Antwort Kdy má Drahoslava svátek? Weitere Antworten – Kdy má svátek drahuška

Kdy má Drahoslava svátek?
Drahomíra je ženské křestní jméno slovanského původu. Svátek má podle českého kalendáře 18. července. Jméno vzniklo složením slov drago („drahý“) a mir („pokoj“, „klid“).Drahoslava slaví svátek dne 09.07.

Domáckými podobami jména jsou Draha, Dráža, Drahuše, Drahuna, také Sláva, Slávka aj.Bohuslava slaví svátek dne 07.07.

Jméno Bohuslava se může pochlubit i krásným mužským protějškem v podobě jména Bohuslav. Jméno je významově příbuzné také se jménem Božidara nebo řeckým Timothea. Domácké varianty jména představují například mutace Bohuška, Bohunka, Sláva, Slávka nebo Slavěnka.

Kdy má svátek Věnceslava : Věnceslava je ženské rodné jméno slovanského původu s významem Více slavná. Podle českého kalendáře má svátek 13. února.

Kdy má svátek Drahoslava

V českém občanském kalendáři má svátek 9. července.

Jak se říká Drahomíra : Domáckými variantami jména jsou Draha, Drahuše, Drahuš, Drahuna, také Mirka, zdrobněle se pak jméno užívá jako Drahomírka nebo Drahuška.

Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.

Bohumír slaví svátek dne 08.11.

Bohumír je mužské křestní jméno s ženským protějškem ve jménu Bohumíra. Domácké varianty jména jsou Bohouš, Bohuš, Božek, Božík, také Míra nebo Mirek, zdrobněle se pak jméno užívá i jako Bohumírek.

Kdo má svátek 7 7

Do konce roku zbývá 177 dní. Svátek má Bohuslava.V českém občanském kalendáři má svátek 8. prosince.Zlatuše slaví svátek dne 25.09.

8. listopadu má svátek Bohumír, Bohumíra. Oblíbenost jmen Bohumír, Bohumíra. Význam a původ těchto jmen.

Kdy má svátek Čeněk : Čeněk je mužské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 19. července. Jde o českou podobu latinského jména Vincentus, která se do češtiny dostala přes italské domácké Vincenzo (čteno Vinčenc).

Co znamená jméno Drahomíra : Ženské křestní jméno Drahomíra je slovanského původu. Jeho významem je skutečně "ta, které je drahý mír" potažmo také "ta, která má ráda pořádek", "ta, která má ráda svět", také "mírumilovná".

Jak zemřela Drahomíra

Lidé ve Staré Boleslavi uctili památku svatého Václava

Její snacha, kněžna Drahomíra s tím zřejmě počítala a proto ji vrazi Tunna a Gommon 15. 9. 921 na Tetíně uškrtili jejím vlastním závojem.

Státní svátky ČR v roce 2024

Datum Den Svátek
1. dubna 2024 pondělí Velikonoční pondělí
1. května 2024 středa Svátek práce
8. května 2024 středa Den vítězství
5. července 2024 pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Kdy má svátek Želmíra : Želmíra (varianta jména Želimíra) je ženské křestní jméno (jiho)slovanského původu a jeho význam je „ta, která si přeje mír“ nebo též „přející si mír“. Podle českého kalendáře má svátek 23. května.