Antwort Kdy jsou svatky v kvetnu? Weitere Antworten – Kdy jsou státní svátky v květnu

Kdy jsou svatky v kvetnu?
V měsíci květnu slavíme dva státní svátky a to "Svátek práce" a "Den vítězství". Během státních svátků dne 1. a 8. května se kroužky v DDM nekonají.17. květen je 137. den roku podle gregoriánského kalendáře (138. v přestupném roce). Do konce roku zbývá 228 dní. Svátek má Aneta.7. května svátek má Stanislav – Provincie Řádu minoritů v ČR.

Co je za den 5 května : květen Svátek práce (svátek – den pracovního klidu) 5. květen Květnové povstání českého lidu 15. květen Den rodin 10.

Na které státní svátky je zavřeno

V tyto dny mají supermarkety zavřeno

1. leden Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok
1. duben Velikonoční pondělí
8. květen Den vítězství
28. září Den české státnosti
28. říjen Den vzniku samostatného československého státu

Které svátky je zavřeno 2024 : Otevřeno

Datum svátku Název svátku Status
28.10.2024 Den vzniku samostatného československého státu Zavřeno
17.11.2024 Den boje za svobodu a demokracii Otevřeno
24.12.2024 Štědrý den Otevřeno do 12h
25.12.2024 První svátek vánoční, Boží hod vánoční Zavřeno

Den ústavy (norsky Grunnlovsdagen) je státní svátek v Norsku, který se slaví každoročně 17. května, je proto také často zván syttende mai (17. květen).

Mezinárodní den světla se slaví každý rok 16. května, výročí prvního úspěšného provozu laseru v roce 1960 fyzikem a inženýrem Theodorem Maimanem. Tento den je výzvou k posílení vědecké spolupráce a využití jejího potenciálu k podpoře míru a udržitelného rozvoje.

Co je za svátek 8. května

Dne 8. května se téměř v celé Evropě slaví Den vítězství nad nacismem a zároveň je to Vzpomínkový den obětem druhé světové války. 8. května 1945 podepsalo nacistické Německo kapitulaci a v Evropě skončila druhá světová válka.Dne 12. května každoročně slavíme Mezinárodní den sester, skrze který si připomínáme narození Florence Nightingale, anglické ošetřovatelky a zakladatelky povolání zdravotní sestry.V tento den si v České republice připomínáme konec 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk, vstoupivší v platnost 8.

Den Slunce je mezinárodní svátek připadající na 3. května a poprvé byl slaven v roce 1978 v USA. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naší planetu, díky němu žijeme.

Kdy je o Velikonocích zavřeno : Velký pátek, kdy je volno, bude 29. března, a Velikonoční pondělí, které je rovněž státním svátkem, pak 1. dubna. Obchody však zůstanou jeden z těchto dnů zavřeny.

Které svátky se nechodí do práce : V tomto článku se dozvíte:

Datum Den Název svátku
1. 4. Pondělí Velikonoční pondělí
1. 5. Středa Svátek práce
8. 5. Středa Den vítězství
5. 7. Pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Kdy je o svátcích zavřeno

V tyto dny mají supermarkety zavřeno

1. leden Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok
1. duben Velikonoční pondělí
8. květen Den vítězství
28. září Den české státnosti
28. říjen Den vzniku samostatného československého státu


Státní svátky ČR v roce 2024

Datum Den Svátek
1. dubna 2024 pondělí Velikonoční pondělí
1. května 2024 středa Svátek práce
8. května 2024 středa Den vítězství
5. července 2024 pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Každý rok se 5. prosince slaví Mezinárodní den dobrovolníků, který byl vyhlášen Organizací spojených národů v roce 1985. Cílem tohoto dne je ocenit práci dobrovolníků, poděkovat jim za jejich nasazení a motivovat další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit.

Jak se říká Norsku : Jméno dali Norsku zřejmě staří Gótové nebo Dáni a znamenalo v jejich jazyce „cesta na sever“. V historickém záznamu řeči vikingského náčelníka Ottara k anglickému králi Alfrédovi zhruba v roce 880 je dnešní území Norska nazýváno Norðvegr.