Antwort Kdy má svátek Mathias? Weitere Antworten – Kdy má svátek Matthias

Kdy má svátek Mathias?

Matyáš
Matyas 703 (469. nejčastější)
Oficiální statistiky byly publikovány pouze do roku 2016
Jmeniny
Česko 24. únor

Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá. Španělská verze zní Mateo, italská Matteo, francouzská Mathias.Jméno přitom pochází až z hebrejštiny, stejně jako jeho varianta Matěj. Bylo odvozeno z hebrejského spojení "Mattyth Jáh(u) " s významem "dar od Boha".

Kdy má narozeniny Matouš : Matouš slaví svátek dne 21.09.

Významově je shodné se jmény Matěj, Matej, Matyáš, také staročeským jménem Božidar nebo jmény Jonatán a Teodor.

Kdo má svátek 24 2

Státní svátky a dny pracovního klidu – únor 2021

Datum Jméno
23.02. Svatopluk
24.02. Matěj
24.02. Matyáš
24.02. Mates

Jak říkat jméno Matěj : Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Domáckými mutacemi jména Miluše jsou Miluška, Milča, Míla, Milka, Milda, Miluš, Miluna, Milunka aj. Jméno se jako Milota užívá i na Slovensku. Milota je také srbochorvatskou variantou jména, spolu s verzemi Miljuša či Milina. Bulharská podoba jména je Miluša.

Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Jak se říká Matyášovi

Ve škole říkají Maťo nebo Matesy.Mužské křestní jméno Matouš má hebrejský původ. Vyvinulo se z hebrejského "Mattyth Jáh(u) ", stejně jako jméno Matěj nebo jeho archaická podoba Matyáš. Jméno se z hebrejštiny překládá jako "dar Boží", "dar od Boha". Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze.únor je 32. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 333 dní (334 v přestupném roce). Svátek má Hynek a Jasmína.

Významné a mezinárodní dny 2024 – Duben

Datum Jméno
24. 4. Světový den laboratorních zvířat
25. 4. Světový den malárie
26. 4. Mezinárodní den vzpomínky na Černobyl
26. 4. Světový den duševního vlastnictví

Kolik je v Česku Matěj : MATĚJ 197 12. ONDŘEJ 1 731 12.

Jak říkat jméno Štěpán : Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Co znamená slovo Miluše

Ženské křestní jméno Miluše má slovanský původ. Vyvinulo se z přídavného jména "milý" přidáním koncovky -uše. Význam jména koresponduje s jeho vznikem, vykládá se jako "milá", "milovaná" nebo "milující". Jméno Miluše se užívá také jako domácí podoba jména Miloslava.

Říkáme jí Malvínko, Malví, Mali, Malvíšku…V České republice je celkem 930 lidí s příjmením Matějů. Příjmení Matějů je 1 469. nejčastější příjmení (každý 11 043.

Jak rikat matymu : Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej. Archaickou podobou jména je Matyáš, která se již stala samostatným jménem.