Antwort Kdy má svátek pepik? Weitere Antworten – Co je za den 193 2024

Kdy má svátek pepik?
Josefa.Blíží se 19. březen a je nejvyšší čas vymyslet dárek pro vaše přátele a blízké jménem Josef, Pepa, Pepík, Jožka, Jožin, Jozífek, Pepin nebo Pepíno. Mezi námi jich žije asi 150 tisíc a do roku 1951 bylo jméno Josef nejčastějším křestním jménem v Čechách i na Moravě.Josef je prastarým biblickým jménem, jehož původ je spojený s hebrejštinou. Pochází z hebrejského jména Jóséph, které dle židovské tradice nosil jeden z patriarchů izraelského národa, syn Jákoba. Jméno se z hebrejštiny překládá jako „Bůh ti dá (dítě)“, „Bůh ti dá následovatele“, „Bůh ti přidá“.

Kolik jmen je Josef : Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

Co je za den 24 2024

Světový den zvýšení povědomí o autismu.

Co je za den 301 2024 : Dnes má svátek – Robin – 30.1.2024 | Svátky Centrum.cz.

Polsky jméno zní Józef, rusky Iosif, maďarsky József. Nejstarším nositelem jména byl zřejmě izraelský patriarcha Josef (Josef Egyptský). Jméno nosil i svatý Josef, dle bible manžel Panny Marie, která byla matkou Ježíše Krista, Syna Božího.

Jméno Josef vychází z italského Giuseppe, které zkracují na Beppe (u nás Pepa). 2. Původně šlo o latinskou zkratku PP (pater putativus = domnělý otec), kterou byl označován Josef, manžel Marie a „domnělý otec“ Ježíše. Mezi další obměny tohoto jména patří třeba: Jožka, Pepek, Jožin, Pepíno a další.

Jak se řekne jinak Pepa

Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Jméno se v různých mutacích užívá po celém světě.ALEXANDR(A) = SAŠA

U zdrobnělin ženských jmen se v ruštině většinou na konec přidává -ša. Ze jména Aleksandra tedy vznikla Aleksaša a potom zůstala jen Saša. Určitě znáte další ruská jména, která končí na -ša (Nataša, Marfuša, Máša, Kaťuša atp.).

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.


V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Co je za den 31 2024 : Dnes má svátek – Radmila – 3.1.2024 | Svátky Centrum.cz.

Co je za den 254 2024 : Národní rozvojový den 25.4.2024 | MZV.

Co je za den 203 2024

Jméno se vykládá jako „světlá”, „jasná”. Významné a mezinárodní dny pro tento den: Světový den frankofonie. Světový den divadla pro děti a mládež

Konverzace

Dobrý den! Szia! / Jó napot!
Ahoj! Szia! / Sziasztok!
Dobré ráno! Jó reggelt!
Dobrý večer! Jó estét!
Dobrou noc! Jó éjszakát!

Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Jméno se v různých mutacích užívá po celém světě. Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe.

Jak se řekne slovensky Josef : Máme doma 4 letého synka Josefa. Nejčastěji mu říkáme Pepíčku, Pepíno, Pupíčku a Pepí. Slovensko je to Ďoďo.