Antwort Kdy má svátek jméno Veronika? Weitere Antworten – Kdy má svátek Veronika 2024

Kdy má svátek jméno Veronika?
Dnes má svátek – Veronika – 7.2.2024 | Svátky Centrum.cz.Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Kdy má svátek Veronika v Česku : Veronika je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 7. února.

Jakou barvu má jméno Veronika

Veronika odvozená z řeckého jména Bereniké znamená „ta, která přináší vítězství”. V botanické říši nese stejné jméno léčivka rozrazil lékařský – Veronica officinalis. Viola, Violeta je jméno krásné a voňavé stejně jako jarní kvítky fialek. Barva jména je fialová a svoji nositelku propojuje s duchovnem a vyšší mocí.

Kolik lidí v České republice má jméno Veronika : V České republice je celkem 88 854 lidí se jménem Veronika. Jméno Veronika je 30. nejčastější jméno (každý 115.

Kdy má v kalendáři svátek Veronika

dne v letech
7. února 1954-2024

7. 2. 2024

DAVID 201 9. MATYÁŠ 1 809 9. LUCIE 144 10. VERONIKA 1 431 10.

Jaké je nejhezčí jméno pro holku

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.Docela jiný je ale žebříček popularity: novorozené holčičky dostávají podle Českého statistického úřadu jména trochu jiná. Aktuálně se na špičce drží jména Eliška, Anna, Adéla, Tereza, Sofie, Viktorie, Karolína, Ema nebo Emma, Natálie či Amálie.Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Tradiční Česko

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejpopulárnější jméno : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejméně časté jméno v ČR : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.