Antwort Kdy má svátek Věroslava? Weitere Antworten – Jak říkat Věře

Kdy má svátek Věroslava?
Domácky se jméno užívá jako Věrka, Věrča, Věrunka, Věruna, Věruška, Věruš aj. Jméno se jako Viera vyskytuje i na Slovensku. V angličtině, němčině, italštině, španělštině, také maďarštině, bulharštině nebo ruštině je jméno známé jako Vera.Veronika slaví svátek dne 07.02. S ženským jménem Veronika se u nás setkáváme relativně často. To však nic nemění na tom, že jméno dýchá zvláštním kouzlem a své nositelce přináší vůni vítězství.

Věra
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 107 388
Pořadí podle četnosti 24.

Kdy má svátek věrek : Jméno Věnek Naše jména Aktuální databáze křestních jmen a příjmení, jejich četnost, význam a původ , svátek. 27.11.

Jak rikat Verča

Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Odkud je jméno Veronika : Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo „fere”, resp. sloveso „ferein” s významem „nést”, druhá část jména „niké” se z řečtiny překládá jako „vítězství”. Jméno Veronika tak znamená „ta, která přináší vítězství”, „nositelka vítězství”, „vítězka”.

Kdo má kdy svátek

Abdon 30. červenec
Benedikta 12. listopad
Benjamín 7. prosinec
Beno 12. listopad
Berenika 7. únor


Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Co znamená jméno Věrka

Jedná o jméno slovanského původu, odvozeno od slova „víra“. Často používané jsou i zdrobněliny jako Věruška, Věruna, Věruš a Věrka. Nositelek tohoto dříve velmi oblíbeného jména bylo v roce 2016 dle dostupných statistik v ČR 129 139 a v četnosti používání zaujímalo 24. místo.Pasivní sledovací systém Věra (PSS Věra nebo také VERA či VERA-NG) je čtyřpoziční časově-hyperbolický pasivní sledovací systém umožňující příjem a zpracování impulzních signálů RL, kódů odpovědí SSR/SSR S módů, signálů DME/TACAN a signálů v pásmu UHF (od 88 MHz do 1000 MHz).Zlatuše slaví svátek dne 25.09.

V České republice se v květnu slaví dva svátky: Svátek práce (1. května) a Den vítězství (8. května).

Kdy má Veronika narozeniny : Kdy má v kalendáři svátek Veronika

dne v letech
7. února 1954-2024

7. 2. 2024

Jak říkat Veronika : Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj. Jméno Veronika se vyskytuje i v dalších jazycích, vedle češtiny ho s oblibou užívá i slovenština, také němčina, ruština nebo maďarština.

Kdo má 8 prosince svátek

Státní svátky – prosinec 2021

Datum Jméno
07.12. Benjamin
08.12. Květoslava
09.12.
09.12. Vratislav


Svátky

  • Blanka.
  • Bibiana.
  • Budislav.

DAVID 201 9. MATYÁŠ 1 809 9. LUCIE 144 10. VERONIKA 1 431 10.

Co znamená slovo Veronika : Svatá Veronika je postava, která podle legendy podala Ježíši Nazaretskému při jeho cestě s křížem na popraviště šátek, aby si otřel tvář. Tato relikvie, tzv. Veroničina rouška proto prý uchovává pravý obraz (veraikon) Ježíšovy tváře.