Antwort Kdy musí být zavřené obchody? Weitere Antworten – Které svátky je zavřeno 2024

Kdy musí být zavřené obchody?
Otevřeno

Datum svátku Název svátku Status
28.10.2024 Den vzniku samostatného československého státu Zavřeno
17.11.2024 Den boje za svobodu a demokracii Otevřeno
24.12.2024 Štědrý den Otevřeno do 12h
25.12.2024 První svátek vánoční, Boží hod vánoční Zavřeno

Na některé svátky, jako je Štědrý den, jsou obchody otevřeny do 12 hodin, zatímco na jiné, jako jsou další vánoční svátky a Nový rok, jsou zcela zavřené. V roce 2024 se očekává, že obchody budou otevřené během svátků 1. května (Svátek práce), 5. července (Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje), 6.Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje i Den upálení mistra Jana Husa totiž patří mezi šest státních svátků, kdy zákon nijak neupravuje otevírací doby. Takže 5. i 6. července mohou mít obchody otevřeno, jak chtějí.

Jak je otevřeno přes svátky : Zákon o prodejní době v maloobchodě v České republice nařizuje, aby obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních měly o státních svátcích zavřeno.

Jak je otevřeno 293 2024

Velký pátek, 29. března, nabídne standardní možnosti nakupování, zatímco Velikonoční pondělí, 1. dubna, přinese značná omezení. V tento den mohou být otevřeny pouze menší obchody s plochou do 200 m², lékárny, obchody na nádražích, letištích, čerpací stanice a podobně.

Kdy jsou zavřené obchody v Polsku 2024 : Státní svátky v Polsku 2024

Státní svátek Datum Státní svátky – obchody
Velikonoční neděle 31. března (2024) zavřeno
Velikonoční pondělí 1. dubna (2024) zavřeno
Svátek práce 1. května zavřeno
Den ústavy 3. května zavřeno

Přestože je pátek 29. března státní svátek, všechny obchody mohou zůstat otevřeny. Malé provozovny si otevírací dobu mohou určit podle sebe, ale zákon uzavření nenařizuje. V pátek si tedy všude normálně nakoupíte.

Prodejny PENNY jsou pro vás otevřeny každý den od 7:00 do 20:00, ve větších městech je otevírací doba prodloužena do 21:00, výjimečně do 22:00. Pro mimořádnou otevírací dobu, například o státních svátcích, sledujte stránku Novinky, kde se dozvíte aktuální informace.

Jak bude otevřeno na Velikonoční svátky

Velký pátek, 29. března, nabídne standardní možnosti nakupování, zatímco Velikonoční pondělí, 1. dubna, přinese značná omezení. V tento den mohou být otevřeny pouze menší obchody s plochou do 200 m², lékárny, obchody na nádražích, letištích, čerpací stanice a podobně.Státní svátky ČR v roce 2024

Datum Den Svátek
1. dubna 2024 pondělí Velikonoční pondělí
1. května 2024 středa Svátek práce
8. května 2024 středa Den vítězství
5. července 2024 pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Do Polska určitě nejezdi o státních svátcích. Poláci stejně jako my o svátcích vyráží na výlety, takže je všude plno. Nakupovat také nejezdi, obchody mají o svátcích a také v neděli zavřeno.

V Německu je zákonem stanovená otevírací doba. V pondělí až sobotu můžou být obchody otevřeny od 6:00 do 20:00. V neděli jsou téměř všechny obchody zavřeny.

Jak bude otevřeno na velikonoční svátky : Velký pátek, 29. března, nabídne standardní možnosti nakupování, zatímco Velikonoční pondělí, 1. dubna, přinese značná omezení. V tento den mohou být otevřeny pouze menší obchody s plochou do 200 m², lékárny, obchody na nádražích, letištích, čerpací stanice a podobně.

Co se nemá dělat na Velký pátek : Na Velký pátek se otevírá země s ukrytými poklady. Podle zvyků a tradic se nesmí pracovat na poli, prát, péct ani uklízet. Velký pátek je zároveň také vrcholným dnem půstu. To znamená, že lidé by v tento den neměli jíst žádné maso.

Jak má otevřeno Lidl o svátcích

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě nařizuje, že o státních svátcích, mezi které patří i Den vítězství, nesmí otevírat prodejny s prodejní plochou větší než 200 m². To se týká většiny supermarketů a hypermarketů, jako jsou Kaufland, Albert, Lidl, Globus, Penny, Tesco a Billa.

Velký pátek (28. března 2024) patří mezi státní svátky, na které se nevztahuje zákon o prodejní době. Všechny obchody tak mohou být otevřené bez omezení a nezáleží ani na metrech čtverečných.Velký pátek, kdy je volno, bude 29. března, a Velikonoční pondělí, které je rovněž státním svátkem, pak 1. dubna. Obchody však zůstanou jeden z těchto dnů zavřeny.

Co se nesmí dělat na velikonoční sobotu : Během dne se nekonají žádné obřady ani mše svatá. Výjimkou je kromě liturgie hodin obřad Efeta, kterým jsou katechumeni připraveni na samotný křest.