Antwort Kdy má svátek Bělá? Weitere Antworten – Co je to Bělá

Kdy má svátek Bělá?
Mužské křestní jméno maďarského původu. Jméno může vycházet z maďarského slova bél s významem vnitřnosti, střeva V symbolice se uvádí, že daný muž je statečný a má charakter. Také může vycházet ze slovanského slova belu s významem bílý.Bohumír slaví svátek dne 08.11.

Bohumír je mužské křestní jméno s ženským protějškem ve jménu Bohumíra. Domácké varianty jména jsou Bohouš, Bohuš, Božek, Božík, také Míra nebo Mirek, zdrobněle se pak jméno užívá i jako Bohumírek.Břetislav slaví svátek dne 10.01.

Domáckými variantami jména je Břéťa, Břetík, Sláva, Slávek či zdrobněle Břetislávek.

Kdy má svátek Béďa : Bedřichové mají podle českého občanského kalendáře svátek 1. března.

Kdy má svátek Bořivoj

Bořivoj je mužské křestní jméno slovanského původu, jako jeho význam se obvykle uvádí „bojovník“. Podle českého kalendáře má svátek 30. července. Existuje i zkrácená verze toho jména – Bořek.

Kdy slaví svátek Bohouš : Bohumil je mužské jméno slovanského původu, které vzniklo překladem řeckého jména Theophilos s významem "Bohu milý". Jeho svátek slavíme 3. října. Doma mu říkáme Bohouš, Bohuš, Božík, Bóža, Bóďa, Míla, Milek nebo Bohumilek.

Mezinárodní den žen, 8. březen, se stal tento rok v Berlíně uzákoněným státním svátkem. U této příležitosti oznámil spolkový ministr zahraničí Heiko Maas, že se bude zasazovat o rovné postavení žen na mezinárodní úrovni.

Babička má jmeniny 20. března. Dědeček osavuje jmeniny o 8 dní dříve než babička.

Kdo má 7 prosince svátek

Kdo má kdy svátek

Abdon 30. červenec
Benedikta 12. listopad
Benjamín 7. prosinec
Beno 12. listopad
Berenika 7. únor

Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní svátek pracujících, který se od roku 1890 slaví 1. května. Svátek zavedla v roce 1889 II. internacionála na paměť vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu dne 1. května 1886, která vyústila v Haymarketský masakr a následné soudní řízení.Vzniklo z bar Talmai a vykládá se jako syn Talmajův, syn zbrázděného, oráč, někdy také jako bojovný syn. Podle českého kalendáře má svátek 24. srpna.

Bohumil je mužské jméno slovanského původu, které vzniklo překladem řeckého jména Theophilos s významem "Bohu milý". Jeho svátek slavíme 3. října. Doma mu říkáme Bohouš, Bohuš, Božík, Bóža, Bóďa, Míla, Milek nebo Bohumilek.

Kdy je svátek Vojtěcha : dubna má svátek Vojtěch. Jméno Vojtěch má slovanský původ a je složené ze dvou částí, „voj” s významem vojna či válka, a „těch”, které znamená radost a potěšení.

Kdy má svátek Hanička : Podle českého kalendáře má Hana svátek (jmeniny) 15. srpna. Ve 20. století patřilo toto jméno k nejoblíbenějším.

Proč je MDŽ 8. března

Den žen je mezinárodně uznávaný svátek stanovený OSN na 8. března. V tento den oslavujeme první stávku 40 000 newyorských švadlen v roce 1908, které bojovaly za zrušení desetihodinovou pracovní doby, proti nízkým mzdám a špatným pracovním podmínkám. Demonstrace se tradičně konaly v neděli.

Svátek má Františka a Rebeka.Státní svátky – srpen 2021

Date Name
01.08. Oskar
02.08. Gustav
03.08. Miluše
04.08. Dominik

Kdo má 8 prosince svátek : Státní svátky – prosinec 2021

Datum Jméno
07.12. Benjamin
08.12. Květoslava
09.12.
09.12. Vratislav