Antwort Kdy má svátek Renata a kdy Renata? Weitere Antworten – Kdy má svátek Renata a Renata

Kdy má svátek Renata a kdy Renata?
13. října má svátek RENATA nebo RENÁTA. (z italského "renata" = "královna").Renáta nebo též Renata je ženské jméno latinského původu. Skládá se z předpony Re- (znovu) a slova natus (zrození, narození), význam je tedy znovuzrozená, obrozená.Domácky se jméno užívá v podobách Reny, Renča, Renka, Renátka, Renetka, Reneta, Renička, Reniška, Renuška apod. Jméno se jako Renáta užívá i na Slovensku.

Kdy má svátek renek : Podle českého občanského kalendáře slaví svátek 28. listopadu.

Kdo má svátek Renata

13. 10. Každé jméno (i Renata) je jedinečné, stejně jako každý z nás.

Kdy slaví svátek Ruzena : Vzniklo jako překlad latinského jména Rosa – „růže“. 92. Podle českého kalendáře má svátek 13. března.

V České republice je celkem 16 027 lidí se jménem Renáta.

Tomáš
mužské jméno
Svátek 7. března
Původ aramejský
Jméno v Česku

Jak se říká Renemu

Domácky se jméno užívá jako Renda, Renča, Reny, Renek, Reneček apod.Jméno René je nesklonné, má ve všech pádech stejný tvar.

LEDEN 2024
Pondělí Úterý
1 1 Nový rok Den obnovy samostatného českého státu 2 Karina, Vasil
2 8 Čestmír 9 Vladan, Valtr
3 15 Alice 16 Ctirad Den památky Jana Palacha

Růžena
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 28 952
Pořadí podle četnosti 92.

Co znamená jméno Ruzena : Ženské křestní jméno Růžena je spojeno s latinským původem. Vzniklo z latinského jména Rosalie, resp. slova "rose", které je jménem květiny − růže. Jak napovídá samotné znění jména, Růžena je tak "růží", "královnou květin".

Jaké je nejméně používané jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Kolik je v Česku Adolfů

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.


Den otců je svátek na počest otců, oslavující otcovství, vztah otce k dítěti a roli otců ve společnosti. V mnoha zemích včetně České republiky se slaví třetí neděli v červnu, v některých státech se ale tradičně váže ke svátku sv. Josefa (19. března) či ještě k různým jiným datům.Tomáš je mužské křestní jméno. Jeho základem je aramejské תום Tóm, respektive se členem תומא Tómá (dříve teómá), které v překladu znamená „dvojče“. Toto označení dostal jeden z apoštolů, který šířil víru v božství Ježíše („nevěřící Tomáš“).

Jak se Sklonuje René : Jméno René je nesklonné, má ve všech pádech stejný tvar.