Antwort Kdy má svátek Marke? Weitere Antworten – Kolik lidí v ČR se jmenuje Marek

Kdy má svátek Marke?
V České republice je celkem 10 848 lidí s příjmením Marek. Příjmení Marek je 25. nejčastější příjmení (každý 946. obyvatel).Ženské křestní jméno Markéta má orientální původ. Pochází až ze staroindického slova „mandžárí” s významem „perla” nebo „pupen”. Slovo přejala řečtina jako „margarites”, odtud latina jako „margarita”. Významem jména Markéta je tak „perla”.Marek je mužské křestní jméno latinského původu, které je odvozené ze jména Martius, tj. „zasvěcený bohu války“ Martovi. Podle českého kalendáře má svátek 25. dubna.

Kdy slaví svátek Míša : Michaela (nebo také Michala) je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 19. října.

Jak se říká Marek

Domáckými podobami jména Marek jsou Mára, Máca, Mari, Mark, Marco, Marconi, zdrobněle také Mareček, Mařík apod.

Jaké je nejméně používané jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Markéta
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 59 734
Pořadí podle četnosti 50.


MARKÉTA 2 482 12. MIROSLAV 243 11.

Jak říkat Míša

Domácky se jméno užívá jako Míša, Miška, Mišan, Mišánek, Mišák, Míki, Majki, Michálek aj. Jméno je oblíbené nejenom u nás, ale po celém světě. Užívá se i na Slovensku. Angličtina jméno zná jako Michael, Mitchell, také Mike, Mick, Micky apod., němčina pak jako Michael, Michel nebo Mischa.Ženské křestní jméno Michaela má hebrejský původ. Stejně jako mužský protějšek Michael se vyvinulo z hebrejského jména Micha´el, které se objevilo již v Bibli jako jméno jednoho z apoštolů. Jméno se vykládá jako "podobný, resp. podobná Bohu" nebo také "ta, která je podobná Bohu".Oblíbený herec Štěpán Benoni končí v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Scenáristé si pro něj připravili tragický konec. Jeho postava záchranáře Marka zahynula při výjezdu záchranky, když se snažil pomáhat druhým.

Dnes má svátek – Marek – 25.4.2024 | Svátky Centrum.cz.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Jak vzniklo jméno Markéta

Ženské křestní jméno Markéta má orientální původ. Pochází až ze staroindického slova „mandžárí” s významem „perla” nebo „pupen”. Slovo přejala řečtina jako „margarites”, odtud latina jako „margarita”. Významem jména Markéta je tak „perla”.

Markéta slaví svátek dne 13.07. Jméno Markéta je v Česku velmi oblíbené a v mnoha jazykových mutacích i po celém světě. Přesto je každá žena jménem Markéta doslova perlou mezi ostatními ženami, vzácným drahokamem spojeným s ryzím bohatstvím přírody.Domáckými mutacemi jména Miluše jsou Miluška, Milča, Míla, Milka, Milda, Miluš, Miluna, Milunka aj. Jméno se jako Milota užívá i na Slovensku. Milota je také srbochorvatskou variantou jména, spolu s verzemi Miljuša či Milina. Bulharská podoba jména je Miluša.

Jak je Michaela anglicky : Mužská a ženská jména

Michael/'maɪkl/ Michaela /mɪ'keɪlə/
Louis /lu:ɪs/ Louise /lu:'i:z/
Joseph Josephine
Peter Petra
Daniel Danielle