Antwort Jak zvýšit dosah WiFi routeru? Weitere Antworten – Jak zvysit dosah routeru

Jak zvýšit dosah WiFi routeru?
OBSAH

 1. Wi-Fi router – neskrývejte jej ve skříni!
 2. Zkontrolujte vyrovnání antény na routeru.
 3. Změňte frekvenci na 5 GHz.
 4. Vyzkoušejte jiné přenosové kanály.
 5. Zkontrolujte výkon routeru.
 6. Sázejte na opakovač – placené, ale efektivní
 7. Vyberte si profesionální přístupové body a lepší pokrytí Wi-Fi ve velké budově

Jednodušší řešení nabízí Wi-Fi směrovače neboli extendery, které zajistí převedení signálu jedné bezdrátové sítě na jinou. Extendery mají standardně podobu zásuvkových adaptérů. V místě, kde je kvalita signálu ještě dostatečná, Wi-Fi směrovač zapojíte do elektrické sítě.Vyhrajte si s anténami

Pro nejlepší pokrytí daného prostoru signálem nikdy nenechávejte všechny zabudované nebo externí antény routeru mířit stejným směrem. Signál se z antén šíří kolmo k nim, takže pokud chcete, aby dosahoval i do dalších pater, natočte jednu z nich vodorovně s podlahou.

Jak dostat internet do vzdálenosti 200 m : Nechte modem tam, kde ho instaloval technik.

V zastavěné oblasti můžete Wi‑Fi signálem průměrně obsáhnout okruh asi 30 až 50 metrů. Na otevřeném prostranství to může být i 200 metrů. Víc o správném umístění modemu a síle Wi‑Fi signálu. Pokrytí Wi‑Fi signálem rozšíříte do větší vzdálenosti i pomocí powerline adaptérů.

Jak mít lepší Wi-Fi

Svůj router byste tedy měli umístit tak, aby signál z jeho antén pokud možno bez problémů mohl mířit tam, kde ho budete potřebovat. Přestože to může být z mnoha důvodů těžké, měl by být router v bytě ideálně umístěný ve volné místnosti a na vyvýšeném místě.

Jak změřit dosah Wi-Fi : Funkce pod označením AR Wi-Fi umožňuje zákazníkům s podporovanými telefony měřit dosah své domácí sítě prostřednictvím rozšířené reality. Uživatel musí mít do mobilu staženou aplikaci, která se jmenuje shodně s modemem O2 Smart Box. Po spuštění aplikace se v sekci Wi-Fi a síť musí zvolit možnost Změřit pokrytí Wi-Fi.

V případě routerů se 4 anténami, které si pořídíte také u Nej.cz, by měly být dvě antény nasměrované kolmo k routeru a dvě nahnuté v úhlu 45°. Chybu neuděláte ani v případě, že kolmo k routeru nasměrujete všechny antény.

V internetovém prohlížeči si zadejte IP adresu routeru http://192.168.1.1/ a zobrazí se vám přihlašovací stránka. Pokud jste si v minulosti heslo neměnili, tak v továrním nastavení je jméno i heslo admin. Kanál změníte v kategorii Wireless a zde si v Channel zvolte požadovaný kanál. Změnu potom uložíte tlačítkem Save.

Co může rušit signál WiFi

Zdrojem rušení mohou být nejen další wifi routery třeba u souseda, ale i jiné bezdrátové spotřebiče, které aktivně komunikují s okolím (např. dalšé wifi routery v domácnosti, wifi repeatery, dětské chůvičky, alarm, chytrá domácnost, televize, bezdrátová sluchátka pevných linek, obecně vše s bluetooth, apod.).V případě routerů se 4 anténami, které si pořídíte také u Nej.cz, by měly být dvě antény nasměrované kolmo k routeru a dvě nahnuté v úhlu 45°. Chybu neuděláte ani v případě, že kolmo k routeru nasměrujete všechny antény.10 tipů jak zlepšit rychlost a stabilitu internetového připojení

 1. Umístěte zařízení dál od routeru.
 2. Odpojte ostatní zařízení
 3. Umístěte router na vyvýšené místo.
 4. Vyzkoušejte kabelové připojení
 5. Změňte kanál routeru.
 6. Restartujte router.
 7. Generální úklid počítače.
 8. Vypněte doplňky v prohlížeči.


Pro vytvoření Wi-Fi sítě na zahradě existuje několik způsobů. Můžete posunout stávající Wi-Fi router, použít Wi-Fi extender nebo více jednotek, tzv. Mesh systém. Nejvhodnějším řešením je ale použití venkovního přístupového bodu a jeho napojení na stávající Wi-Fi router pomocí UTP kabelu.

Jak zvýšit rychlost Wi-Fi : 10 tipů jak zlepšit rychlost a stabilitu internetového připojení

 1. Umístěte zařízení dál od routeru.
 2. Odpojte ostatní zařízení
 3. Umístěte router na vyvýšené místo.
 4. Vyzkoušejte kabelové připojení
 5. Změňte kanál routeru.
 6. Restartujte router.
 7. Generální úklid počítače.
 8. Vypněte doplňky v prohlížeči.

Jak zlepšit signál Wi-Fi : 10 tipů jak zlepšit rychlost a stabilitu internetového připojení

 1. Umístěte zařízení dál od routeru.
 2. Odpojte ostatní zařízení
 3. Umístěte router na vyvýšené místo.
 4. Vyzkoušejte kabelové připojení
 5. Změňte kanál routeru.
 6. Restartujte router.
 7. Generální úklid počítače.
 8. Vypněte doplňky v prohlížeči.

Na jaké frekvenci funguje Wi-Fi

WiFi síť může být provozována na dvou různých frekvencích: 2,4 GHz nebo 5 GHz. To, na jaké frekvenci aktuálně funguje daný WiFi router určuje jeho aktuální vnitřní nastavení. Většina nových routerů je schopná automaticky fungovat v obou frekvencích. Starší routery podporují pouze frekvenci 2,4 GHz.

1. Na stránce nastavení mobilního zařízení klepněte na [Síť a internet]①, klepněte na [Hotspot a tethering]②, klepněte na [přepínač]③ a tím zapněte Wi-Fi hotspot. Ve spodním vyskakovacím okně klepněte na [Wi-Fi hotspot]④, klepněte na [Pásmo připojovacího bodu]⑤, vyberte [Pásmo 5,0 GHz]⑥.6 způsobů, jak zesílit signál Wi-Fi v domě i bytě

 1. K zesílení Wi-Fi někdy stačí restartovat router.
 2. Umístěte Wi-Fi router zhruba doprostřed domácnosti.
 3. Dejte router dál od mikrovlnky a podobných zařízení
 4. Wi-Fi zlepšíte i přepnutím na jinou frekvenci.
 5. Přepněte na jiný kanál Wi-Fi.

Proč je moje Wi-Fi pomalá : Pokud zjistíte, že se internetové připojení zpomaluje a máte spuštěné jiné programy, zkuste je zavřít. Jestli chcete spustit několik programů, uvažujte o zvětšení paměti, kterou máte na počítači. Problémy s výkonem může způsobovat taky nedostatek místa na disku.