Antwort Kdy zkrátit piercing? Weitere Antworten – Jak dlouho se musí cistit piercing

Kdy zkrátit piercing?
První 3 měsíce ošetřujte piercing doporučeným aftercare produktem 2x denně. Poté až do úplného zahojení stačí 1x denně. První týden od propichu můžete piercing přelepovat, pozor však na podráždění kůže od lepidla. Chráníte jej před nečistotami i před mechanickým podrážděním.Nejideálnější samozřejmě je, si nový piercing nechat píchnout v období do konce dubna a poté až zhruba od září, někdy i později. Pokud ale aplikaci piercingu v těchto měsících nestíháte, zvolte na léto raději piercing, který nemá dlouhou dobu hojení.Pokud máš piercing déle než pár dní, zarudnutí by mělo postupně mizet. Pokud nemizí, nebo se naopak zarudnutí zhoršuje, je možné že se Ti do rány dostal zánět. To samé platí pro případný déletrvající otok. Zároveň je potřeba všímat si hnisu, který je hustější než lymfa a má jinou barvu.

Jak rychle zaroste piercing : Piercing je zcela zahojen přibližně za 2 měsíce od aplikace. Po tuto dobu byste šperk ideálně neměli vyměňovat. Šperk byste měli v piercingu ponechat minimálně 3 měsíce, jinak hrozí, že tzv. zaroste.

Proč piercing smrdí

Čím je zápach piercingu způsoben Důvodů existuje několik, ale tím hlavním je nahromadění mrtvých buněk v propíchnutých otvorech. Pokud máte oblíbené piercingy a nosíte je dlouho bez toho, aniž byste je vyměnili, je velice pravděpodobné, že se okolo dírky začnou hromadit. To způsobuje nepříjemný zápach.

Jak poznat Zahojený piercing : Úplným zahojením šperku myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek celý vystlaný novou kůží. Doba do úplného zahojení: 3 měsíce. Piercing rtu obvykle během prvních 24 hodin hodně oteče. Otok začne po týdnu opadat a za 3 týdny je opět normální.

Bradavky a genitálie

Tady asi není třeba si nic extra vysvětlovat. Tato místa patří k nejprokrvenějším, a tím i k nejcitlivějším na bolest.

Můžu se objednat na piercing, i když mi ještě nebylo 18 let Ano, můžete, až na některé výjimky. Všichni mladiství pod 18 let potřebují souhlas zákonného zástupce a ten mít podepsaný, nebo mít zákonného zástupce přímo s sebou do studia jako doprovod.

Jak si zkratit piercing

– Doporučujeme použít titanovou činku o průměru drátu 1.6mm. Délka činky se nedá odhadnout a je potřeba si bradavku změřit. Na začátek je vždy třeba použít delší činku, po opadnutí otoku se mění za kratší. Nedoporučujeme používat piercingové šperky o průměru drátu menším jak 1.6mm.Po tuto dobu je vhodné omezit kouření, a po jídle (případně i po cigaretě) si vždy ústa vypláchnout ústní vodou! I když se vám bude zdát, že se piercing zahojil již po několika dnech, na výměnu délky je potřeba počkat alespoň 3-4 týdny. První dny pro vás může být piercing nepříjemný po ránu, nebo při jídle.Piercing v pupíku se hojí poměrně dlouho. Pokud budete mít velké štěstí a vaše tělo ho přijme snadno, zahojí se vám během několika týdnů. Obvyklá doba hojení je však až půl roku. Kvůli delší době hojení je vhodné aplikovat nový piercing v pupíku začátkem podzimu, tedy v září, říjnu nebo listopadu.

Základním nepřítelem svěžího dechu je bakteriální plak (povlak), který se usazuje na povrchu zubů a v jejich okolí. Bakterie zubního plaku rozkládají zbytky jídla a při tom vzniká zápach, který nepříjemně vnímá okolí postiženého. Pokud není plak důkladně odstraňován, začíná vápenatět a mění se v zubní kámen.

Jak poznam že mám infekci v piercingu : Usychá zpravidla v krystalky. Pokud se ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný, ale je vazký, jedná se o hnis. Odstíny může mít žluté, bílé či zelené někdy s příměsí krve. Došlo zřejmě ke vniku infekce, kterou je potřeba zaléčit.

Jak urychlit hojení piercingu : Nejjednodušší možnost je staré dobré antibakteriální mýdlo z lékárny, hojení urychlí také speciální prostředky pro dezinfekci piercingu, které můžeš většinou zakoupit přímo v salonu nebo ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Výběr je na Tobě, nečisti však ranku více než třikrát denně, zbytečně bys místo dráždil.

Jak moc bolí piercing do chrupavky

Bolí to jak ďas, v porovnání s těmi měkčími částmi ucha. Než se to zahojí, tak to asi na té straně bolet trochu bude, ale strašně moc záleží na podobě té náušnice, aby to moc netrčelo do prostoru.

Většina piercingů pak opravdu téměř nebolí, záleží samozřejmě na tom, kam si ho hodláš dát – piercing nosu skoro nepocítíš, propíchnutí ucha jen lehce štípne a ucho může být pár dní poté citlivější na dotek.Cca 3 měsíce po propíchnutí je možné šperk vyměnit za kratší.

Kdy na zkraceni piercingu : Na zkrácení šperku se objednejte za 3 týdny po vpichu. Až do úplného zahojení piercingu nepijte ze společných lahví a sklenic s ostatními.