Antwort Kdy byla postavena Hluboká nad Vltavou? Weitere Antworten – Kdy se postavil zamek Hluboká nad Vltavou

Kdy byla postavena Hluboká nad Vltavou?
Hluboká (zámek)

Zámek Hluboká nad Vltavou
Sloh novogotický
Architekti Franz Beer Damasius Deworetzky
Výstavba 13. století
Přestavba 19. století

V roce 1654 získali Schwarzenbergové inkolát v Čechách a roku 1670 byl Jan Adolf ze Schwarzenbergu povýšen na říšského knížete (Reichsfürst zu Schwarzenberg) a stal se maršálem. Prvním trvalým majetkem v Čechách bylo panství Třeboň získané roku 1660, dále pak Hluboká nad Vltavou. Kníže Jan Adolf I.NovogotikaStátní zámek Hluboká / Architektonický styl

Díky velice dobře spravovanému majetku a rozsáhlým hospodářským aktivitám Schwarzenbergové hlubocký zámek dvakrát stavebně upravili, nejprve počátkem 18. století v barokním stylu, později provedli rozsáhlou rekonstrukci zámku v romantickém stylu nové gotiky v letech 1840 – 1871 včetně úpravy parku a okolní krajiny.

Jaké pohádky se natáčely na zámku Hluboká : Hluboká nad Vltavou

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Kdo vlastnil Hlubokou nad Vltavou

Původně královský hrad na ostrohu nad řekou Vltavou se po mnoha změnách stal v roce 1661 majetkem rodu Schwarzenbergů. Současná podoba zámeckého areálu včetně parku a okolní krajiny byla inspirována cestami knížete Jana Adolfa II.

Kdo vlastnil hlubokou : Majetek sebrali nacisté, po válce Benešův zákon

Ten adoptoval jejího otce Jindřicha Schwarzenberga. V roce 1940 zabavili majetek hlubocké větve rodu nacisté, po válce na jeho zemědělskou část dopadly Benešovy dekrety. V roce 1947 nemovitosti zestátnil prezident Edvard Beneš zvláštním zákonem zvaným Lex Schwarzenberg.

O názvu Hluboká se přesně neví, jak vznikl. Hovoří se však o možnostech získání pojmenování podle hluboké studně blízko původního hradu, nebo podle okolních hlubokých lesů. Strážný hrad založil Václav I. jako královský majetek se často dával do zástavy a vystřídalo se zde mnoho majitelů.

Slavné filmové pohádce Pyšná princezna (1952) bude letos neuvěřitelných 69 let. Populární je i díky místům, kde se natáčela. Pyšná a půvabná Krasomila žila na zámku v Hluboké nad Vltavou, zatímco sídlo krále Miroslava se nacházelo v Telči.

Na kterém hradě se točila pohádka

Pohádkový Bouzov

Nádherná stavba hradu obklopená lesy přímo vyzývá filmové štáby, aby se zde usadily a vymýšlely natáčení historických příběhů a pohádek. První pohádka, která se na hradě Bouzov točila se jmenovala O medvědu Ondřejovi.Kolik stojí svatební obřad

„Na zámku Hluboká stojí obřad pro místní 500 korun, pro zájemce odjinud v pátek 2000 a v sobotu 4000 korun,“ vysvětluje Marie Peprná z matriky na Hluboké. Pokud svatebčané stojí o složitější obřad s výzdobou a živou hudební produkcí, přijde je to na Hluboké na 16 000 korun.Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Výběrem uvádíme např. opět Pan Tau, Tři bratři, Pyšná princezna, Underworld, Jezerní královna, Au Pair II aneb Pohádka pokračuje, Šípková Růženka, Dýmky nebo Nejlepší přítel.

Na kterém hradě se natáčel Anděl Páně : Oblíbená televizní pohádka se vrací! Na hrad Kašperk se vrací Anděl Páně a to 28. prosince ve 12 a 14 hod.

Kde se točila pohádka hvězda života : Točili jsme na zámku Kačina.

Kolik stojí vstup na Hlubokou

Permanentní vstupenky

na OP DOSPĚLÝ 550,-Kč
na OP DOSPĚLÝ a DÍTĚ (1+1) 950,-Kč
na OP RODINNÁ (2+2) 1.450,-Kč
na OP RODINNÁ (2+3) 1.800,-Kč
Firemní RODINNÁ (2+2) 2800,-Kč


Hrad Křivoklát je vyhledávanou filmovou lokací. Natáčelo se zde množství pohádek a historických filmů, z těch starších například Slasti otce vlasti nebo náš nejznámější muzikál Noc na Karlštejně. Z novějších například Tři veteráni, Kletba bratří Grimmů, Škola princů, část z trilogie Jan Hus a mnohé další.V zámecké jízdárně si prohlédněte expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Zámek se svými 140 místnostmi a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek. Díky svému zázemí se také stal oblíbeným místem konání svateb. Zámek je přístupný celoročně.

Kdo vlastní zámek Hluboká : století. Vzorem pro přestavbu tehdejšího barokního zámku byl hlavně královský zámek Windsor. V roce 1947 byl zámek na základě zvláštního zákona Lex Schwarzenberg zestátněn. V současné době je zámek spravován Národním památkovým ústavem.