Antwort Kdy je Zuzany? Weitere Antworten – Kdy je svátek Zuzany

Kdy je Zuzany?

Zuzana
Svátek 11. srpna
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 58 827

Jméno Zuzana má 61382 lidí, je na 48. místě a věkový průměr je 35 let.Domácky se jméno užívá jako Zuzka, Zuza, Zůza, Zuzi, Zuzík, Zuzanka, Zuzinka, Zuzina, Zuzička aj. Jméno Zuzana je oblíbené nejenom v Čechách, ale po celém světě.

Co znamená Zuzka : Vzniklo ze slova "šošanná", což znamená lilie, vodní lilie, lotos nebo růže. Je více než pravděpodobné, že jeho kořeny sahají až do Persie nebo starověkého Egypta. U nás se jedná o velmi oblíbené jméno. Domácí podoby: Zuza, Zuzka, Zuzinka, Zuzanka, Zuzička, Zuzi.

Jaký je svátek 1 srpna

Státní svátky – srpen 2021

Date Name
01.08. Oskar
02.08. Gustav
03.08. Miluše
04.08. Dominik

Jak jinak říkat Markétě : Domáckými podobami jména jsou Markétka, Markét, Markyta, Marka, Marky, Maky, Makyna, Máca, Macinka, Marketinka apod.

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

Kolik lidí v Česku má jméno Zuzana

ZUZANA 2 078 13.Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.Kalendář svátků – Srpen

Datum Jméno
2. 8. Gustav
3. 8. Miluše
4. 8. Dominik
5. 8. Kristián


Oslava výjimečnosti. 13. srpen jako Den leváků vyhlásila v roce 1976 Mezinárodní asociace leváků (Lefthanders International).

Jak říkat Miluše : Domáckými mutacemi jména Miluše jsou Miluška, Milča, Míla, Milka, Milda, Miluš, Miluna, Milunka aj. Jméno se jako Milota užívá i na Slovensku. Milota je také srbochorvatskou variantou jména, spolu s verzemi Miljuša či Milina. Bulharská podoba jména je Miluša.

Jak říkat Štěpán : Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Kolik je v Cesku Jiří

Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.