Antwort Kdy je den skautů? Weitere Antworten – Kdy se sklada skautský slib

Kdy je den skautů?
Většinou v 11 letech věku a později jsou již děti či mládež vyzváni ke složení skautského slibu: „Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe: sloužit nejvyšší Pravdě a Lásce věrně v každé době, plnit povinnosti vlastní a zachovávat zákony skautské, duší i tělem být připraven pomáhat vlasti a bližním.Válečná léta, zrušení skautingu

Poprvé je organizace zrušena rozhodnutím K. H. Franka z 28. října 1940, kterému předchází rozehnání a zákazy letních táborů. Během druhé světové války mnoho skautů hájí myšlenky skautingu v ilegálním odboji či za hranicemi protektorátu. Sedm stovek z nich za to zaplatí životem.V současnosti skauting existuje prakticky ve všech státech světa, je pouze několik výjimek – vesměs totalitních států (Andorra, Čína, Kuba, Severní Korea, Laos).

Proč chodit do skautů : Skauting vede kluky a holky k samostatnosti, zodpovědnosti a schopnosti poradit si v každé situaci. Zároveň staví výchovu na postojích a hodnotách a přispívá k rozvoji charakteru a touze neustále na sobě pracovat. Skauti a skautky se umí postarat o sebe i o ostatní a o svoje okolí se aktivně zajímají.

Co si vzít na skautský tábor

Vybavení

  1. potřeby osobní hygieny (kartáček, pasta, šampon, mýdlo, hřeben)
  2. repelent (stříkací), krém na opalování
  3. pasta na praní
  4. pytel na špinavé prádlo.
  5. prádelní šňůra + kolíky na prádlo.
  6. papírové kapesníky (množství dle uvážení)
  7. šátek – bavlněný, určený na hry (tj.
  8. 2x ručník + 1x větší osuška (ideálně rychleschnoucí)

Jak se zdraví skauti : Skautský pozdrav je způsob vzdání úcty (vlajce, sobě nazájem…). Zdraví se pravou rukou, tak že palec překrývá malíček a zbylé tři prsty jsou nataženy vzhůru, dlaní před sebe. Tři vztyčené prsty symbolizují 3 skautské principy, 3 body slibu a 3 věkové kategorie. Palec přes malíček znamená, že silnější chrání slabšího.

Obecně: Spodní prádlo, bavlněné/funkční ponožky, pevné boty na pochod – naimpregnované proti vodě (budou mít děti na sobě na cestu od vlaku), tenisky, pevné sandály, případně boty do vody, šátek na hry (mimo skautský). Batoh na dvoudenní výpravu s přespáním mimo tábor a malý batůžek, se kterým děti pojedou vlakem.

Skautský pozdrav je způsob vzdání úcty (vlajce, sobě nazájem…). Zdraví se pravou rukou, tak že palec překrývá malíček a zbylé tři prsty jsou nataženy vzhůru, dlaní před sebe. Tři vztyčené prsty symbolizují 3 skautské principy, 3 body slibu a 3 věkové kategorie. Palec přes malíček znamená, že silnější chrání slabšího.

Jak dlouho trvá skautský tábor

Skautský tábor vs.

je (dle vnitřní směrnice) akce, která trvá 7 a více dní (včetně dne příjezdu a odjezdu), pořadatelem je organizační jednotka Junáka – českého skauta a tábora se účastní děti do 18 let.Počet skautů a skautek v České republice kontinuálně stoupá od roku 2006 a nyní Junák – český skaut sdružuje 75 650 členů a členek: kluků a holek, dospívajících i dospělých. Potvrzuje tak své postavení největší výchovné organizace pro děti a mládež v Česku.Skauti dělají vše, co je baví. Náplní programu jsou hry, aktivity, soutěže, výpravy a další činnosti. Skauti si hrají a přitom mají příležitost vyzkoušet si nové věci, zastřílet si z luku, naučit se lasovat, vařit, hrát na kytaru nebo pracovat s GPSkou.

Skauti dělají vše, co je baví. Náplní programu jsou hry, aktivity, soutěže, výpravy a další činnosti. Skauti si hrají a přitom mají příležitost vyzkoušet si nové věci, zastřílet si z luku, naučit se lasovat, vařit, hrát na kytaru nebo pracovat s GPSkou.

Co patří na skautský kroj : Skautský kroj českých skautů se skládá ze skautské košile jednotného střihu, trojcípého skautského šátku s turbánkem a funkční šňůry s píšťalkou.

Proč se skauti zdraví levou rukou : Skautské podání ruky

Podává se levá, protože je blíže k srdci. V dávných dobách drželi bojovníci meč v pravé ruce. Podaná pravice znamenala: "Nemám meč. Věř mi!".

Jak vypadá skautský znak

Znakem je zlatý trojlístek v modrém poli. Spodní část symbolizuje plameny neboli oheň – symbol víry, lásky k lidem a naději. Z něho vyrůstá zlatý trojlístek jako symbol štěstí. Tři listy znamenají stejně jako u lilie 3 části skautského slibu.

Nejnižší cena za jeden den pro rok 2021 u klasického dvoutýdenního tábora v chatkách začíná na 350 Kč, čili za 2 týdny to je 4.900 Kč. Běžné rozpětí cen je od 4900 do 5700 Kč. Pokud se tomu cena Vašeho tábora vymyká, musíte zjistit, čím to je.Průměrná cena skautského tábora se pohybuje mezi 800 a 1000 Kč za týden. Výjimečná cenová dostupnost je daná zejména tím, že jde o tábory nekomerční a vedoucí na nich působí jako dobrovolníci – bez nároku na odměnu věnují přípravě a pobytu na táboře své vlastní volno.

Jaký je rozdíl mezi skautem a Junákem : Rozdíl mezi skautem a junákem Žádný ! Slovo "Junák" je českým ekvivalentem pro slovo "skaut". Od roku 2015 je oficiální název organizace je Junák – český skaut, z.s. .