Antwort Kdy má jmeniny Matyáš? Weitere Antworten – Kdy má narozky Matyáš

Kdy má jmeniny Matyáš?
Zatímco některá jména mají sváteční den jen pro sebe, Matějové a Matyášové se o 24. únor musí rozdělit, podobně jako Petrové a Pavlové o 29. červen nebo Evy s Adamy o Štědrý den.Jméno přitom pochází až z hebrejštiny, stejně jako jeho varianta Matěj. Bylo odvozeno z hebrejského spojení "Mattyth Jáh(u) " s významem "dar od Boha".Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Kdy má narozeniny Matouš : Matouš slaví svátek dne 21.09.

Významově je shodné se jmény Matěj, Matej, Matyáš, také staročeským jménem Božidar nebo jmény Jonatán a Teodor.

Jak říkat Matyášovi

Významově je shodné se jmény Matěj, Matej, Matyáš, také staročeským jménem Božidar nebo jmény Jonatán a Teodor. Domácky se jméno Matouš užívá jako Matoušek, Máťa, Matýsek, Maty nebo Matys, Touš, Toušek aj. Jméno se jako Matúš užívá i ve slovenštině. Němčina jméno zná jako Matthäus, ruština jako Matvej.

Kolik je na světě Matyasu : Jméno Matyáš má 22954 lidí, je na 107.

Nosilo jej 22 954 lidí a bylo tak 107. v pořadí četnosti, přibližně od roku 2000 však zažívalo výrazný narůst popularity pro novorozené chlapce a v tomto ohledu od roku 2012 bylo pátou či čtvrtou nejoblíbenější volbou.

Ve škole říkají Maťo nebo Matesy.

Kolik je v Česku Matěj

MATĚJ 197 12. ONDŘEJ 1 731 12.Mužské křestní jméno Matouš má hebrejský původ. Vyvinulo se z hebrejského "Mattyth Jáh(u) ", stejně jako jméno Matěj nebo jeho archaická podoba Matyáš. Jméno se z hebrejštiny překládá jako "dar Boží", "dar od Boha". Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze.Mužské křestní jméno Matěj (také Matej) má původ v hebrejštině. Vyvinulo se z hebrejského jména Mattytja, resp. spojení "Mattyth Jáh(u)", které se překládá jako "dar Boží", "Hospodinův dar", "dar od Boha". Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj.

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Kolik je v Česku Adolfů :

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Kdy má svátek Matysek :

Matyáš
Matyas 703 (469. nejčastější)
Oficiální statistiky byly publikovány pouze do roku 2016
Jmeniny
Česko 24. únor

Kolik je Adolfu

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

19. Jméno Lenka patří v Česku k nejběžnějším a v roce 2016 žilo nositelek 118 763 tohoto jména, přičemž nejoblíbenější pro novorozené dívky bylo od 50. do 90. let 20.

Matouš
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 5 362
Pořadí podle četnosti 214.

Jak říkat Matyáš : Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj.