Antwort Kdy má svátek Libor? Weitere Antworten – Co znamená jméno Libor

Kdy má svátek Libor?
Libor je mužské křestní jméno latinského původu (lat. Liborius) a nejasného významu. Dnes se spojuje se jménem Lubor, tj. „libý, líbezný“.Jméno Libor má 30464 lidí, je na 89. místě a věkový průměr je 45 let.Do konce roku zbývá 161 dní. Svátek má Libor.

Kdy má svátek Libuška : Libuše slaví svátek dne 10.07.

Domáckými podobami jména jsou Líba, Libča, Libka, Libuna, také Libuška nebo Libunka.

Jak se říká Liborovi

Domáckými podobami jména jsou Líba, Libek, Libík, Libek, Libin, Liborek, Libča, Borek apod.

Co znamená jméno Lily : Ženské křestní jméno Liliana, také Lilian a zkrácenina Lily, má svůj původ v latině. Jméno pochází z latinského slova "lilium", které je názvem květiny, česky lilie. Jméno Liliana se pak přeneseně vykládá jako "krásná" nebo "čistá" (lilie je symbolem čistoty).

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.


V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kdo má svátek 1312

13. prosince má svátek Lucie. Oblíbenost jmen Lucie. Význam a původ těchto jmen.Do konce roku zbývá 184 dní. Svátek má Šárka.

Libuše
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 53 586
Pořadí podle četnosti 28.


Pražský děkan Kosmas ve své kronice uvádí, že Libuše žila sedm generací před vládou prvního doloženého Přemyslovce Bořivoje. Ten panoval zhruba mezi roky 867 až 890, což datuje život Libuše do první poloviny 8. století.

Jak se řekne anglicky Libor : London Inter Bank Offered Rate (anglicky "londýnská mezibankovní nabízená sazba", zkracováno jako LIBOR nebo Libor; nezkráceně dříve BBA Libor či bbalibor, dnes ICE Libor podle instituce, která ji vydává) je průměrná úroková sazba, za niž si banky navzájem jsou ochotny půjčit v krátkodobém horizontu na londýnském …

Co je to Libor : LIBOR (London Inter Bank Offered Rate) patří mezi IBORy, tedy referenční úrokové sazby na mezibankovním trhu. Tyto sazby udávají průměrnou úrokovou sazbu, za jakou jsou si banky ochotné navzájem půjčit peníze. Sazba LIBOR mapuje londýnský trh, vedle ní existují další IBORy – např. PRIBOR pro pražský mezibankovní trh.

Jak se říká Lily

Domácky se jméno užívá právě jako Lily (i Lili), Lilian, Lianka, Lilka, Lila, Lilinka, Liluška, Lilianka aj.

Lea (varianta je Lia) je ženské křestní jméno. Jméno má hebrejský původ (hebrejsky לֵאָה, Le'ah). Překlad uvádí, že je to chaldejské jméno znamenající "panička" či "vládce" v akkadštině. Staroanglické leah znamenalo "dřevo", "les", "mýtina".K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Kolik je v Cesku Jiří : Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.