Antwort Kolik je druhů Pivonek? Weitere Antworten – Kolik je druhů pivoněk

Kolik je druhů Pivonek?
Pivoňka (Paeonia) je jediný rod čeledi pivoňkovité (Paeoniaceae) z řádu lomikamenotvaré (Saxifragales) vyšších dvouděložných rostlin. Obsahuje asi 35 druhů, vyskytujících se převážně v mírně teplých oblastech severní polokoule.Vyžadují poměrně úrodnou humusovou a hlinitou půdu s mírně kyselým pH (pH 5-6). Půda musí být hluboce zkypřena a je vhodné přidat dobře uleželý hnůj nebo kompost. Tyto rostliny koření velmi hluboko. Doporučuje se propustný a vlhký substrát.Pojďte se tedy společně s námi podívat na květiny, které vám vám rozhodně pomohou zalepit srdíčko po pivoňkovém smutku.

 • Karafiáty. Tyto nádherně nabírané květiny jsou jako miniaturní pivoňky.
 • Pryskyřník.
 • Zahradní růže.
 • Hortenzie.
 • Sasanky.
 • Kamélie.
 • Begónie.
 • Jiřiny.

Čím hnojit pivoňky na zahradě : Hnojení: Přihnojujeme na konci léta, fosforečným a draselným hnojivem. Pokud pěstujeme pivoňky dřevité, přihnojujeme pouze minerálními hnojivy s obsahem fosforu.

Jak dlouho vydrží pivoňky

Pivoňky… sezónní, ale velmi oblíbené květiny. Vydrží Vám při správné péči cca 10 dní.

Jak rychle rostou pivoňky : První rok od výsadby se pivoňky teprve rozrůstají a do své bohaté podoby dorostou přibližně za tři roky. U pivoněk platí, že čím jsou starší, tím jsou krásnější. Pivoňky kvetou přibližně od poloviny května. Před zimou odstraňujeme semeníky a dřevitou pivoňku zakrýváme po obvodu kořenového balu chvojím nebo kompostem.

Pivoňky… sezónní, ale velmi oblíbené květiny. Vydrží Vám při správné péči cca 10 dní.

Proto je ideální zkombinovat v záhonu více druhů pivoněk, které na sebe v kvetení navazují. Krásu pivoněk podtrhnou a záhonu přidají strukturu další rostliny jako jsou cibuloviny, trvalky nebo dokonce traviny. Doporučujeme zkombinovat s kosatci, lupinou, okrasnými česneky nebo růžemi.

Jak vypadá Pivoňka

Klasikou jsou pivoňky s jednoduchými růžovými květy, mezi novinkami najdete plnokvěté odrůdy v barvách od bílé přes oranžovou a sytě červenou až po fialovou, případně s květy dvoubarevnými a poloplnými. Dřevité pivoňky, v poslední době velmi žádané, jsou polokeře dorůstající výšky i šířky kolem dvou metrů.Pivoňky můžete sázet na podzim nebo na jaře. Podzim je vhodnější při přesazování po zahradě, jaro při sázení nových rostlin. Bylinné a dřevité pivoňky se sází do různé hloubky, která je stěžejní pro správný růst a kvetení. Bylinné pivoňky sázejte pouze 3 centimetry pod povrch, dřevité až 15 centimetrů.Jak dlouho rostliny vydrží bez vody, záleží na teplotě a množství světla. „Pokud je teplota do dvaceti stupňů a mírně přistíněno, je možné, že květiny vydrží dva až tři týdny bez velké údržby,“ říká Barbora Konečná.

Na konci dubna a začátku května začíná sezóna Pivoněk které máme velice rádi, prodej Pivoněk realizujeme na počty kusů nebo v květinových vazbách kde jsou vždy dominantou Pivoňky.

Kdy zasadit cibule pivoňky : Výsadba se provádí na podzim. Stanoviště řádně promyslíme, protože ani ony nesnáší přesazování – přestanou nejméně na tři roky kvést. Místo je ideální chráněné před větrem (poláme těžké květy), s živnou propustnou zemí, která nevysychá.

Co dělat s pivoňkami po odkvětu : Po odkvětu je třeba ihned odstranit odkvetlé květní stvoly, a to odříznutím v místě, kde vyrůstá květní stvol z rhizomu. Když kosatce pěstujeme na jednom místě čtyři a více let, vytvoří se bohaté trsy, které ale již méně kvetou a také květy jsou menší. Proto je třeba tyto velké trsy rozdělit.

Kdy se mnozi pivoňky

Řízky odebíráme krátce před kvetením nebo ke konci vegetace. Sázíme je do skleníku či pařeniště do čistého písku nebo perlitu, který udržujeme stále vlhký. Asi nejvhodnější je roubování dřevité pivoňky na kořeny především bylinných druhů, u kterých můžeme získat relativně dostatečné množství podnoží.

V době vegetace jsou pivoňky náročné na živiny a nesnášejí dlouhodobé zamokření substrátu. Vyžadují proto výživnou a zároveň dobře propustnou hlinitopísčitou, neutrální nebo mírně zásaditou zeminu. Obecně jsou to ale rostliny velmi přizpůsobivé, které dobře porostou téměř v jakékoli půdě.Dobře zakořenělé rostliny jsou pak již velmi odolné, zaléváme je pouze na jaře – v případě déletrvajícího suchého počasí. Ošetřování bylinných pivoněk je velmi jednoduché. Okolí pivoněk udržujeme v bezplevelném stavu. Po odkvětu odstřihujeme uvadající květy.

Jak daleko od sebe sázet pivoňky : Článek

 1. Místo pro zasazení pivoněk vybírejte pečlivě.
 2. Najděte jim místo chráněné před větrem.
 3. Jámu pro výsadbu udělejte 50 x 50 centimetrů, vyplňte ji kvalitní zemí s přídavkem dobrého kompostu.
 4. Dejte pozor, jak hluboko je zasadíte.