Antwort Kdy má svátek Theodora? Weitere Antworten – Kdy má svátek Teodora

Kdy má svátek Theodora?
Jméno Teodora Naše jména Aktuální databáze křestních jmen a příjmení, jejich četnost, význam a původ , svátek. 23.10.Domácky se jméno Teodor užívá jako Teo, Teodorek, Dorek, také Tedy, Toda nebo Tóda.Jmeniny má Theodora 23. října.

Kdo má svátek 11 1 : 11. ledna má svátek Bohdana. Oblíbenost jmen Bohdana.

Kdy mají svátek Tatove

Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům.

Kdy má svátek tobík : Tobiáš

Tobias
Svátek 12. září
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 1 911

Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura. Z kluků lidé nejčastěji zvolili Jakuba. Druhé místo obsadil Jan, třetí Tomáš, za ním se umístil Matyáš a na pátém místě skončil Adam. V první dvacítce se objevil také Matěj, Dominik, Tobiáš nebo Marek.

Jméno Teodor má 1345 lidí, je na 374. místě a věkový průměr je 14 let.

Kdy je svátek Vojtěcha

dubna má svátek Vojtěch. Jméno Vojtěch má slovanský původ a je složené ze dvou částí, „voj” s významem vojna či válka, a „těch”, které znamená radost a potěšení.Tereza slaví svátek dne 15.10. Tereza je poetickým jménem, které své nositelce dává do vínku i neobyčejné charisma. Dle významu svého jména je totiž Tereza takřka mořskou pannou, má v sobě průzračné moře i žár horkého slunce, navíc může být pro své okolí doslova záštitou a ochránkyní.

LEDEN 2024
Pondělí Úterý
1 1 Nový rok Den obnovy samostatného českého státu 2 Karina, Vasil
2 8 Čestmír 9 Vladan, Valtr
3 15 Alice 16 Ctirad Den památky Jana Palacha


Dnes má svátek – Darja – 10.4.2024 | Svátky Centrum.cz.

Kolik svátku má Česko : Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.

Proč slavíme Den otců : Historie. Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.

Kdy má svátek Kubík

Jakub slaví svátek dne 25.07. Ať již je muž jménem Jakub druhorozeným nebo ne, jistě je nositelem jednoho z nejoblíbenějších českých jmen.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Mezi dívkami se opět potvrdila dlouhodobá oblíbenost Elišky, která je na prvním místě od roku 2012. Druhé místo obsadily Viktorie a na třetím místě skončily Aničky. Chlapci dědí jméno po svých otcích mnohem častěji než dívky. Nejčastější děděná mužská jména byla jména Antonín, Václav, Jindřich, Josef a František.

Jaké je nejméně používané jméno v Česku : K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.