onďa, Óňa, Ondřejek a pod. Ženskou variantou jména je Ondřejka nebo Andrea. U nás najdete spoustu zajímavých dárků pro Ondřeje.

Domáckými podobami jména jsou Jonda, Jóňa, Jonča, Jón, Joník, Jonouš nebo Jonášek.Štefan „Pišta“ Bačkor

Přezdívka pochází z dob jeho nosičských začátků na Téryho chatě. Pišta je domácké oslovení Štefana v maďarštině. Pišta je „chatár“ (rozuměj provozovatel městské budovy), horský nosič, horský průvodce, dobrovolný člen Horské služby.

Kolik je v ČR stepanu : V České republice je celkem 3 381 lidí s příjmením Štěpán.