Antwort Kdy má svátek Xenie? Weitere Antworten – Kolik je v Cesku xenii

Kdy má svátek Xenie?
Xenie (jméno)

Xenie
Svátek 27. listopadu
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 395

Michaela (nebo také Michala) je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 19. října.Bohumila slaví svátek dne 28.12.

Významově je pak shodné nebo obdobné se jmény Theofila, Theofil. Domáckými podobami jména jsou Bohuna, Bohunka, Bohuška, Bobča, Bobina nebo zdrobněle Bohumilka.

Kdy slaví svátek Oksana : Kdy má v kalendáři svátek Oxana

dne v letech
27. listopadu 2020-2024

27. 11. 2023

Jaké je české jméno

Převážně se jedná o jména biblická, ale v některých případech jsou i světského původu. Mezi mužská náleží například Jan, Jakub, Tomáš, Matyáš, Adam, Josef, Michal nebo Daniel, která patří dlouhodobě k nejoblíbenějším českým jménům, mezi ženská pak například Marie, Marta, Anna, Eva, Jitka, Zuzana nebo Eliška.

Co to je křestní jméno : Rodné jméno (běžně též křestní jméno) je u národů, které uplatňují vícejmennou antroponymickou soustavu, nedědičné osobní jméno, které spolu s děděným příjmením tvoří povinné oficiální dvoučlenné (popř. vícečlenné) osobní jméno, sloužící k občanskoprávní identifikaci každého jedince.

Zlata

Zlatica
Svátek 25. září
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 442


Domácky se jméno užívá jako Míša, Miška, Mišan, Mišánek, Mišák, Míki, Majki, Michálek aj. Jméno je oblíbené nejenom u nás, ale po celém světě. Užívá se i na Slovensku. Angličtina jméno zná jako Michael, Mitchell, také Mike, Mick, Micky apod., němčina pak jako Michael, Michel nebo Mischa.

Kdy má svátek Boreš

Kdy má v kalendáři svátek Bohuslav

dne v letech
22. srpna 1951-2024
17. července 1957-1971

Podle českého občanského kalendáře se jeho svátek slaví 28. září, stejně jako jeho ženská obdoba, Václava. Domácká podoba křestního jména Václav je Vašek.Zlatuše slaví svátek dne 25.09.

Zlata je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 25. září.

Jaké je nejpopulárnější jméno : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kolik lidí se jmenuje Adolf :

Adolf
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.
Podle údajů z roku 2016
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Adolf na webu kdejsme.cz

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka

Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura. Z kluků lidé nejčastěji zvolili Jakuba. Druhé místo obsadil Jan, třetí Tomáš, za ním se umístil Matyáš a na pátém místě skončil Adam. V první dvacítce se objevil také Matěj, Dominik, Tobiáš nebo Marek.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Miloš (řidčeji také Milouš či Miloň) je mužské křestní jméno slovanského původu s významem „milovaný“. Podle českého občanského kalendáře slaví svátek 25. ledna.

Kdy je zlatá svátek : Zlata je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 25. září.