Antwort Kolik kg muze mít kufr SmartWings? Weitere Antworten – Kolik kg muze mít odbaveny kufr

Kolik kg muze mít kufr SmartWings?
Odbavená zavazadla:

Držitelé karet OK Plus varianty stříbrné, zlaté či platinové a držitelé karet ELITE či SKYTEAM ELITE mohou navíc přepravovat jeden kus zavazadla splňujícího podmínky pro zavazadla ve třídě Economy, tj. 23 kg o rozměrech max. 203 cm).Pokud překročíte váhový limit, musíte uhradit poplatek za nadváhu. Stanovuje se za každý kilogram nadváhy, nebo paušálně na zavazadlo. Téměř vždy vám zavazadlo s hmotností nad 32 kg nepřijmou do přepravy.Pracovníci letiště s kufry a zavazadly ne vždy zacházejí opatrně, a tak se snadno může stát, že skořepinový kufr například praskne a látkový se někde protrhne. Obvyklé maximální povolené rozměry odbaveného zavazadla jsou zhruba 90 × 70 × 45 cm, jinde to může být např. 80 × 120 × 120 cm.

Co si můžu vzít do letadla smartwings : V příručním zavazadle může mít každý cestující tekutiny a gely v obalech do maximálního objemu 100 ml. Všechna balení musí být umístěna v jednom průhledném uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 l. Přeprava tekutin v odbaveném zavazadle není doporučena a neneseme za ni odpovědnost.

Kolik kg kufr smartwings

f) Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.

Jak velký kufr na 23 kg : Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.

Kolik mohu přepravit zavazadel

Cenový balíček Odbavené zavazadlo Příruční zavazadlo
Lite Ne 1 x 8 kg
Plus 1 x 23 kg 1 x 8 kg
Flex 1 x 23 kg 1 x 8 kg
Business 2 x 32 kg 2 x 8 kg


Tekutiny , které si hodláte vzít na palubu letadla, jako jsou například aerosoly, nápoje, zubní pasta, kosmetické přípravky (spreje, gely, krémy), musí být umístěny v průhledném igelitovém sáčku o maximálním objemu 1l. Objem žádné z nádob v sáčku nesmí překročit 100 ml.

Kolik se plati za tezsi kufr

Dnes už se dá říct, že na většině tras budete za kufr k odbavení muset platit. Ceny se liší dle jednotlivých leteckých společností i vzdáleností, obecně lze říct, že za 1 kus odbaveného zavazadla zaplatíte okolo 300–800 Kč v rámci jednoho kontinentu, případně kolem 1.000–2.500 Kč při delších cestách mezi kontinenty.Kufry střední velikosti (někdy označované 24“) zejména pro běžné služební cesty nebo pro běžnou dovolenou (např. týdenní pobyt v letní sezóně), ať už se jedná o cestu autem, vlakem nebo i letadlem. Nosnost těchto kufrů bývá cca do 20 kg.V případě, že hledáte opravdu odolný kufr, který bez újmy přežije i často nešetrné zacházení v letovém provozu, vybírejte z nabídky skořepinových kufrů. Tyto cestovní kufry mají tvrdý povrch (nejčastěji ABS, polykarbonát, nebo hliník), který spolehlivě ochrání i křehký obsah kufru.

Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 32 kg a maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.

Jak velký kufr smartwings : 56 × 45 × 25 cm je ke každé letence zdarma, hmotnost zavazadla pak nesmí přesáhnout 8 kg. Všechny tarify kromě „Economy Lite“ navíc povolují osobní tašku o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 3 kg. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu „Economy Lite“ je 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Co nesmí být v kufru : Mezi tyto předměty patří např.:

  • Výbušniny, zábavná pyrotechnika.
  • Střelné zbraně
  • Nože, břitvy, sekery.
  • Chemické a toxické látky.
  • Hořlaviny, kyseliny, žíraviny.
  • Žhavící zapalovače.
  • Radioaktivní, toxické a infekční látky.
  • Obranné spreje, repelenty.

Jak je velký kufr na 23 kg

Na běžnou dovolenou pro 1 osobu – stačí cestovní kufry o objemu 60 – 90 litrů, s nosností až 20 kg, které se značí velikostí M. Na rodinnou dovolenou nebo delší cesty – uvítáte prostorné cestovní kufry o objemu 90 a více litrů, s nosností až 30 kg, jedná se o modely velikosti L a XL.

Na palubu letadla je možné si vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a rozměru maximálně 55x45x25 cm a jednu malou osobní tašku (např. dámská kabelka nebo laptop, max. 3 kg, 40x30x15 cm). Žádné jiné předměty nejsou akceptovány.Kolik mohu přepravit zavazadel

Cenový balíček Odbavené zavazadlo Osobní taška
Lite Ne Ne
Plus 1 x 23 kg 1x 3 kg
Flex 1 x 23 kg 1x 3 kg
Business 2 x 32 kg 1x 3 kg

Jaký deodorant do letadla : Deodorant je do letadla obvykle povolen, pokud splňuje pokyny Úřadu pro bezpečnost dopravy (TSA) týkající se gelů, tekutin a aerosolů. Tyto předpisy Sada TSA uvádějí, že si můžete vzít s sebou deodorant v balení o objemu maximálně 3,4 unce (100 mililitrů).