Antwort Kdy jít na první prohlídku u gynekologa? Weitere Antworten – Kdy jít na první gynekologickou prohlídku

Kdy jít na první prohlídku u gynekologa?
Jak bylo uvedeno, na preventivní gynekologickou prohlídku, která je jednou za rok hrazena z veřejného zdravotního pojištění, má nárok každá žena od 15 let věku. První návštěvu lze doporučit nejpozději v souvislosti se zahájením sexuálního života a potřebou spolehlivě vyřešit ochranu před neplánovaným otěhotněním.Od svých 15 let má každá žena nárok na bezplatnou preventivní prohlídku u gynekologa, a to jedenkrát za rok (po uplynutí 11 měsíců). Prohlídka je přizpůsobena věku ženy a tomu, zda je sexuálně aktivní.Při vyšetření lékař nejdříve zkontroluje zevní genitálie a břicho a poté přistoupí k prohlídce děložního čípku a poševních stěn. Pochvu rozevře takzvanými zrcadly. Kontrolu děložního hrdla provádíme pomocí kolposkopu, což je světelný mikroskop, kterým lékař prohlédne povrch čípku.

Co se dělá na 15 leté prohlídce u gynekologa : 15 let. Algoritmus vyšetření je stejný jako u 7 až 13 letých, dále aktualizujeme anamnézu, je zde kontrola očkování, celkové zhodnocení stavu dítěte, stanovení nejzávažnějších odchylek a poruch od normy. U dívek doporučujeme gynekologickou prohlídku. V některých případech část dospívajících zahajuje sexuální život.

V kolika letech se jde na gynekologii

Časy, kdy dívky při patnáctileté prohlídce obdržely žádanku na gynekologii, jsou pryč. Lékařka Marika Jaržembovská z ordinace Iscare radí, aby gynekolog dívku poprvé prohlédl mezi 15. až 18. rokem.

Co všechno pozná gynekolog : Součástí takzvané gynekologické anamnézy jsou kromě menstruace a antikoncepce i údaje o prodělaných pohlavně přenosných chorobách, všechna těhotenství, porody, umělá ukončení těhotenství nebo samovolné potraty a onemocnění a vyšetření prsů.

Dobrý den, určitě Vás změří, zváží, změří se krevní tlak, budu provedena kontrola zraku, sluchu. Dále klinické vyšetření -poslech srdce, plic, prohmatání břicha. Nějaké podrobnější gynekologické vyšetření se při běžné preventivní prohlídce na pediatrii neprovádí.

Gynekologické vyšetření se provádí mimo dobu menstruačního krvácení. Před návštěvou ordinace by se žena měla osprchovat. Je vhodné si na sebe obléct sukni nebo delší svetr. Volné dlouhé oblečení pomáhá překonat stud.

Co se dělá na 13 létě prohlídce u holky

Při prohlídce od 13 let mají děti dostat poučení vztahující se ke zdravotním rizikům a důsledkům souvisejícím se sexuálním životem, včetně poučení o možnosti očkování proti karcinomu děložního čípku. Nepovinné očkování proti lidskému papilomaviru je ze zákona hrazenou službou, je-li zahájeno 1.Gynekologické vyšetření je vhodné provést mimo období menstruačního krvácení. Před návštěvou ordinace je vhodné se osprchovat a den před vyšetřením vynechat pohlavní styk. Průběh: Před vyšetřením se svléknete od pasu dolů a položíte na vyšetřovací křeslo.na patnáctileté prohlídce tě nejprve změří a zváží a porovnají naměřené údaje s indexem hmotnosti a růstovými grafy. Vyšetří ti moč (tu si přineseš ve zkumavce už z domova). Prohlédnou celé tělo, zejména případné kožní změny, pohlavní orgány, ale například i držení páteře. Změří ti krevní tlak a puls.

Gynekologické vyšetření je vhodné provést mimo období menstruačního krvácení. Před návštěvou ordinace je vhodné se osprchovat a den před vyšetřením vynechat pohlavní styk. Průběh: Před vyšetřením se svléknete od pasu dolů a položíte na vyšetřovací křeslo.

Co se dělá na 15 leté prohlídce u holek : Prohlédnou celé tělo, zejména případné kožní změny, pohlavní orgány, ale například i držení páteře. Změří ti krevní tlak a puls. Vyšetří ti zrak a sluch. Lékař se ti také podívá do úst a případně doporučí návštěvu stomatologa.

Co si vzít na gynekologii : CO SI VZÍT S SEBOU NA VYŠETŘENÍ:

  1. průkaz pojištěnce.
  2. výsledek mamografického vyšetření, ultrazvuku prsů
  3. menstruační kalendář, první den poslední menstruace.
  4. výsledky vyšetření u specialistů (chirurg, onkolog, ev.
  5. těhotné – průkazku, ranní moč, zprávy a výsledky vyšetření (oGTT apod., štítná žláza,…)

Co se zjistuje z krve na preventivní prohlidce

Díky testu zjistíte poměry jednotlivých složek krve (červené, bílé krvinky, krevní destičky), hladinu cukru v krvi, funkci jater a ledvin, riziko kardiovaskulárních onemocnění (hladinu cholesterolu) a rozbor moči pro zjištění možných onemocnění močových cest či ledvin.

Co vás při první gynekologické prohlídce čeká

založení karty – otázky o zdravotním stavu, alergiích, prodělaných operacích, rodinné anamnéze atd. eventuálně mikrobiální a onkocytologické stěry štětičkou (test přítomnosti bakterií, prevence vzniku rakoviny děložního čípku aj.)Preventivní prohlídka dítěte v 15 a 17 letech

vyšetření moči, krevního tlaku a pulzu, vyšetření zraku, sluchu a řeči dítěte, kontrola stavu a růstu zubů, zhodnocení celkového stavu a vývoje dítěte, dítě je poučeno o sexuálním životě vč.

Co se zjistuje z moči při preventivní prohlidce : Podle odst. 1 písm. d) tohoto ustanovení je obligatorní součástí každé pracovnělékařské prohlídky základní chemické vyšetření moči ke zjištění přítomnosti bílkoviny, glukózy, ketonů, urobilinogenu, krve a pH moči. Jedná se o orientační vyšetření, které se provádí přímo v ordinaci.